Dėl šmeižikiškų komentarų Daina Bosas kreipsis į teismą: „Šitokių rašliavų nebus“

„Man yra siūlę akis išbadyti, rankas sulaužyti, kad nieko negalėčiau fotografuoti, telefono rankose nenulaikyčiau...“ – apie grasinimus, kurių yra sulaukęs tuomet, kai išgarsėjo ne tik kaip fotografas, bet ir socialinių tinklų žvaigždė, pasakojo Naglis Bierancas.

Muzikos asociacijos metu apdovanojimai, MAMA, M.A.M.A., raudonas kilimas, Daina Bosas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Muzikos asociacijos metu apdovanojimai, MAMA, M.A.M.A., raudonas kilimas, Daina Bosas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daina Bosas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daina Bosas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daina ir Antanas Bosai.<br>T.Bauro nuotr.
Daina ir Antanas Bosai.<br>T.Bauro nuotr.
Daina ir Antanas Bosai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daina ir Antanas Bosai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daina Bosas ir Marija Randers.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daina Bosas ir Marija Randers.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Jurga Baltrukonytė.<br>T.Bauro nuotr.
Jurga Baltrukonytė.<br>T.Bauro nuotr.
Ieva ir Rolandas Mackevičiai.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Ieva ir Rolandas Mackevičiai.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Naglis Bierancas.<br>LNK nuotr.
Naglis Bierancas.<br>LNK nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

Jan 25, 2021, 2:59 PM

Vyrą socialiniuose tinkluose seka beveik trečdalis milijono žmonių, tad panašaus pobūdžio žinučių su grasinimais, necenzūriniais žodžiais, patyčiomis Naglis sulaukia nuolat.

„Šlykšti boba“, „ko ji vėl lenda į ekraną, niekam ji neįdomi“, „ir kas su tokiu gali gyventi, atrodo kaip kaliausė“, „ji tragiška, apgailėtina“, – tai švelniausi komentarai iš tų, kurie šimtais liejasi kone po kiekvienu straipsniu apie lietuviškąsias garsenybes ne tik portaluose, bet ir socialiniuose tinkluose.

Nemaža dalis stebinčiųjų žvaigždes nesidrovi savo nuomonės pareikšti parašydami ir asmeninę žinutę.

Kaip jaučiasi tie, kuriems dešimtys, ar net šimtai rašo – esi negražus, kvailas ar net grasina, jog tokiems neverta gyventi?

Kovojame prieš patyčias mokyklose, bet jos klesti ir suaugusiųjų gyvenimuose.

Kaip sako jautria istorija apie dukros patirtas patyčias pasidalinusi žinoma žurnalistė, žurnalų redaktorė Jurga Baltrukonytė, vaikai viską atsineša iš šeimos.

Tuo metu komunikacijos specialistas Arijus Katauskas tvirtina, kad komentarai – 21 amžiaus ginklas, kartais veikiantis geriau, nei atviras puolimas.

„Kiek galėsiu, už save pastovėsiu. Šitokių rašliavų nebus. Apie mane gali rašyti ką nori – patinku, nepatinku, graži, negraži, bjauri, šlykšti, man visiškai neįdomu. Čia yra nuomonė. Bet kai tai yra šmeižtas, už jį reikės atsakyti...“ – pasakojo verslininkė Daina Bosas.

Prieš keletą savaičių socialiniame tinkle ji pasidalino keliais komentarais iš pokalbių platformos, skirtos apkalboms apie garsius žmones.

Joje moteris pasivadinusi Amerika teigė žinanti, esą Daina nuo 16–os metų buvo pardavinėjama mamos ir močiutės. Dėl šio šmeižto Daina jau konsultavosi su teisininkais, o netrukus kreipsis ir į teismą.

„Skauda, labai skauda, iš tikrųjų labai skauda fiziškai. Visa ta kritika, visi tie neigiami komentarai gali sukelti fizinį skausmą viduje, širdyje“, – pasakos kita socialinių tinklų žvaigždė, beveik 200 tūkstančių sekėjų subūrusi radisto, televizijos laidų vedėjo Rolando Mackevičiaus žmona Ieva.

Prieš keletą savaičių 32–ejų nuomonės formuotoja socialiniame tinkle sukėlė audrą po to, kai pasidalino dviejų moterų komentarais, komentuojančiais jos išvaizdą ir asmenybę.

Iš pažiūros, socialinėje erdvėje nesunku rasti kur kas baisesnių, aštresnių komentarų, jei ne vienas bet. Šiuos rašė moterys, dirbančios su jaunimu ir vaikais.

„Iš tiesų tai viena mažytė dalis to žinomumo tamsiosios pusės, o yra tikrai daug kitų dalių – tai persekiojimai, įkyrūs gerbėjai, skambučiai naktį, žinutės. Apie tai daugelis nekalba“, – pasakos žurnalistė, redaktorė, internetinės laidos „Delfi premjera“ vedėja Gintarė Urnikienė.

Apie lietuviškojo pramogų pasaulio žvaigždes žurnalistė rašo jau penkiolika metų, todėl visos garsenybės jai puikiai pažįstamos.

Garsūs žmonės, pasak Gintarės, turėtų susitaikyti su įžeidžiančiais komentarais, kurių sulaukia, ir priimti tai kaip žinomumo dalį.

Be to, turi gerai apgalvoti, ar patys neišprovokuoja tokių reakcijų kasdien viešindami kiekvieną gyvenimo akimirką.

Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.