V. Kernagio bendražygis A. Kulikauskas vienam vakarui prikels Dainos teatrą

Šį šeštadienį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje pagerbiant Vytauto Kernagio atminimą, vienam vakarui atgims Dainos teatras. Tai vienas iš šią savaitę vykstančio Vilniaus Mokytojų namų organizuojamo Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ koncertų. Renginio idėjinis autorius – Andrius Kulikauskas, su kuriuo kalbamės apie tai, kuo šis koncertas bus išskirtinis.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 19, 2012, 11:44 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 12:22 AM

- Kaip kilo mintis surengti tokį koncertą?

- Šįmet – festivalio dešimtmetis, tad jo vadovas Juozas Žitkauskas paklausė – kaip gi be V. Kernagio? Juk „Tai – aš“ – jo dainos pavadinimas. Pernai buvo atliekamos autorinės dainos, šįmet nusprendėme padaryti kažką susijusio su Dainos teatru, kuriame V. Kernagis atsiskleidė kaip režisierius, kaip grupės vadovas. Dabartinis jaunimas nelabai daug žino apie Dainos teatro specifiką. Deja, bet per vieną koncertą neįmanoma parodyti viso Dainos teatro, tad atrinkau įdomesnius kūrinius, kuriuos žiūrovai ir išgirs. Taip pat labai sunku buvo surasti atlikėjų – dauguma dar vasaros pradžioje buvo susiplanavę savo koncertų datas ir atsisakė dalyvauti, nors norėjo.

- O ką vis dėlto pavyko prikalbinti?

- Pasirodys Saulius Bareikis, Gediminas Storpirštis su sūnumi Ainiu, Virgis Stakėnas, kurio keletą dainų išpopuliarino Dainos teatras, Indrė Dirgėlaitė, Aidas Giniotis, Dominyka Adomaitytė su Artūru Dubaka, vokalinė ir styginių grupė ir aš su grupe (Gintaras Šulinskas, Vytis Vainilaitis, Dainos teatro bosininkas Edvinas Dargis).

- Festivalyje „Tai – aš“ dalyvaujate kasmet. Kokius jausmus jis sukelia?

- Džiaugiuosi, kad festivalis išaugo iki tarptautinio. Tik gaila, kad nespėju pajusti visumos. Visąlaik esu įsipareigojęs važiuoti tai vienur, tai kitur, dėl festivalio specifikos negaliu visą laiką būti jo rėmuose ir išgirsti visų koncertų. Daug koncertuodamas neturiu galimybių išgirsti kitų atlikėjų, o festivalio jungtiniuose koncertuose tai įmanoma.

- Tačiau, kita vertus, dėl to festivalį gali aplankyti daugiau žmonių.

- Žinoma, žiūrovams yra smagu, kad jis išsikerojęs, kaip voratinklis – Žemaitijoje groja viena atlikėjų grupė, kita tuo metu – kažkur Suvalkijoje. O juk dar, kaip visuomet, vyksta koncertai užsienyje. Ankstesniais metais su grupe esu važiavęs į Rygą. Gražu, kad yra įtraukiami regionai, ne tik Vilnius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.