„Luminor“ trečiajį metų ketvirtį uždirbo 65,1 mln. eurų grynojo pelno

 

​Trečiąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ banko grynasis pelnas siekė 65,1 mln. eurų.<br>T.Bauro nuotr.
​Trečiąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ banko grynasis pelnas siekė 65,1 mln. eurų.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-11-01 16:38, atnaujinta 2023-11-01 16:39

Skelbiama, kad 62,75 proc. pelno padidėjimą, palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, daugiausia lėmė pagerėjusios grynosios palūkanų pajamos, nes palūkanų normos reikšmingai išaugo, palyginti su praėjusiais metais buvusiomis žemumoje.

Luminor“ patyrė nedidelių kreditavimo veiklos nuostolių ir didesnes mokesčių sąnaudas dėl Lietuvoje įvesto laikino bankų solidarumo mokesčio. Per ketvirtį uždirbtas pelnas nebuvo paskirstytas. „Luminor“ kredito kokybė išliko tvirta, o neveiksnios paskolos bendroje paskolų portfelio struktūroje sudarė 1,3 proc.

Palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, banko sąnaudų ir pajamų santykis pagerėjo 9,5 procentinio punkto iki 48,6 proc., o metinė nuosavo kapitalo grąža padidėjo 14,9 proc. Ketvirčio pabaigoje banko likvidumo padengimo koeficientas buvo 176,2 proc., o bendrojo nuosavo kapitalo 1 lygio ir bendro kapitalo rodikliai, įskaitant grynąjį pelną per laikotarpį, buvo 23,9 proc.

Trečiąjį ketvirtį naujų paskolų paklausa buvo ribota, o indėlių nežymiai sumažėjo. Bankas taip pat padidino terminuotųjų indėlių likučius, mokamų palūkanų normas bei paskolas verslui ir toliau pirmavo organizuojant Baltijos šalių įmonių vertybinių popierių emisijas.

Toliau įgyvendindamas savo strategiją, bankas papildomai investavo į IT platformą ir sustiprino organizaciją. Dėl šių investicijų ketvirčio veiklos sąnaudos padidėjo 39 proc.

„Trečiąjį ketvirtį toliau investavome į ateitį, didindami savo pajėgumus ir kompetencijas. Daugiausia dėmesio skyrėme klientų patirties gerinimui ir efektyvumo didinimui bei toliau stiprinome savo kapitalo poziciją. Tai užtikrins, kad būsime gerai pasiruošę prisitaikyti susidariusioje makroekonominėje aplinkoje. Ilgalaikės Baltijos regiono perspektyvos yra geros, todėl ateinančių metų laukiame užtikrintai“, – sakė „Luminor“ banko generalinis direktorius Peteris Bosekas.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.