Paaiškėjo, kas nugalėjo „KINFO apdovanojimuose 2016“

Vasario 3 d. vakarą iškilmingos „KINFO apdovanojimų 2016“ ceremonijos metu buvo išdalinti apdovanojimai geriausiems lietuviško kino kūrėjams.

„KINFO apdovanojimuose 2016“ paskelbė geriausiųjų kino kūrėjų sąrašą.<br>Organizatorių nuotr.
„KINFO apdovanojimuose 2016“ paskelbė geriausiųjų kino kūrėjų sąrašą.<br>Organizatorių nuotr.
„KINFO apdovanojimuose 2016“ paskelbė geriausiųjų kino kūrėjų sąrašą.<br>Organizatorių nuotr.
„KINFO apdovanojimuose 2016“ paskelbė geriausiųjų kino kūrėjų sąrašą.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Feb 4, 2016, 7:19 AM, atnaujinta Jun 9, 2017, 7:56 AM

Trečius metus iš eilės vykstantys internetiniai rinkimai yra vieninteliai kino apdovanojimai, kuriuose pergalę lemia išimtinai žiūrovų balsai. Šiemet savo balsus apdovanojimuose atidavė daugiau negu 45 tūkstančių lietuviško kino mėgėjų. Renginys vyko „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre, didžiojoje salėje.

Apdovanojimų ceremoniją vedė aktoriai Gabija Urniežiūtė ir Justas Vanagas. Muzikinę renginio atmosferą kūrė funk jazz grupė „Netikėti svečiai“.

„Metų kino renginiu“ tapo kasmetiniai jau VIII-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė Gervė 2015“. „Sidabrinės Gervės“ teikiamos labiausiai nusipelniusiems aktoriams, režisieriams ir kino meno specialistams, kuriuos vertina ir nugalėtojus išrenka Lietuvių kino akademijos nariai.

Mylimiausio žiūrovų kino festivalio titulą trečius metus iš eilės pelnė Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, nedidele balsų persvara pralenkęs Europos šalių kino forumą „Scanorama“.

„Metų trumpametražiu dokumentiniu filmu“ buvo išrinktas Lino Mikutos „Pakeleiviai“. „Metų trumpametražiu filmu“ tapo eskimų namelį daugiabučių kieme pasistačiusios merginos istoriją pasakojantis Marijos Kavtaradzės ir Vytauto Katkaus filmas „Iglu“.

„Metų dokumentiniu filmu“ pripažintas Akvilės Gelažiūtės „Deminas: dvi tvirtovės“, jautriai ir komiškai fiksuojantis jauno teatro pedagogikos studento Demino pastangas sukurti etiudą fantastinio romano „Žiedų valdovas“ pagrindu ir atskleisti teatro magiją bei suvaldyti dvi sunkiai įveikiamas tvirtoves – aktoriais tapusius jaunus savo giminaičius.

„Metų aktoriumi“ kino žiūrovai titulavo Giedrių Savicką, įvertinę jo vaidmenį lietuviškame vesterne „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“. Aktorius padėkojo žiūrovams, pasitinkantiems kiekvieną filmą su atgimstančia viltimi ir pašmaikštavo, kad vieną savo balsą atidavė J.Budraičiui, o visus kitus už save.

„Metų aktore“ tapo Justė Zinkevičiūtė, suvaidinusi vasariškoje romantinėje komedijoje „Dėdė, Rokas ir Nida“. „Metų operatoriumi“ išrinktas Mantas Butkus („Problemų tvarkytojas“), nedidele balsų persvara aplenkęs Marių Komičių („Dėdė, Rokas ir Nida“). „Problemų tvarkytojas“ atnešė pergalę ir Mariui Pocevičiui – jo darbas įvertintas „Metų scenarijaus“ ir „Metų režisieriaus“ kategorijose. „Metų vaidybinio filmo“ titulas atiteko į saulėtą Lietuvos pajūrį nukeliančiam filmui „Dėdė, Rokas ir Nida“. Tai antrasis Justino Krisiūno ilgametražis filmas. Pirmas jo darbas „Emigrantai“ taip pat sulaukė publikos simpatijų ir neliko nepastebėtas 2014 m. „KINFO apdovanojimuose“. Dėkodamas už apdovanojimą režisierius reziumavo: „Verta kurti kiną, verta kalbėti kino kalba ir turėti ryšį su jumis visais“.

Specialus „Metų KINFO apdovanojimas“ skirtas kino centro „Skalvija“ rengiamiems kino klasikos vakarams, kiekvieną sekmadienį dovanojantiems šventę kino mylėtojams – galimybę kino ekrane išvysti klasikinius filmus, papildomus kino tyrinėtojų pristatymais, įžvalgomis bei komentarais. Šiemet buvo išlaikyta tradicija apdovanoti ne tik geriausius kino kūrėjus, bet ir publiką. „Metų žiūrovo“ titulą pelnė ir „Forum Cinemas“ prizais apdovanota į specialiai tikriems kinomanams parengtus klausimus tiksliausiai atsakiusi Raminta Spėčiūtė. Kūrybos ir žaidimo džiaugsmą pajusti kvietė „Instagram“ socialiniame tinkle vykęs konkursas, metęs iššūkį įsikūnyti į savo mėgstamo kino aktoriaus ar personažo kailį.

Po oficialios renginio dalies žiūrovai turėjo progą iš naujo atrasti atgimusią kino klasiką – restauruotą ir suskaitmenintą legendinį Arūno Žebriūno miuziklą „Velnio nuotaka“ (1973).

Nugalėtojų sąrašas:

1.Metų kino renginys Projektas „Kino knyga“ (26.1%) Apdovanojimai „Sidabrinės Gervė 2015“ (41.9%) „Žvaigždžių karai. MARATONAS“ (31.9%)

2.Metų kino festivalis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ (37.1%) Europos šalių kino forumas „Scanorama“ (36.3%) Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis (26.6%)

3.Metų trumpametražis dokumentinis filmas „Marių katės“ (35.8%) „Pakeleiviai“ (50.1%) „Suokalbis“ (14.1%)

4.Metų trumpametražis filmas „Iglu“ (50.5%) „Tuštumos kilpos“ (21.6%) „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“ (27.9%)

5.Metų dokumentinis filmas „Apie Joną“ (20.5%) „Deminas: dvi tvirtovės“ (40.8%) „Pasitikiu tavimi“ (38.8%)

6.Metų aktorė Aistė Diržiūtė „Sangailės vasara“ (25.4%) Sonata Paliulytė „Problemų tvarkytojas“ (29.1%) Justė Zinkevičiūtė „Dėdė, Rokas ir Nida“ (45.5%)

7.Metų aktorius Juozas Budraitis „Edeno sodas“ (23.3%) Andrius Gecevičius „Problemų Tvarkytojas“ (36.5%) Giedrius Savickas „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (40.2%)

8.Metų operatorius Mantas Butkus „Problemų tvarkytojas“ (38.2%) Dominique Colin „Sangailės vasara“ (25.2%) Marius Komičius „Dėdė, Rokas ir Nida“ (36.6%)

9.Metų scenarijus Augustinas Gricius „Dėdė, Rokas ir Nida“ (29.9%) Marius Pocevičius „Problemų tvarkytojas“ (41.2%) Alantė Kavaitė „Sangailės Vasara“ (29%)

10.Metų režisierius Marius Pocevičius „Problemų Tvarkytojas“ (39.1%) Alantė Kavaitė „Sangailės Vasara“ (29.7%) Justinas Krisiūnas „Dėdė, Rokas ir Nida“ (31.1%)

11.Metų vaidybinis filmas „Dėdė, Rokas ir Nida“ (36.7%) „Problemų tvarkytojas“ (36.3%) „Sangailės vasara“ (27%)

12.Metų KINFO apdovanojimas Kino centro „Skalvija“ kino klasikos vakarai

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.