Sasha Song turą po Lietuvą skiria mylimam žmogui

Po ilgos pertraukos Sasha Song su džiaugsmu pristato muzikinį turą po Lietuvą – skirtą jo močiutės Ninos Šavrovos atminimui. 

Sasha Song.<br>D.Umbraso nuotr.
Sasha Song.<br>D.Umbraso nuotr.
 Sasha Song su močiute.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo.
 Sasha Song su močiute.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 6, 2017, 12:06 PM, atnaujinta Dec 6, 2017, 12:07 PM

Klausydamas senosios klasikos rusų romansų, Sasha Song buvo įkvėpas dainuoti nuo mažens. 

Jau gruodžio 7 d. dainininkas pradės romansų turą po Lietuvos miestus ir miestelius. Prieš jam prasidedant – atviras atlikėjo interviu.

– Sasha Song, papasakokite apie save, savo kūrybinį kelią, pasiekimus ir požiūrį į gyvenimą.

– Aš dainuoju nuo trejų metų, pirmoji mano vokalo mokytoja buvo mano močiutė Nina Šavrova. Būtent ji manyje ir pažadino meilę muzikai. Esu jai labai dėkingas, nes ji mane palaikė, tikėjo manimi ir kantriai mokė. Tai buvo muzikantė ir žmogus iš didžiosios raidės.

Močiutės dėka profesionaliai dainavau būdamas vos 12 metų – tuomet išleidau savo pirmąjį albumą ir už jį gavau „Bravo“ apdovanojimą. Buvau nominuotas kaip Metų atradima“. Taip pat esu gavęs padėkos laišką už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose iš paties Lietuvos Respublikos Prezidento.
Vėliau, ko gero, atsidūriau tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Visų gerbiamas Ovidijus Vyšniauskas man parašė legendinę dainą „Mamai“, kuri kaipmat tapo viena populiariausių ir išdrįsiu teigti – viena gražiausių lietuviškų dainų. Tokia yra ir iki šiol. 

2009 metais atstovavau Lietuvai "Eurovizijoje", tuomet šalis antrą kartą per visą istoriją pateko į konkurso finalą. Dalyvavau su savo autorine daina „Pasiklydęs žmogus“. Nuo tada tikiu, kad galiu rasti kelią ir į visų europiečių širdis. Neseniai išleidau albumą XX, noriu išleisti dar ne vieną. Praėjusiais metais atšvenčiau 20 metų scenoje. 

– Kodėl pasirinkote Visaginą pirmuoju koncertinio turo tašku?

- Nieko asmeniško (juokiasi). Man labai patinka šis nedidelis, bet itin jaukus miestelis. Čia gyvena daug rusakalbių žmonių. Aš gaunu daug laiškų iš Visagino žmonių. Esu sužavėtas, kad šio miesto žmonės yra tokie draugiški ir atviri.  O ir aš pats turiu rusiškų šaknų. Gerbiu tiek lietuvius, tiek rusakalbius, esu užaugęs su rusų romansais ir filmais. Neabejoju, jog programa, kurią gruodžio 7d. atvešiu į Visaginą, palies kiekvieno klausytojo širdį. Šią muziką aš vadinu „Širdies muzika“.  Tai tarsi mano sielos apsinuoginimas.

– Kokiai auditorijai skirta ši jūsų programa?

- Esu tikras, jog ji patiks tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Tikiu, jog klausydamiesi manęs , jūs pajusite nostalgiškus sentimentus praeičiai, mano muzika privers nusišypsoti ar net nubraukti džiaugsmo ašarą… Užtikrinu įsimintiną vakarą ir puikią nuotaiką! Bilietai yra nebrangūs. 

– Kokia buvo pirmoji jūsų daina rusų kalba? Ar yra mėgstamiausių?

- Kiek pamenu, pirmoji daina buvo „Ne uletaj“, kurią parašiau kartu su SEL lyderiu Egidijumi Dragūnu, ir ši daina tapo viena populiariausių rusiškų dainų Lietuvoje. Mano mėgstamiausia daina iš romansų programos, ko gero, yra „Baltas beržas“.

– Kokius miestus jau esate aplankęs savo gastrolių metu? Ar yra tų, kurie labiausiai įsiminė?

- 20 metų rengiau koncertus beveik visuose Lietuvos miestuose ir daugelyje Europos miestų. Negaliu išskirti vieno, nes auditorija labai skiriasi, bet aš niekada nepamiršiu, kai dainavau romansus Nyderlanduose. Žmonės nesuprato žodžių, bet dainavo kartu ir verkė. Tai yra rusų romansų galia. Jie randa kelią į kiekvieno širdį.

– Kokių neįprasčiausių dalykų ar netikėtumų yra įvykę per tavo koncertų pasirodymus?

- Esu pamiršęs dainos žodžius. Nes kartais tenka koncertuoti ir sirguliuojant, nekaip jaučiantis. Bet kai žinai, kad ateis žmonės, kurie nori, kad pasidalintum su jais savo kūryba, kurie yra išsilgę tavo muzikos, bėgi, nekreipdamas dėmesio į nieką. Tai yra mūsų, kūrėjų, variklis.

– Kokie yra jūsų ateities planai? Galbūt filmuojate naują vaizdo įrašą ar įrašinėjate albumą?

- Jei viskas vyks pagal planą, šią savaitę ketinu išleisti kalėdinį vaizdo klipą, o naujas albumas bus išleistas 2018 metų pavasarį. Labai džiaugiamės dirbdami su tarptautine kompanija BMG, kuri dirba su itin aukšto lygio pasaulinėmis  žvaigždėmis, kaip Janet Jackson ir Bruno Marsas.

– Ką patartumėte pradedantiesiems dainininkams ir menininkams: kaip pradėti, kaip pasiekti populiarumą ir sėkmę, darant mėgstamus dalykus?

- Visų pirma, reikia suprasti, kad niekas, kartoju, niekas negimsta mokėdamas dainuoti – tai yra talentas ir darbas. Talentas turėtų būti vystomas, atskleidžiamas. Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia daug dirbti, kaip sportininkams, norint užsiauginti raumenis, neužtenka dviejų savaičių, taip ir dainavime – ištreniruoti vidinius raumenis reikia laiko. Tai žmogaus fiziologija. Taigi negalime tikėtis greitų rezultatų… Darbas, darbas, darbas. Antra, ieškokite sau įvaizdžio, savo stiliaus. Būkite kitokie. Trečia, norint sukurti kokybišką produktą, reikia investuoti nemažai pinigų. Tai ilgas procesas, bet manau, tikrai verta! 

– Atsisveikinimui – ką norėtumėte perduoti žmonėms?

- Mieli klausytojai, nuoširdžiai kviečiu Jus į savo akustinius koncertus. Pirmasis įvyks jau rytoj, gruodžio 7 d. Visagino kultūros centre, „Draugystės“ salėje. Gruodžio 15d.  susitiksime Druskininkuose, sanatorijoje „Eglė plius“, gruodžio 16 – Vilniuje, „Brodvėjus pub“, gruodžio 21 d. – „Renginių oazėje“ Kaune, sausio 26d. – Šiaulių arenos mažojoje salėje.  

O taip pat nekantrauju susitikti ir kituose miestuose. Leiskimės drauge į kelionę po šiltą ir nostalgišką romansų skambesį. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.