Rugpjūčio 12 dieną paimti mėginiai parodė, kad Rąžės upės
žiotyse žarninių enterokokų koncentracija normą viršijo 1,5
karto, žarninių lazdelių - 1,7 karto.
Palangos bendrojo paplūdimio maudykloje žarninių enterokokų
koncentracija buvo 1,8 karto didesnė nei leidžiama, žarninių
lazdelių - 2,3 karto.
Pakartotiniai vandens mėginiai tyrimams paimti rugpjūčio 16
dieną.
Tuo metu kitur pajūryje - Palangoje, Klaipėdoje ir Neringoje -
vandens kokybė atitiko reikalavimus.
Centro duomenimis, didžiojoje dalyje gėlo vandens maudyklų
vandens kokybė taip pat buvo tinkama maudymuisi.
Tačiau nerekomenduojama maudytis Panevėžio rajono Ėriškių
tvenkinyje, Juodžio ežere, Juodos užtvankoje ties Kerava. Šiuose
telkiniuose liepos pabaigoje prasidėjo nežymus vandens žydėjimas,
papildomos informacijos apie tai nėra.
Kol kas nėra gauta informacijos apie Kauno miesto paplūdimius ir
ar ten tebesitęsia vandens žydėjimas.
Tiriant vandens kokybę rekreacijai skirtose zonose, rugpjūčio
13 dieną aptiktas didesnė nei leidžiama žarninių enterokokų
koncentracija Šiaulių rajono Švedės tvenkinyje.
Informacijos apie maudyklų vandens kokybę rugpjūčio mėnesio
pirmoje pusėje nėra gauta iš Kauno miesto, Varėnos, Marijampolės,
Vilkaviškio, Kalvarijos, Pakruojo, Širvintų rajonų, kadangi tik
pastarosiomis dienomis paimti mėginiai tyrimams.
