Televizijos užsklandose savo tarmėmis prabyla garsūs Lietuvos žmonės

„Daug kas, žinot, juokauja – Šešupė – ne upė, suvalkietis – ne žmogus. Ale jei ne ta Marijiempolė, tai nei kas balses taisyklingai ištartų, nei mašinukių būtų kur nusipirkt, nei pinigučius kas mokėtų taupyt... Ale kad suvalkiečiai skūpūs, žinokit, grynų grynieusias mitas. Kai čia atvažiuosit, pamatysit, kad čia jūsų vakarykščiais barštukais niekas nevaišys. Ba čia mano tėviškė – žavingai tęsdama balses, TV užsklandoje savo gimtinę – Suvalkiją – pristato Ugnė Galadauskaitė, LRT televizijos naujienų žurnalistė ir vedėja.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 26, 2013, 4:01 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 6:36 PM

Ugnė ir dar daugelis garsių Lietuvos žmonių savo krašto šnektą pristato Tarmių metams skirtame projekte „Tarmė – sava giesmė“. Projekto iniciatorė Zita Kelmickaitė prisipažįsta buvusi sujaudinta ne tik pripažintų savo regionų atstovų, žinomų autoritetų, bet ir jaunosios kartos entuziazmo ir nuoširdumo kuriant užsklandas. „Į kvietimą prabilti savo krašto tarme visi atsiliepė su didžiule meile ir virpuliu, o kai filmavosi, ne vienam iš jų blyksėjo ašaros, – pasakoja televizijos laidų vedėja, neretai pati vadinama žemaičių ambasadore. – O kai Plungės tarme prabilo Jurgita Jurkutė, vos neapsiverkiau pati: pasirodo, jai nepaprastai svarbi nuotrauka, kurią jos giminė padarydavo sustatydama visus į eilę pagal amžių nuo mažiausio iki didžiausio... Ir tą nuotrauką dabar gali pamatyti žiūrovai...“

Dusetiškių tarme užsklandose prabyla broliai menininkai Algirdas ir Faustas Latėnai, iš Pasvalio kilusi žurnalistė Algimanta Žukauskienė, Prezidentės patarėja varėniškė Daiva Ulbinaitė, suvalkiečių tarmę išeivijoje puoselėjusi Elena Bradūnaitė ir daugelis kitų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.