Vilniuje grosiantiems „Clannad“ - svarbus BBC apdovanojimas

Jau rytoj, vasario 1-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose grosianti viena žymiausių Airijos grupių „Clannad“ į Lietuvą atvyks puikios nuotaikos. Ir ne tik dėl to, kad į jos pirmąjį pasirodymą Lietuvoje jau parduoti beveik visi bilietai. Šią savaitę paskelbta, kad po kelių savaičių grupė sulauks ypatingo įvertinimo BBC rengiamuose apdovanojimuose „Folk Awards“ - čia „Clannad“ bus įteiktas prizas už gyvenimo pasiekimus ir nuopelnus muzikai.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2014-01-31 10:54, atnaujinta 2018-02-16 21:07

„Clannad“ pagerbimas taps svarbiausiu jau 15-ąjį sykį rengiamos apdovanojimų ceremonijos akcentu. Iškilminga ceremonija vasario 19-ąją įvyks prestižinėje Londono salėje „Royal Albert Hall“.

Ceremonijos rengėjai skelbia, kad dar 1973-aisiais debiutinį albumą išleidusios grupės „Clannad“ nuopelnai – neabejotini, todėl šis sprendimas pradžiugins daugelį jų muzikos gerbėjų.

„Jų indėlis į folko muziką – stebėtinas ir ilgalaikis. Jie visiškai nusipelnė šio prestižinio apdovanojimo“, - teigia BBC radijo stočių „Radio 2“ ir „6 Music“ redaktorius Bobas Shannonas.

„Esame labai pagerbti, kad mūsų muzika taip pripažinta. BBC mus nuolat palaikė nuo tada, kai Didžiojoje Britanijoje išgarsėjome su daina „Theme From Harrys' Game“. Labai laukiame šio vakaro“, - žinią apie jiems skiriamą apdovanojimą džiugiai sutiko grupės nariai, kurie pirmą sykį koncertuos šioje ceremonijoje.

Renginyje pasirodys daugelis žinomų atlikėjų, tarp jų – neseniai Vilniuje koncertavusi JAV atlikėja Suzanne Vega.

„Clannad“ nariai sausio 20-ąją pradėjo pasaulinį pernai rugsėjį išleisto albumo „Nadur“ pristatymo turą, į kurio grafiką įtraukti pasirodymai Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, JAV, Olandijoje, Belgijoje, Norvegijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Dviejų valandų trukmės koncertuose skamba ne tik nauji kūriniai, bet ir populiariausios per keturis dešimtmečius sukurtos „Clannad“ dainos – nuo „Theme From Harry's Game“, kurios motyvą savo hite „Saltwater“ panaudojo garsus šokių muzikos kūrėjas Chicane, iki kartu su „U2“ vokalistu Bono įrašyto kūrinio „In A Lifetime“ ir muzikos Lietuvoje gerai žinomam britų TV serialui „Robinas Hudas“.

Grupė, kurioje groja penki gerai žinomos airių muzikinės šeimos nariai (iš jos kilusi ir karjeros pradžioje „Clannad“ grojusi garsi dainininkė, grupės vokalistės Moyos Brennan sesuo Enya), Lietuvoje praleis nedaug laiko – į Vilnių atvyks šeštadienio rytą, o po pasirodymo keliaus į Rygą.

Daugybę švelnios muzikos gerbėjų visame pasaulyje sužavėjusios grupės nariai – nereiklūs. Koncerto rengėjų paprašyta parūpinti užkandžių, vandens, sulčių, karštųjų ir gaiviųjų gėrimų, dvylika skardinių vietinio alaus ir keturis butelius vyno.

Kruopščiai balsą saugančiai dainininkei Moyai Brennan taip pat paprašyta patiekti imbiero, citrinų, sojų pieno, geros kokybės medaus. Pageidavimų sąraše akcentuojama, kad atlikėjos nuotaiką visada pakelia gėlės, be to, ji griežtai laikosi dietos – tam tikromis savaitės dienomis valgo mėsos, kitomis – jūros gėrybių patiekalus.

Nors po koncerto grupės laukia kelionė į Latvijos sostinę, muzikantai neskubės išvykti. Dėmesį gerbėjams visada rodantys muzikantai po renginio ketina dalinti autografus.

„Nekantriai laukiame šios viešnagės. Iki šiol nesame buvę Lietuvoje, bet aš esu koncertavusi Latvijoje. Manau, publika panaši, o Latvijoje ji buvo puiki. Tad mūsų laukia nuostabus vakaras“, - linkėjimus siunčia „Clannad“ dainininkė Moya Brennan.

„Clannad“ istorija prasidėjo nedideliame Gvidoro miestelyje Airijoje. Čia gyvenanti muzikanto Leo ir muzikos mokytojos Babos Brennanų šeima susilaukė devynių vaikų. Broliai ir seserys nuo mažens dainavo tėvo bare, kurį dabar išdidžiai puošia iškaba „Clannad“ ir Enyos namai“ - čia šeima kasmet susirenka per šventes.

1970-aisiais trys poros vaikai – Moya, Ciaranas ir Polas Brennanai – nusprendė suburti grupę, kuri grotų muziką, paremtą tradiciniu keltų dainų skambesiu, bet ir turinčią roko bei popmuzikos elementų. Prie trijulės prisijungė jų dvyniai dėdės – Noelis ir Padraigas Dugganai. Taip gimė grupė, kuriai tikslesnio pavadinimo nebuvo įmanoma sugalvoti - „Clannad“ yra airiškos frazės, reiškiančios „šeima iš Doro“, sutrumpintas variantas.

Grupė greitai įsibėgėjo – šimtai žiūrovų virto tūkstančiais, parduodamų plokštelių tiražai augo su kiekvienu albumu, „Clannad“ žavesį atrado melomanai už Airijos ir Didžiosios Britanijos ribų. Didžiuoju „Clannad“ proveržiu tapo 1982-aisiais įrašytas kūrinys „Theme From Harry's Game“, sukurtas TV serialui. Kūrinys pateko į Didžiosios Britanijos populiariausių dainų penketuką – tai buvo visiškai stulbinama sėkmė dainai, kuri sudainuota airiškai.

Po poros metų pasirodęs albumas „Legend“ su muzika serialui „Robin Hudas“ galutinai įtvirtino „Clannad“, kaip ryškiausios keltų muzikos grupės, statusą. Kurio, beje, neginčija ir ryškiausi roko muzikos autoritetai. „Clannad“ laikomi naujo muzikos stiliaus pradininkais.

„Grammy“, BAFTA ir „Billboard“ apdovanojimai, šlovė ir gerbėjų dėmesys vis dėlto nesulaikė „Clannad“ nuo išsiskirstymo – po 1998-ųjų albumo „Landmarks“ grupė ilgam dingo iš akiračio, visi jos nariai tęsė solines karjeras ar muzikavo su kitais projektais. 2006-aisiais grupė netikėtai atsikūrė Moyos Brennan solinio koncerto Roterdame metu – šis vakaras buvo skirtas „Clannad“ šeimos tėvams pagerbti. Po metų „Clannad“ vėl išėjo į sceną muzikos festivalyje „Celtic Connections“ Škotijoje – publikos ovacijos įtikino, kad grupei verta atgaivinti aktyvią veiklą.

Naujo albumo teko palūkėti, bet nuo praėjusio rudens jis – jau gerbėjų grotuvuose. „Nadur“ - pirmasis naujas grupės albumas po penkiolikos metų pertraukos. Albumo pavadinimas atspindi jo muziką ir nuotaiką – senąja airių kalba „nadur“ reiškia „gamta“.

Šį mėnesį pristatytas naujausias „Clannad“ vaizdo klipas „Brave Enough“:

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.