Indrė Launikonytė virs Lady Gaga: „Tokią aš ją matau, bet tokia jaučiuosi ir aš pati – tiek kaip atlikėja, tiek kaip asmenybė“

Indrę Launikonytę vieni pažįsta kaip atlikėją ir TV projektų dalyvę, kiti – kaip vokalo pedagogę bei muzikos terapijos dėstytoją. Šiemet nemažai koncertavusi atlikėja kaip tik šiuo metu ruošiasi bei pristato naują muzikinį projektą „Tribute to Lady Gaga“.

 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
 Indrė Launikonytė.
Daugiau nuotraukų (9)

Lrytas.lt

Oct 11, 2022, 10:20 AM

– Indre, atrodo, jog Jūsų gyvenime veiklos tikrai netrūksta, tačiau ir toliau kuriate naujus projektus. Lady Gaga – išskirtinė atlikėja šių laikų pasaulyje. Kaip gimė idėja rengti būtent jos dainų projektą?

– Iš tiesų apie šį projektą mąsčiau jau seniai. Niekam nė neužsiminiau apie tai ir tarsi vis kažko laukiau. Tačiau užteko vienos, visai netikėtai gautos, artimiausio draugo žinutės: „daryk Lady Gagos projektą“ ir tą patį vakarą buvo surinkta dainų programa, apgalvotas pasirodymo įvaizdis bei surinkta prie projekto dirbsianti komanda.

Lady Gaga – įvairiapusiška, kitoniška, labai jausminga, kartais šokiruojanti, dramatiška, tačiau itin savita, gilų vidinį pasaulį puoselėjanti atlikėja. Tokią aš ją matau, bet tokia jaučiuosi ir aš pati – tiek kaip atlikėja, tiek kaip asmenybė.

Dainose niekada nebijau skambėti keistai, mėgstu naudotis tembrų įvairove, o gyvenime – nesivaržau kalbėti nepatogiomis temomis ar „iškristi“ iš konteksto. Lady Gagos atliekama muzika apima tiek elektroninę šokių muziką, tiek POP stilistikos kūrinius bei lyrines balades. Pati jau seniai juokiausi, kad jos dainos – tarsi man parašytos – tiek balso diapazono atžvilgiu, tiek žaidimo balsu galimybėmis, apskritai – muzikoje dievinu stilių kaitą.

– Indre, koncertinės patirties sukaupusi esate nemažai. Kaip atrodo pasiruošimas šiam projektui?

– Iš tiesų dirbant su projektais – darbo yra ne ką mažiau, nei smagumo. Iš šalies gali atrodyti, kad tai gražus ar net lengvas laiko leidimas – mokaisi sau dainas ir mėgaujiesi muzika. Tačiau realybė tokia, jog neužtenka išmokti tik dainų melodiją ar tekstą ir lipti į sceną.

Žmonės dažnai nesusimąsto, kas atlieka pritariančiųjų vokalų partijas, kai fiziškai žmogaus scenoje nėra. Kas perteikia visus muzikos efektus ir kaip jie apskritai atsiranda, grojant gyvai muzikos grupei iš 4 narių. Visa tai muzikoje turi atsirasti tam tikroje vietoje ir tam tikru laiku. Visa tai yra mūsų pačių energijos ir laiko resursai, kurie, natūralu, žiūrovams nėra matomi. Tas pats tekstų mokymasis... Na, kiek laiko Jums reikia išmokti 20 ar daugiau dainų, kurių kiekvienoje gali būti virš 4 dvigubų posmelių, keleto skirtingų priedainių ir pan.? O jau pačių melodinių linijų nagrinėjimas – tarsi desertas. Man asmeniškai, labai įdomus procesas, nors ir atima daug laiko, nes mėgstu ne improvizuoti, o atlikti identiškai taip pat, kaip skamba originaliame įraše.

Negaliu nepaminėti, jog projekte gros žinomiausi šalies muzikantai, taigi repeticijos su jais – smagiausia ir laukiamiausia pasiruošimo koncertams dalis, kuomet gali ir išgirsti rezultatą, ir pasimėgauti visų perteikiama energija, na, o grįžęs toliau tobulinti tam tikras dainos vietas.

– Indre, be to, kad dainuojate, dar ir dėstote vokalą bei muzikos terapiją. Išduokite paslaptį, kaip viską spėjate? Kaip pavyksta išlikti tokiai energingai?

– Būsiu atvira, jei mano veikla neteiktų man džiaugsmo, nepavyktų išsaugoti tiek energijos. Labai mažai miegu, labai daug veikiu, daug mokau ir dar daugiau mokausi pati, nuolat tobulinu save ir įvairiose saviugdos, sąmoningumo praktikose, nuolat mokausi kažko naujo. Jei reikėtų dirbti nemėgiamą darbą, nepavyktų tiek nei šypsotis, nei nuveikti. Žmogaus gyvenime privalo būti motyvacija ir įkvėpimas.

Šiais laikais neįmanoma išvengti streso, todėl labai lengva prarasti pusiausvyrą. Manau, kad privaloma rūpintis savo minčių higiena. Kaip yra kūno higiena ar kažkoks režimas, grafikas, disciplina, kurie žmogų įprasmina ir įrėmina, taip turi būti ir minčių higiena, meditacija ar tiesiog sau skirtas laikas ramybėje. Kadangi pati visą dieną esu muzikoje, mano automobilyje beveik niekada neskamba muzika, o namuose nėra naudojami jokie triukšmą keliantys šaltiniai, pvz. TV, radijas ar kita. Manau, kad mano sveikata tokiame fone tiesiog pakriktų.

Dėstau klinikinį dainų rašymą studentams bei mokau vokalo paauglius ir jaunimą, taigi namo grįžti norisi lyg į ramybės uostą. Dažnai nėra jėgų net žodžio pratarti ar atsiliepti į telefono skambutį, todėl būtina pasirūpinti savo vidine švara.

Mano gyvenime niekada nebuvo balanso. Taigi nuolat tarsi to siekiu. Meditacija, pasinėrimas į save, mantrų niūniavimas – man įprasta. Tiesa, sportą taip pat laikau savotiška terapija sau.

Scenoje reikia labai daug energijos, su tiek mažai miego ir tiek daug veiklų, kiek veikiu aš, nežinau, ar sugebėčiau taip aktyviai dainuoti ir šokti be sau prieš tai skiriamo laiko ramybėje ir tyloje. Esu įsitikinusi, jog įtampos išsisklaido ramybėje. Taigi tai – mano prioritetas. Juokauju, kad jei galiu nekalbėti, tai ir nekalbu, taip pat džiaugiuosi, kai niekas nekalbina bereikalingai, pvz. taxi, masaže, kokiame nors laukiamajame ar dar kur nors (šypsosi).

– Daug kalbate apie meditaciją, minčių higieną, net Jūsų socialiniuose tinkluose dažnai galima išvysti panašaus turinio tekstus. Kaip seniai tuo domitės?

– Visada tuo domėjausi, tačiau itin aktyviai į sąmoningumą pasinėriau prieš daugiau nei 4 metus. Tuomet dingo iš mano raciono mėsa, žuvis ir kiti gyvulinės kilmės produktai. Žmonės dažniau nei bet kada anksčiau ėmė sakyti, jog aš tiesiog spinduliuoju energiją. Kartais man ir pačiai atrodydavo, jog nuo manęs – šviečia. Esu kalbėjusi su vienuole, tuomet ji patikino, kad praktikuojant maldą, meditacijas – taip gali būti.

Kaip tik kitą savaitę tokiu laiku būsiu Indijoje, kur lankysiuosi šventose vietose, keliausiu į kalnus, su grupe medituosime prie Gango upės, turėsime įvairių sąmoningumo praktikų, meditacijų bei dar spalio mėnesį sutiksime Indijos Naujuosius Metus! Labai laukiu šios piligriminės kelionės ir viduje išgyvenu malonų jaudulį! Tikiu, jog grįžusi čia būsiu kupina dar daugiau jėgų dalintis savo energija per muziką (šypsosi).

– Indre, ko žiūrovai gali tikėtis iš šio projekto?

– Klausytojams dovanosime visų laikų pačius populiariausius Lady Gagos kūrinius, kurie žinomi visame pasaulyje. Taigi žiūrovai galės ir pašokti pagal senųjų hitų, tokių kaip „Just Dance“, „Poker Face“ ar „Bad Romance“ ritmą, ir nubraukti ašarą, skambant romantiškoms, žiūrovų širdis ištirpdžiusioms kino filmo „A Star Is Born“ dainoms – „Shallow“ ir kt. Pažadame, kad čia kiekvienas išgirs savo mėgstamiausią kūrinį (šypsosi).

Projektas jau buvo pristatytas keletai auditorijų, turiu pripažinti, jog žiūrovai labai gerai sutiko, tad jau visai netrukus tikimės pakviesti visus ir į atvirus koncertus, kur kartu su mumis klausytojai galėtų dainuoti žinomiausias dainų melodijas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.