Lietuvoje statys dar kelias gamyklas, kuriose žada 500 naujų darbo vietų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis, kurioms suteiktas stambaus investicinio projekto statusas.

EIMIN su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
EIMIN su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
EIMIN su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
EIMIN su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Feb 19, 2024, 9:47 AM

„Dar trys įmonės investuos daugiau kaip 189,6 mln. eurų į naujus projektus, kurie prisidės stiprinant mūsų šalies regionus. Šiuo metu iš viso esame pasirašę sutartis dėl keturiolikos stambių investicinių projektų, kurie padės sukurti 3951 darbo vietą ir pritraukti daugiau kaip 1,25 mlrd. eurų investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„JPackaging“ planuoja Radviliškio rajono savivaldybėje pastatyti gamyklą, kurioje bus naudojama pjautinė mediena – padėklai bei padėklų apvadai. Gamyba bus vykdoma taip, jog būtų užtikrinamas beatliekis gamybos procesas ir ilginamas medienos panaudojimo terminas. Šiam tikslui pasiekti bus investuota 20 mln. eurų investicijų ir sukurta 150 naujų darbo vietų.

„JPresswood“ projektą įgyvendins Marijampolėje – planuojama pastatyti gamyklą ir įsigyti įrenginius, kurie leis efektyviai naudoti turimas žaliavas ir pasiekti iškeltus beatliekės gamybos tikslus. Numatoma gaminti presuotus blokelius, medienos plaušo izoliacinę vatą. Planuojama investuoti 110 mln. eurų ir sukurti 150 naujų darbo vietų.

„Vengast Investment Limited“ 59,6 mln. eurų vertės projektas bus įgyvendintas Kėdainių LEZ. Įmonė planuoja pastatyti naują gamyklą, kurioje bus gaminamas naminių gyvūnų ėdalas. Taip pat planuojama įsigyti įrenginius, kurie leis efektyviai naudoti turimas žaliavas ir pasiekti iškeltus pažangios gamybos tikslus. Numatoma sukurti 201 naują darbo vietą.

„Įgyvendinami stambių investicijų projektų iniciatyvą sudarome kur kas greitesnes ir paprastesnes sąlygas kurtis investuotojams, kartu suteikdami paskatas investuotojus priimančioms savivaldybėms. Jau dabar matome projekto rezultatus – steigiamos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos, taip pat pritrauktas reikšmingas skaičius investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 metų pradėta taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.

Taip pat nuo liepos 1 d. įsigalios nauji stambių projektų kriterijai, bus reikalaujama, kad stambi įmonė sukurtų nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų, o darbo užmokestis būtų ne mažesnis kaip 1,25 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.