Saulius Balandis apie legendinį serialą „Prokurorai“: „Tuo metu kartelė buvo aukštai iškelta“

Startavus naujam „Lietuvos ryto“ televizijos sezonui „Arčiau tavęs“ eteryje žiūrovai gali mėgautis ne vienu lietuvišku serialu, tarp kurių ir vienas pirmųjų lietuviškų kriminalinių serialų – „Prokurorai“. Klasika tapusio serialo gimimą naujoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nauja diena“ prisiminė scenarijaus autorius Alvydas Šlepikas, režisierius Raimundas Banionis ir pagrindinį personažą įkūnijęs Saulius Balandis.

Serialo akimirka.<br> Serialo STOP kadras.
Serialo akimirka.<br> Serialo STOP kadras.
 Serialo kūrėjai ir aktoriai.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 Serialo kūrėjai ir aktoriai.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 Serialo kūrėjai ir aktoriai.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 Serialo kūrėjai ir aktoriai.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 9, 2019, 4:17 PM

„Mums atrodė, kad kriminaliniai serialai galėtų patraukti žmones. Tuo metu atrodė, kad tai geras dalykas. Laikraščiai labai daug rašė apie kriminalus, galų gale, ir kriminalų buvo nemažai toje Lietuvoje“, – sakė A. Šlepikas. Scenarijaus autorius neslepia – įkvėpimo jie sėmėsi ir iš užsienio serialų. Pavyzdžiui, iš serialo „Kobra-11“ išmoko daužyti „mersedesus“.

Laidos studijoje viešėjęs serialo režisierius Raimundas Banionis atsiminė su kokiais iššūkiais teko susidurti tuomet kuriant šį serialą: „Žinote, kaip sako apie Rusiją, kad didžiausios problemos yra keliai ir kvailiai, tai pas mus dvi didžiausios problemos – laikas ir pinigai.

Nei to, nei to mes neturėjom. Bet už tai turėjom labai daug entuziazmo, patikėkite. Aš atsimenu, kad darbo laikas tikrai nebuvo skaičiuojamas. Ačiū Dievui, praėjom, nepalikom invalidų po savęs, nes tikrai darėm patys, be kaskadininkų“.

Pagrindinį, prokuroro Tado Vitkaus vaidmenį, seriale sukūręs Saulius Balandis kūrybinius serialo laikus atsimena su šypsena. „Man viskas yra smagu, ką smagu daryti ir tai atperka žmonės, su kuriais tu dirbi. Bet kur tai gali būti, seriale taip pat. Tuo metu buvo Raimundo ganėtinai pakelta aukšta kartelė visiems serialams. Neslėpsiu, ir šiandien, eidamas į laidą, ryte pražiūrėjau vieną seriją. Tikrai smagiai ir įdomiai papasakota istorija“, – pasakojo aktorius.

Kūrybinei grupei teko susidurti ir su įvairiausiais netikėtumais. Kadangi Lietuvoje tuo metu buvo tik pradėti kurti serialai, niekas nežinojo, kaip tai tiksliai daryti.

„Mums reikėjo patiems viską atrasti. Žinote, scenarijaus forma – reikia žinoti, kad vienas puslapis yra viena minutė, reikia parašyti tokio formato. Daugybė yra profesinių paslapčių, kurių mes niekas nesimokėm specialiai. Mes viską išmokom „ant savo kailio“. Viską išmokom bedarydami. Tai buvo kažkiek sudėtinga, bet kažkaip gerai prisimenu šiuos dalykus“, – sakė R. Banionis.

Legendinis kriminalinis serialas pradėtas kurti 2002 m. Jame pasakojama apie prokurorus, jų darbo subtilybes ir šeimynines problemas.

Prokuroras Tadas Vitkus po atleidimo iš Generalinės prokuratūros pereina dirbti į apygardos prokuratūrą, kuriai vadovauja Marijonas Kontrimas, kolegų pramintas Maryte. Prokurorui bylas tirti padeda du bendražygiai – teisės studentas Laika ir kriminalistas Bulvė.

Prasidėjusi byla dėl Mažeikių naftos pražudo Tado mylimąją Neringą, kuri draugui palieka mažametį sūnų Gytį iš pirmosios santuokos. Tadas nusprendžia surasti kaltuosius. Netrukus po draugės žūties Tadą užklumpa problemos dėl vaiko – sunku suderinti darbą ir vaiko priežiūrą. Marytės šeimą taip pat ištinka krizė – pirmoji žmona Vilija jam neleidžia matytis su sūnumi, o antroji žmona Rima visada prikaišioja, kad vyras grįžta namo paryčiais.

Kriminalinis serialas „Prokurorai“ – nuo trečiadienio iki penktadienio 15:00 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.