Klaipėdoje ketinama investuoti beveik 37 mln. eurų ES lėšų: jau įvardijo, kokių pokyčių tikėtis

Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono merai antradienį padėjo parašus po Tvarios Klaipėdos miesto plėtros strategija, leisiančia pasinaudoti Europos Sąjungos investicijomis svarbiems objektams modernizuoti ir naujiems projektams įgyvendinti. Beveik 37 mln. eurų per ateinančius kelerius metus tiek rajone, tiek mieste bus investuota į naujų darželių statybą arba senų modernizavimą, sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimą, viešųjų erdvių sutvarkymą, senojo miesto turgaus aikštės atgaivinimą ir kt.

Klaipėdoje ketinama investuoti beveik 37 mln. eurų ES lėšų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Klaipėdoje ketinama investuoti beveik 37 mln. eurų ES lėšų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2024-01-10 09:57, atnaujinta 2024-01-10 09:58

Iš viso bus įgyvendinti 8 projektai, prie kurių finansavimo beveik 37 mln. eurų prisidės ir ES. Planuojama, kad jie visi bus įgyvendinti per ateinančius 5 metus – iki 2029 metų rugsėjo.

„Tai puikus pavyzdys, kaip dirbdami petys į petį su kaimynais galime pritraukti išties nemažas investicijas. Konkrečiai Klaipėdos rajoną pasieks per 7,5 mln. eurų ES investicijų, dar beveik 1,5 mln. eurų prisidėsime ir iš savivaldybės biudžeto.

Šios lėšos mums leis Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose, pastatyti visiškai naują 150 vietų darželį bei sutvarkyti visą infrastruktūrą, kuri reikalinga ne tik būsimam darželiui, bet ir Agilos gatvėje pradėtam statyti daugiafunkciam centrui, kuriame taip pat įsikurs 230 vietų darželis bei 550-ies vietų pagrindinė mokykla. Taip pat šios lėšos bus investuojamos ir į pėsčiųjų ir dviračių takus Šilelių, Jurgaičių, Juodžemių gatvėse bei Agilos g. atkarpoje nuo Ežero iki Smeltaitės gatvės“, – pranešime sakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Klaipėdos miestas įgyvendins net septynis įvairius projektus, kurie itin svarbūs tiek miesto, tiek rajono gyventojams. Bus modernizuojamas Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ filialo „Boružėlė“ pastatas, taip įkuriant 80-imt naujų vietų. Taip pat bus tvarkomos VšĮ Klaipėdos miesto poliklinikos patalpos, taip pagerinant gyventojams poliklinikoje teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę. Norima atgaivinti ir Danės teritorijos prieigas Šiauriniame rage – jau rengiamas techninis projektas. Čia planuojama įrengti šiuolaikišką promenadą nuo Pilies tilto iki Šiaurinio rago, sukurti erdvę renginiams, atnaujinti bei įrengti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, želdynus, apšvietimą.

Investicijos keliaus ir parko įrengimui pietrytinėje Klaipėdos miesto dalyje šalia Šilutės plento. Teritorijoje planuojama įrengti laisvalaikio erdvę gyventojams: sutvarkyti želdynus, įrengti takus pėstiesiems ir dviratininkams, suoliukus, paspirtukų ir dviračių stovus, vandens fontanėlius, informacinius stendus, sporto aikšteles, žaidimų įrenginius, apšvietimą. Techninis projektas jau baigiamas rengti.

Bus atgaivinta ir Senojo turgaus aikštė bei jos prieigos. Techninis projektas jau yra rengiamas, o vykdant darbus bus pakeista aikštės danga, įrengti bei atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, želdynai. Dar viena vieša erdvė, kuri reikalauja investicijų – Vasaros koncertų estrada, kuri pokyčių laukė jau daugelį metų. Norima ją ne tik kapitaliai sutvarkyti, bet ir pritaikyti jaunimo, jaunų šeimų veikloms, sveikatinimui, aktyviam laisvalaikiui, pramogoms, rekreacijai. Bus rekonstruotas ir pagrindinis takas, šalia jo bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė, numatyta vieta lauko kavinei.

Ženklios investicijos keliaus į susisiekimo infrastruktūrą. Tikimasi papildomai pritraukti daugiau kaip 17 mln. eurų ES lėšų, savivaldybės prisidėjimas sudarys 8,5 mln. eurų. Šios investicijos bus nukreiptos į kompleksišką Taikos pr.–Tiltų g.–Herkaus Manto g.–Liepojos g. ruožo sutvarkymą bei Šilutės pl. ruožo nuo Baltijos pr. iki Smiltelės g. sutvarkymą, įskaitant šviesoforų valdymą, dviračių ir pėsčiųjų takus, šaligatvių dangas, nuovažas, apšvietimą.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.