Paaiškėjo naujasis Š. Stepukonio advokatas

Pasikeitė buvusio „BaltCap“ partnerio Šarūno Stepukonio, įtariamo pralošus keliasdešimt milijonų eurų fondo lėšų, advokatas. Juo vietoje Lauretos Ulbienės paskirtas Vilniaus antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoros advokatas Šarūnas Vadeikis.

 Š.Stepukonis.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
 Š.Stepukonis.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Dobrovolskas

Feb 23, 2024, 11:55 AM, atnaujinta Feb 23, 2024, 11:58 AM

Kaip Eltai aiškino Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) direktoriaus pavaduotoja Asta Slidziauskienė, L. Ulbienė atostogauja, o šiuo metu yra sprendžiami klausimai dėl suėmimo pratęsimo, tad buvo parinktas kitas advokatas.

„Priežastys yra tokios, kad prieš tai buvusi advokatė atostogauja, o kaip tik yra sprendžiami atskiri proceso klausimai dėl suėmimo pratęsimo. Tai buvo ikiteisminio tyrimo subjekto kreiptasi į mus, kad būtų parinktas kitas advokatas“, – Eltai teigė Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) direktoriaus pavaduotoja Asta Slidziauskienė.

Ji aiškino, kad tai, ar po atostogų pirma advokatė toliau gins Š. Stepukonį yra ikiteisminį tyrimą atliekančio subjekto prerogatyva.

ELTA primena, buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Š. Stepukonis vasarį buvo sulaikytas Vilniuje. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų kapitalo fondo lėšų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Europos prokuroras Darius Karčinskas ketvirtadienį kreipėsi į teismą, prašydamas pratęsti Š. Stepukonio suėmimą dar mėnesiui.

Dėl Š. Stepukonio atliekami du ikiteisminiai tyrimai. Pirmajame jis įtariamas dėl maždaug 27 mln. eurų „BaltCap“ fondų lėšų pasisavinimo. Prokuratūros teigimu, daugiau nei 20 mln. eurų Š. Stepukonis galėjo pralošti. Tuo metu kita dalis pinigų galėjo būti prarasta rizikingose investicijose per platformą „Interactive Brokers“.

Antrasis ikiteisminis tyrimas atnaujintas pradėjus pirmąjį. Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas.

Š. Stepukonis įvairiais laikotarpiais vadovavo infrastruktūros fondo bendrovėms Lietuvoje ir buvo projektų bendrovių Lenkijoje valdybos pirmininkas. Juridinių asmenų registro duomenimis, Lietuvoje jis yra buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovių „Investicijų uostas“, „Knowledge investment“, „Moelta“, „Nullus“, „Safe community“, „Urban Revitalisation“, „Vėjo sesės 1“, „Venetus capital“, „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ir „Žvirgždaičių energija“ vadovu.

Tuo metu Lenkijos registre Š. Stepukonis nurodomas kaip buvęs bendrovių „Izim SP“, „Deuteros Izim Edu“, „EN Efficiency PL“, „Protos Izim Edu“ ir „Tritos Izim Edu“ valdybos pirmininkas. Kaip nurodoma „BaltCap“ tinklapyje, „Izim“ yra speciali portfelio įmonė, kurios tikslas – kelti pragyvenimo lygį Lenkijos miestuose atnaujinant viešąją infrastruktūrą.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.