Sostinės dienose – ryškios žvaigždės iš Lietuvos ir užsienio

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį į Vilnių atkeliauja didžioji Sostinės dienų fiesta, kurios laukiamiausiais renginiais yra tapę nemokami pasaulinio garso grupių ir ryškiausių Lietuvos atlikėjų koncertai Katedros aikštėje, sutraukiantys tūkstančius vilniečių ir miesto svečių.

A.Orlova koncertuos Katedros aikštėje.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
A.Orlova koncertuos Katedros aikštėje.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Aug 25, 2015, 1:01 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 12:42 AM

Penktadienį, rugsėjo 4 d., prasidedančios fiestos vakaro kulminacija – didžiulę tarptautinę ir Lietuvos publiką užkariavusios danų grupės „When Saints Go Machine“ koncertas Katedros aikštėje. Šeštadienio, rugsėjo 5 d., vakarą čia kraują kaitins uždegančiais muzikiniais šou pagarsėjusi grupė „Kraak & Smaak“ iš Olandijos. Taip pat Katedros aikštėje išvysime populiariausius Lietuvos šiandieninės scenos atlikėjus Leoną Somovą & Jazzu, Aliną Orlovą, grupę „Garbanotas bosistas“ ir kitus.

„Sostinės dienų 2015“ atidarymo koncerto pagrindinė žvaigždė – grupė „When Saints Go Machine“ iš Danijos. Abejingų nepaliekančią muziką kuriantys Silas Moldenhaweris (mušamieji), Jonas Kentonas (klavišiniai, vokalas), Simonas Muschinsky (klavišiniai) ir Nikolajus Manuelis Vonsildas (vokalas) įkūrė šią grupę 2007 metais, o jos skambesyje persipina šokių muzikos, postpanko, eksperimentinės elektronikos mišinys ir sveika populiariosios muzikos dozė. Šios grupės natūralumas ir drąsa pakerėjo ne tik klausytojus, bet ir muzikos kritikus, grupės dainų remiksus kuria tokie žinomi muzikos prodiuseriai kaip Nicolas Jaaras, Shlohmo ir kiti.

„When Saints Go Machine“ turi gausybę gerbėjų ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje – čia daugybė muzikos gerbėjų itin nudžiugo ką tik sužinoję apie grupės koncertą Katedros aikštėje. Paklausus grupės „When Saints Go Machine“ muzikantų, koks bus šis grupės pasirodymas Vilniuje, jie užtikrina, kad jų koncerte visiškai nebus vietos skandinaviškam santūrumui, o štai emocijų, energijos ir muzikinių staigmenų tikrai netrūks.

„When Saints Go Machine“ debiutinis albumas „Ten Makes a Face“ pasirodė tik prieš 6 metus. Į tarptautinius vandenis grupė oficialiai „išplaukė“ 2010-aisiais, pasirašiusi sutartį su nepriklausoma leidybine vokiečių kompanija „!K7“, kurios dėka tapo žinoma ne tik Skandinavijoje, bet ir už jos ribų.

Grupė siekia išvengti kampuotos elektroninės muzikos skambesio, todėl nuolat eksperimentuoja naujausiomis technologijomis ir stengiasi savo įrašams suteikti organiškumo ir natūralumo. 2011 m. gegužę „When Saints Go Machine“ pristatė antrą studijinį albumą „Konkylie“, kurį itin aukštai įvertino Danijos ir užsienio muzikos ekspertai.

Albumas tapo perkamiausiu muzikantų gimtinėje, o dainos „Kelly“, „Church and Law“ ir „Add Ends“ sulaukė išskirtinio populiarumo. Tais pačiais metais grupė Europoje surengė daugybę pasirodymų, vėliau koncertavo garsiuosiuose „Eurosonic“ (Nyderlandai), „Great Escape“ (Didžioji Britanija), „Sonar“ (Ispanija) muzikos festivaliuose.

2013 pasirodė naujas grupės albumas „Infinity Pool“. Jame muzikantai kalba apie žmonijos ir gamtos konfliktus, o įkvėpimo sėmėsi ir iš ankstyvų 90-ųjų reivo muzikos. Jame netrūksta dainų be būgnų, bet jei mušamieji dalyvauja, tai dainose atlieka svarbų vaidmenį. Albumas prasideda daina „Love and Respect“, kurioje girdime „Grammy“ apdovanojimą pelniusį reperį Killer Mike, o bendrą albumo atmosferą ženklina ilgesio gaida.

Grupės „When Saints Go Machine“ lyderis sako, kad visa tai – jų nuolatinio bandymo atsinaujinti išraiška. „Jei nustosime stebinti save, nustosime kurti muziką apskritai“, – sako Nikolajus.

Albumas, išeinantis iš už komforto zonos, pelnė „When Saints Go Machine“ visuotinį pripažinimą.

Rugsėjo 5 d., šeštadienį, Katedros aikštėje vilniečius neabejotinai įkaitins uždegančiais muzikiniais šou pagarsėjusi grupė iš Olandijos labai gardžiu pavadinimu – „Kraak & Smaak“ („Traškūs ir skanūs“). Ši grupė pradžioje buvo sukurta tik kaip vienkartinis, pirmojo albumo „Boogie Angst“ reklaminis projektas.

Energingas fanko, „disco“ ir hauso muzikos mišinys bei galinga rokenrolo dozė paliko publikai tokį neišdildomą įspūdį, jog buvo nuspręsta organizuoti didžiulį turą po Nyderlandus. Netrukus „Kraak & Smaak“ pasirašė kontraktą su Didžiosios Britanijos leidybine kompanija „Jalapeno“.

Antrasis grupės albumas „Plastic People“ su hitu „Squeeze Me“, pasirodęs 2008 metais, pelnė „Kraak & Smaak“ žaibišką tarptautinį pripažinimą: populiariausias Jungtinės Karalystės šokių muzikos žurnalas „IDJ“ pristatė „Kraak & Smaak drauge su tokiais gigantais kaip „The Chemical Brothers“, Moby ir „The Prodigy“.

Dar daugiau populiarumo grupei suteikė naujausi albumai „Electric Hustle“ (2011 m.) ir „Chrome Waves“ (2013 m.). Grupės „Kraak & Smaak“ muzikantai juokauja, kad jų karjera prasidėjo nuo nenugalimo noro kurti šokių muziką ir kelių sėkmingų kūrinių, o per pastaruosius metus išaugo iki populiarių albumų su DJ setais bei gyvais pasirodymais visame pasaulyje, neaplenkiant ir Vilniaus.

Lietuvišką atsaką garsioms užsienio grupėms ruošia ryškiausios šiandienos Lietuvos scenos pažibos – A.Orlova su grupe (rugsėjo 4 d.), grupė „Garbanotas bosistas“ (rugsėjo 5 d.), o fiestos uždarymą vainikuos Leonas Somovas ir Jazzu (rugsėjo 6 d.). 

A.Orlova tituluojama viena įdomiausių ir perspektyviausių atlikėjų Lietuvoje. Dainų tekstus ir muziką ji kuria pati, o dainuoja 3 kalbomis: lietuvių, rusų ir anglų. Šiuo metu ji yra bene daugiausiai užsienyje koncertuojanti Lietuvos populiariosios muzikos atlikėja, kurios koncertų maršrutuose – Prancūzija, Jungtinė Karalystė, JAV, Belgija, Vokietija, Lenkija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Čekija, šiais metais dar numatyti koncertai Slovakijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje.

Dainininkės kūryba domisi didžiulis melomanų ir ištikimų gerbėjų ratas. Naujausias A.Orlovos albumas „88“, pasirodęs 2015 m. balandžio mėnesį, atspindi daininkės gimimo metų datą, o viršelį tradiciškai puošia jos pačios kurtas piešinys. Šiame albume įprastą akustinį skambesį pakeitė elektroninė poproko muzika – nepraleiskime nemokamos galimybės išgirsti ir kitokį Alinos skambesį.

Lietuvių muzikos fenomenas „Garbanotas bosistas“ skleis pozityvo atmosferą ir užkrės rokenrolo dvasia. Tai vienas iš tų retų atvejų, kai muzikantai net be albumo pritraukė gausų būrį muzikos gerbėjų. Brolių Šarūno ir Manto Joneikių įkurta grupė, šiandien gerai žinoma ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje, pagaliau pristatė ir savo debiutinį albumą – „Above Us“ (liet. „Virš mūsų“). Nuoširdūs ir visada šypsenų lydimi „Garbanoto bosisto“ koncertai yra kaip tik tai, dėl ko žmonės renkasi į gyvos muzikos koncertus.

Na, o rugsėjo 6 d. Katedros aikštės scenoje išvysime vieną geidžiamiausių Lietuvos muzikinės padangės tandemų – L.Somovą ir Jazzu. Šis duetas daug koncertuoja Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Airijoje. L.Somovas yra pripažintas garso inžinierius, prodiuseris, elektroninės muzikos kompozitorius. Šiuo metu dirba su žinomiausiais Lietuvos menininkais, dalyvauja šiuolaikinio meno projektuose, kuria muziką teatro spektakliams. Justė Arlauskaitė-Jazzu – jausminga atlikėja, drąsi asmenybė, į muzikinę sceną įžengusi nuo 13 metų, kuomet pradėjo dainuoti džiazą. 2005 m. Jazzu sutiko prodiuserį L.Somovą ir paniro į elektroninės muzikos džiungles. 2009 metais duetas laimėjo „Best Baltic Act“ nominaciją prestižiniuose MTV muzikos apdovanojimuose. Lietuvos muzikos asociacijos 2011 m. apdovanojimuose M.A.M.A. jie nuominuoti kaip geriausia elektroninės muzikos grupė, 2011 ir 2012 m. Jazzu tapo geriausia atlikėja“, o L.Somovas Metų prodiuseriu. 2013 metais duetas laimėjo net 3 M.A.M.A. apdovanojimus – geriausios elektroninės muzikos grupės, Metų albumo ir Metų grupės“. Šie du kūrėjai puikiai papildo vienas kitą scenoje – Jazzu spinduliuoja jaunatvišką ekspresiją ir emocinį maksimalizmą, kurį atsveria konkretumas ir dermė, sklindanti iš perfekcionisto L.Somovo. Šiuo metu muzikinis jų duetas yra pasiekęs savo kūrybinės veiklos ir populiarumo viršūnę.

Ne tik šie koncertai Katedros aikštėje, bet ir visi kiti „Sostinės dienų“ renginiai – nemokami.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: VSD pranešėjo komisijos išvados toliau kelia aistras