Portalai pateikė pretenziją dėl diskriminacinių darbo sąlygų per nacionalinę Euroviziją

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA), vienijanti didžiausias skaitytojų auditorijas pritraukiančius naujienų portalus, pateikė pretenziją visuomeniniam transliuotojui ir LRT Tarybai dėl lygių galimybių neužtikrinimo nušviečiant Eurovizijos nacionalinę atranką ir diskriminuojančių darbo sąlygų šio renginio metu žiniasklaidos priemonių atstovams.

EUROVIZIJA.LT finalas<br>E.Blaževič/LRT nuotr.
EUROVIZIJA.LT finalas<br>E.Blaževič/LRT nuotr.
Lina Bušinskaitė.<br>A. Ufarto nuotr.
Lina Bušinskaitė.<br>A. Ufarto nuotr.
Andžej Čaikovski.<br>A. Ufarto nuotr.
Andžej Čaikovski.<br>A. Ufarto nuotr.
Dainius Radzevičius.<br>A. Ufarto nuotr.
Dainius Radzevičius.<br>A. Ufarto nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Feb 22, 2024, 1:33 PM, atnaujinta Apr 12, 2024, 8:20 PM

Siekiant užkirsti kelią tokioms situacijoms, prašoma užtikrinti lygias teises visiems žiniasklaidos atstovams dirbti per Eurovizijos finalinį renginį Malmėje, Švedijoje, ir ateities Eurovizijos renginiuose – tiek per nacionalines atrankas, tiek per finalinius renginius.

IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, asociacijos narių pateikta informacija rodo, kad naujienų portalų ir visuomeninio transliuotojo žurnalistams buvo sudarytos skirtingos sąlygos informuoti visuomenę apie nacionalinės Eurovizijos finalą.

„Asociacijos nariai tvirtina, kad portalų fotografų ir operatorių darbo vieta buvo arenos gale, toliausiai nuo scenos, o visuomeninio transliuotojo fotografai ir operatoriai galėjo dirbti bet kurioje vietoje. Užkulisiuose fotografuoti ir filmuoti buvo galima tik visuomeninio transliuotojo atstovams, o kitų redakcijų atstovai to negalėjo daryti.

Taip pat nebuvo leista filmuoti net dengimams koncerto per tiesioginę transliaciją, nors tai galėjo daryti arenoje buvę žiūrovai, o nacionalinės Eurovizijos nugalėtoją pakalbinti pirmumo teisė suteikta visuomeninio transliuotojo atstovui“, – sako L. Bušinskaitė.

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius atkreipia dėmesį į tai, kad žurnalistų teisės rinkti visuomenei svarbią informaciją užtikrinimas yra kertinis demokratinės ir laisvos žiniasklaidos veiklos principas.

„Jo garantu ir geros praktikos formuotoju turėtų būti pati žiniasklaida. Ypač visuomeninė. Dar svarbesnis yra žiniasklaidos priemonių solidarumas ir bendradarbiavimas užtikrinant visų žurnalistų lygias teises rinkti informaciją bei konkuruoti kuriamu turiniu, jo kokybe ir įvairove.

Tad LŽS remia ir palaiko visas iniciatyvas, kurios padeda visiems žurnalistams lygiai užtikrinti vienodas darbo sąlygas, kuomet siekiama visuomenės informavimo svarbiais viešo gyvenimo klausimais“, – sako D. Radzevičius.

IŽA teisininkas, advokatas Andžej Čaikovski atkreipia dėmesį, kad visuomeninis transliuotojas yra vienintelis iš šalies žiniasklaidos priemonių, priklausantis European Broadcasting Union (EBU), kuri organizuoja tarptautinį dainų konkursą Euroviziją, todėl LRT organizuoja Eurovizijos nacionalinę atranką Lietuvoje ir transliuoja Eurovizijos finalinį etapą.

„Teisiniu vertinimu, tai reiškia, kad visuomeninis transliuotojas užima dominuojančią padėtį. Lietuvos Konkurencijos įstatymo 7 straipsnis nustato, kad draudžiama piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi atitinkamoje rinkoje atliekant įvairius veiksmus, kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, nepagrįstai varžo kitų ūkio subjektų galimybes veikti rinkoje arba pažeidžia vartotojų interesus“, – pabrėžia A. Čaikovski.

Neabejotinai IŽA nariai pripažįsta, kad visuomeninis transliuotojas atlieka labai svarbią misiją, tačiau tai nereiškia, kad jis turi teisę sudaryti nelygias sąlygas kitų žiniasklaidos priemonių atstovams, iškreipiant sąžiningą konkurenciją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.