Naują dainą pristatantis D. Vaitiekūnas atvertė nuotraukų albumą: „Gyvenam ir burbam taip pat, kaip tai darė mūsų tėvai“

Autorinių dainų kūrėjas ir aktorius Dominykas Vaitiekūnas (34 m.) artėjančių švenčių proga gerbėjams paruošė staigmeną – nostalgišką dainą ir vaizdo klipą, pavadinimu „Turtas“.

Dominykas Vaitiekūnas.<br>lrytas.lt montažas.
Dominykas Vaitiekūnas.<br>lrytas.lt montažas.
2000 m. „Supratau, kad aš banglas“<br>Asmeninio albumo nuotr.
2000 m. „Supratau, kad aš banglas“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1998 m. „Gavau rolikus“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1998 m. „Gavau rolikus“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1988 m. „Su tėte“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1988 m. „Su tėte“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1996 m. „Su puske Emilija“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1996 m. „Su puske Emilija“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1989 m. „Su begemotu“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1989 m. „Su begemotu“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1989 m. Palangoje.<br>Asmeninio albumo nuotr.
1989 m. Palangoje.<br>Asmeninio albumo nuotr.
1987 m. „Ką tik gimęs“<br>Asmeninio albumo nuotr.
1987 m. „Ką tik gimęs“<br>Asmeninio albumo nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

Dec 2, 2021, 10:26 AM

Atlikėjas kviečia pasižvalgyti po savo paties asmeninių nuotraukų archyvą ir teigia, kad šią dainą užsileidus fone, galima valgyti mandarinus, gurkšnoti karštus gėrimus ir kartu su šeima pasijuokti iš senų savo fotografijų arba nostalgiškai padūsauti.

„Galvojom – kaip tėvai mes tikrai negyvensim, bet gyvenam ir burbam taip pat“ – tai priedainio eilutė, anot atlikėjo, ironiškai pabrėžianti mūsų bandymą bet kokia kaina pabėgti nuo savo praeities.

Dainos „Turtas“ tekstą Dominykas parašė, kai po 27 metų pertraukos apsilankė savo tetos Genutės namuose Kaune ir lygino dabartį su savo praeities prisiminimais.

Vėliau muziką išvystė kartu su dar dviem savo kartos muzikantais – gitaristu Kęstučiu Vaitkevičiumi ir šiuo metu įrašinėjimo naujojo albumo prodiuseriu Rolandu Venckiu-Innomine.

„Anksčiau labai gėdydavausi iš kur esu kilęs, gėdydavausi, kad tėvai mus augino tokiais biednais blokados metais, vertėsi visokias versliukais, kurie galiausiai žlugo ir mokėsi gyventi tokioje skurdokoje, nepriklausomybę ką tik atgavusioje Lietuvoje su mažais vaikais ant rankų.

Man buvo gėda tų bendrabučių ir daugiabučių, kuriuose augau. Dabar aš nauju žvilgsniu žvelgiu atgal ir pagalvoju – iš tiesų ne gėdytis reikia, o oriai tai prisiminti.

Pamenu, kaip su švirkštu į kapsulę rašalą suleisdavau, nes taip buvo pigiau – baisiai tuo metu neturėjom pinigų. Bet rašyt vis tiek išmokom. Nesutrugdė.

Ir mes tokiom sąlygom vis tiek užaugom puikiais žmonėm ir europiečiais. Tad man ši daina yra apie orumą priimti praeitį“, – pristatydamas naują kūrinį savo feisbuko paskyroje teigia atlikėjas.

Specialiai šios dainos premjerai kartu su animatoriumi Gyčiu Baranausku ir klipo bendraautoriumi Justu Valinsku, Dominykas sukūrė smagių, juokingų ir nostalgiškų savo gyvenimo nuotraukų retrospektyvą.

Anot kūrėjų, pirminė klipo mintis buvo nufilmuoti sovietinių laikų estetiką menantį tetos butą Kaune ir paskatinti visus nesigėdyti savo aplinkos, kurioje daugelis esame užaugę.

Tačiau planus teko pakeisti dėl pandeminių aplinkybių, tad klipas per dvi savaites buvo sukurtas ir sukonstruotas iš Dominyko fotografijų, kurioms gyvybės suteikė dailininko Gyčio Baranausko animaciniai pokštai.

„Išvarvėjo akys, nes teko peržiūrėti kelis šimtus popierinių fotografijų ir maždaug 12 tūkstančių skaitmeninių nuotraukų archyvų. Galiausiai atrinkom tam tikriems laikmečiams būdingas nuotraukas, kurias savo nuotraukų archyve, ko gero, turi kiekvienas mano kartos žmogus – ir kūdikių manieže, ir pirmos komunijos, ir pradinių klasių vaidinimų ir savęs ieškojimų paauglystėje, manau kūrinyje žmonės atpažins ir save“, – teigia žinomas atlikėjas.

Dominyko Vaitiekūno „Turtas“ skirta nostalgiškajam „aš“ ir yra viena iš būsimo autobiografinio albumo „100 AŠ“ dainų, kuris pasirodys kitų metų pavasarį.

Daina sukurta bendradarbiaujant su Kaunas 2022 Istorijų festivaliu. 

Dainos įrašą bei būsimo albumo „100 AŠ“ kūrimą bei leidybą finansuoja Asociacija LATGA ir Asociacija Agata fondai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.