Anot portalo, ministrės vyras plėtoja verslą Vilniaus oro uoste, tad galimi pirkėjai yra griežtai vertinami.
LRT pamini, kad šį kartą Komisija neskelbia nei įmonės pavadinimo, nei asmenų pavardžių, nei priežasčių, kodėl nepritarė sandoriui. Neskelbiama net išvada, nors paprastai apie sprendimus informuojama.
Portalas rašo, kad galimybė įsigyti „LITLAB“ I.Trinkūnaitei užkirsta dėl jos ryšių su abejotinos reputacijos žmonėmis.
Naujienų agentūra ELTA primena, kad Lietuvos bankas vykdo finansinių technologijų įmonės „
Foxpay“ patikrinimą. Jos atžvilgiu yra pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra.
Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.
Dar daugiau klausimų dėl įmonės kilo po to, kai naujienų portalas „15min.lt“ paskelbė, jog į skandalą „
Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“. Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „
Foxpay“ savininkė I.Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I.Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs
Vilhelmas Germanas.
Kaip rašoma portalo publikacijoje, M.Navickienės sutuoktinis, buvęs „
Foxpay“ valdybos narys
Mindaugas Navickas kartu su V.Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus. Anksčiau M.Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I.Trinkūnaite ir V.Germanu susijusioms įmonėms.
M.Navickas „
Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M.Navickas pasitraukė iš „
Foxpay“ valdybos.