V. Diawaros projektas „Sutartronica“ sulaukė susidomėjimo užsienyje: elektronines sutartines pristatys Kanadoje

2025 m. rugpjūčio 6 d. 11:24
Elektronines sutartines populiarinantis muzikos projektas „Sutartronica“ sulaukė susidomėjo užsienyje: kolektyvas su džiaugsmu praneša apie kvietimą pasirodyti tarptautiniame „showcase“ festivalyje „Mundial Montréal 2025“, kuris vyks šių metų lapkritį Kanadoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Daugiau nuotraukų (4)
„Mundial Montréal“ yra vienas pagrindinių pasaulio muzikos industrijos susitikimo taškų Šiaurės Amerikoje, kasmet suburiantis išskirtinius atlikėjus ir profesionalus iš viso pasaulio. Festivalis skirtas kūrėjams, ieškantiems tarptautinių rinkų, bendradarbiavimo galimybių ir naujų auditorijų.
„Mums tai – didelė garbė ir žingsnis į visiškai naują sceną. Šis kvietimas įrodo, kad lietuviškas muzikinis paveldas ir mūsų eksperimentai su sutartinėmis turi vertę ir aktualumą globaliame kontekste,“ – sako grupės įkūrėjas Victoras Diawara.
„Sutartronica“ savo muzikoje sujungia senąsias lietuviškas sutartines su elektronika, gyva ritmika ir šiuolaikiniu skambesiu.
Grupės kūryba išsiskiria trim stipriais moteriški vokalais, giliais elektronikos sluoksniais ir gyvais instrumentais. Tai – šiuolaikinis lietuviškas skambesys, kuriame susilieja tradicija ir inovacija.
„Sutartronica“ šį skambesį už Lietuvos ribų šiemet pristatys ne tik Kanadoje. Šiuo metu projektas ruošiasi pasirodyti dar dviejuose svarbiuose tarptautiniuose festivaliuose Suomijoje ir Šiaurės Makedonijoje.
Nors detalių kol kas neatskleidžia, grupė džiaugiasi vis augančiu susidomėjimu jų kūryba pasaulinėje muzikos industrijoje.
Šį pavasarį Sutartronica jau pasirodė prestižiniame showcase festivalyje „Le Printemps de Bourges“ Prancūzijoje bei „Tallinn Music Week 2025“ Estijoje.
Be to, stiprindama savo tarptautinius ryšius, „Sutartronica“ pradėjo bendradarbiavimą su viena žinomiausių muzikos vadybos agentūrų „JV Promotion“, kuriai vadovauja Estijos prodiuserė Juliana Voloz.
„JV Promotion“ jau daugiau nei 20 metų atstovauja džiazo, pasaulio ir tarpžanrinės muzikos atlikėjus bei glaudžiai bendradarbiauja su pagrindiniais „showcase“ festivaliais visame pasaulyje. Juliana Voloz yra pelniusi „Music Estonia Export Award“ apdovanojimą kaip metų eksporto agentė.
Naują, šalių sienas griaunantį etapą „Sutartronica“ pažymi trumpametražiu 14 minučių dokumentiniu filmu apie grupės kelionę į „Tallinn Music Week 2025“. Filme užfiksuotas pasiruošimas pasirodymui, gyvo koncerto ištraukos, dalyvavimas industrijos renginiuose bei užkulisiai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.