„Bliuzo naktys“ pildo atlikėjų sąrašą ir kviečia siekti džemo rekordo

Rugpjūčio 14-15 d. Varniuose vyksiantis festivalis „Bliuzo naktys: Džemas“ dėl galiojančių apribojimų šiemet bus mažesnis – dydžiu, bet tikrai ne jėga.

Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka.<br>K.Šešelgio nuotr.
Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka.<br>K.Šešelgio nuotr.
Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka.<br>K.Šešelgio nuotr.
Festivalio „Bliuzo naktys“ akimirka.<br>K.Šešelgio nuotr.
Grupė „Poliarizuoti stiklai“.<br>Organizatorių nuotr.
Grupė „Poliarizuoti stiklai“.<br>Organizatorių nuotr.
Grupė „Pilnatys“.<br>Organizatorių nuotr.
Grupė „Pilnatys“.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jul 24, 2020, 10:43 AM

Kasmet vis naujų siurprizų lankytojams paruošiantys „bliuzai“ šiemet užsibrėžė siekti naujo Lietuvos rekordo – sugroti ilgiausią bliuzo džemą. Prie jo prisijungti galės ne tik atlikėjai iš vis pildomo sąrašo, bet ir visi norintys.

Sieks oficialaus rekordo

Džemas (angl. – jam session) yra neatsiejama „Bliuzo naktų“ tradicija. Ji atsirado paties pirmojo festivalio metu, kai paaiškėjo, kad nei klausytojai, nei atlikėjai pasibaigus programai skirstytis dar nenori, ir nuo tada tapo kasmetiniu įvykiu.

Šiemet, esant neeilinei situacijai, vietų festivalyje užteks tikrai ne visiems norintiems. Tačiau pasak ilgamečio festivalio organizatoriaus Algirdo Barniškio-Blėkos, ten kur festivalis priverstas nusileisti dydžiu, ten jis atsigriebs jėga, surengdamas ilgiausią džemą ne tik „Bliuzo naktų“, bet ir Lietuvos istorijoje.

„Festivalio tradicija jau yra tapę ne tik džemai, bet ir rekordai – esame virę didžiausią „bliuzasriubę“, turėję daugiausiai gitaristų ant scenos, statę ilgiausią lovą. Tik visi jie buvo ne oficialūs.

Tad šiemet šias abi tradicijas apjungsime ir šeštadienį dienos metu sieksime jau oficialaus rekordo – ilgiausio bliuzo džemo. Todėl kviečiame visus, kad ir kokiu instrumentu begrotų, prisijungti prie istorinio įvykio“, – sakė A.Barniškis-Blėka.

Norintys kartu siekti džemo rekordo gali jau dabar registruotis el. paštu info@bliuzonaktys.lt.

Atlikėjų sąrašas – nuolat pildomas

Šalia jau paskelbtų „Arina ir Veto Bank“, „The Road Band“, „Baltasis kiras“ bei „Strings of Earth Orchestra“ šiemet prie festivalio jungiasi ir legendiniai „Poliarizuoti stiklai“, nostalgiškieji „Pilnatys“, specialią programą paruošę „Gytis Ambrazevičius ir grupė“ bei Virgilijus Jutas kartu su svečiu iš Malaizijos Sherman Tan.

Ne vieno atlikėjo širdyje „Bliuzo naktys“ užima ypatingą vietą. O štai grupės „Strings of Earth Orchestra“ lyderiui Mantui Meškeriui šis pasirodymas taps nelyg estafetės perėmimu, mat 2005 m. kartu su grupe „SLAM“ yra grojęs ir jo tėtis – Valdas Meškerys.

„Man šis festivalis pirmiausia reiškia laisvę, tai yra toks įvykis, kur susirenka laisvi žmonės ir niekam nesvarbu nei kiek tau metų, nei ką apie tave galvoja kiti.

Lietuviškas ežeras ir vasaros dangus, toli nuo miestų – kas gali būti geriau? Pagroti „bliuzuose“ – mano sena svajonė. Prieš penkiolika metų čia grojo mano tėtis, panašu, kad dabar mano eilė. Žiauriai jaudinuosi, bet labai laukiu“, – sakė M.Meškerys.

Tuo tarpu Gytis Ambrazevičius prisipažįsta, kad ilgą laiką bliuzo nemėgo, tačiau šiandien tai vienas mėgstamiausių jo muzikos žanrų.

„Nuo tada esu ne kartą buvęs festivalyje kaip klausytojas, su grupe tik per plauką praėjusiais metais ten ir nesugrojom.

Kantri yra bliuzo brolis, o ne viena mūsų daina sukurta bliuzo pagrindais, o dalį jų įtrauksim į specialiai paruoštą programą“, – žadėjo atlikėjas.

Ragina pasiimti kėdę arba kilimą

Festivalis šiemet vyks pikniko principu, todėl organizatoriai ragina nepamiršti ne tik tradicinių palapinės ir piniginės, bet kartu pasiimti ir kilimą arba festivalio kėdutę.

Taip pat, norintieji prisijungti prie džemo rekordo kviečiami į festivalį pasiimti ir savo instrumentus.

„Bliuzo naktys: Džemas“ vyks rugpjūčio 14-15 d., prie Lūksto ežero, Varniuose. Renginį galės aplankyti 900 žiūrovų – tiek, kiek leidžia galiojantys apribojimai.

Festivalio metu bus laikomasi visų pasaulinės sveikatos organizacijos ir valstybės institucijų rekomendacijų. Bilietus galima įsigyti tik internetu, adresu www.bliuzonaktys.lt, renginio dieną bilietais prekiaujama nebus.

Visas festivalio naujienas galite sekti Bliuzo naktys „Facebook“ paskyroje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.