Karo ekspertas pasisakė apie Ukrainoje rusų karių prievartaujamas moteris: „Manau, neišvengiama“

Karas Ukrainoje atskleidžia ne tik pačias tamsiausias agresoriaus puses, bet ir jėgas, apie kurias eilinis žmogus nė nesusimąstė ar nė negalvojo jų turintis. Pasaulis susivienijo prieš neprognozuojamą Putiną, o paprasti Ukrainos gyventojai per vieną dieną tapo kovotojais ir didvyriais. Apie karą, žmogaus troškimą gyventi ir valią kautis už laisvę šio sekmadienio TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ papasakos karo ekspertas Darius Antanaitis, ir ukrainietės, akis į akį susidūrusios su karo žvėriškumu.

Darius Antanaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Darius Antanaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Darius Antanaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Darius Antanaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Darius Antanaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Darius Antanaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Mar 12, 2022, 11:21 AM

Karo ekspertas D. Antanaitis pasidalins savo įžvalgomis, kodėl didžioji dalis žmonių, nė žinodami, kad Putinas prie Ukrainos ir Baltarusijos sutelkė didžiulius karinius pajėgumus, netikėjo, kad gali prasidėti tokia agresija ir terorizmas.

„Bet kokia karinė, žmogiškumo logika tiesiog rėkte rėkė, kad tai – kvailystė, kad galima kažką pradėti, ko negalima baigti sėkmingai“, – sakė Darius, tačiau kartu pastebėjo, kad tai, kada Rusija pradės karą, tebuvo laiko klausimas.

Floristikos mokytoja, meistrė ir teisėja Elena Butko, su kuria laidos vedėja Kristina Rimienė kalbėjosi vaizdo susitikime, tam pritarė – ukrainiečiai iki paskutinės minutės netikėjo, kad šis beprotiškas karas gali prasidėti. O šiandien ji nepraranda tikėjimo, kad karas greitai baigsis.

Moteris papasakojo ne tik apie savo, bet ir apie savo 7 metų anūko išgyvenimus, kurie sugraudins ne vieną žiūrovą. Šiandien ji sako, jog yra be galo dėkinga savanoriams bei Ukrainos kariams, kurie gina šalį.

Moterys – karo aukos ir kovotojos

Pasigirsta vis daugiau liudijimų apie Rusijos karių žvėriškumą: plėšikavimus, žudymus ir net prievartavimus. Panašu, kad po Antrojo pasaulinio karo rusų karių įpročiai nepasikeitė – moterys tampa jų aukomis.

„Čia yra jų kultūros, mentaliteto dalis – pasėti baimę. Jie alkani, kartais ir be ginklų, purvini, pikti ir kas belieka? Elgtis taip, tarsi būtų gyvuliai. Jie tiesiog yra gyvuliai. Manau, neišvengiama, kad Rusijos kariuomenė prievartaus, grobs, degins, žudys“, – įsitikinęs karo ekspertas D. Antanaitis.

Jis pasidalino savo mintimis ir apie moteris kare – kares, besipriešinančias agresoriui taip pat, kaip tai daro vyrai. „Ukraina dabar kariauja dėl mūsų. Jei Putinas ten nebus sustabdytas, jis nukeliaus labai toli“, – sakė D. Antanaitis.

Karo ekspertas nemano, kad lytis kare vaidina reikšmingą vaidmenį – reikalingą darbą gali padaryti tiek vyrai, tiek moterys. Pasak Dariaus, svarbiausia suaugusiojo su vaiku užduotis – apsaugoti atžalą bet kokia kaina.

Tai puikiai žino pabėgėlė iš Ukrainos Tanyana, kuri laidos žiūrovams papasakojo, kaip teko bėgti iš namų, pasiėmus tik 3 vaikus ir dokumentus. Šiandien ji saugi Lietuvoje, tačiau patirti išgyvenimai vis dar su ja – gyvi ir skaudūs. Moteris nežino, ar kada nors grįš namo – ar jos šeimos namai apskritai dar stovi... Tačiau ji tikra, kad būdama Lietuvoje išmoks valstybinę kalbą ir čia dirbs.

Kai vyrai išeina į karą

Karas neišvengamai reikalauja aukų, o sprendimas išleisti savo vyrą į karo lauką iš kiekvienos mylinčios moters pareikalauja daug jėgų. Tai puikiai žino ir kita laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos pašnekovė, floristikos mokytoja, Ukrainos floristų asociacijos prezidentė Iryna Byelokrova, kurios vyras Aleksandras išėjo kariauti. Moteris juo didžiuojasi, tačiau taip pat neslepia, kad nerimas – milžiniškas.

Ukrainiečiai kariai, besikaunantys už gimtąją šalį, ir Rusijos kariai – visiškai skirtingi. Pasak karo eksperto D. Antanaičio, skirtumas tarp rytiečių ir vakariečių yra milžiniškas.

„Rytiečiai gimdo savo vaikus, kad jie žūtų už savo tėvynę. Mes gimdome savo vaikus tam, kad jie gyventų dėl savo tėvynės. Ir aš manau, kad tai yra esminis skirtumas tarp šių gyvenimo filosofijų. Mums žmogaus gyvybė yra svarbiausia. O rusai per Antrąjį pasaulinį karą sakė, kad „vaikų dar prigimdysi“. Mums sunku suprasti Rusijos visuomenės mentalitetą“, – teigė D.Antanaitis.

Norintys sužinoti, ką karo ekspertas mano apie galimą NATO įsitraukimą, kiek, karo eksperto prognozėmis, truks agresija Ukrainoje, ir ar bus Trečiasis pasaulinis karas, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos „Pasaulis pagal moteris“.

Gyvybės vainikas

Ukrainiečių tradiciniai apdarai – ryškūs ir spalvingi – neapsieina be vieno svarbaus papuošalo – karūnos ar vainiko. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja K. Rimienė, norėdama pagerbti ukrainiečius, kovojančius už savo šalies laisvę, rubrikoje „Floristinis desertas“ sukūrė galvos vainiką, kuris bus tarsi ukrainiečių tautinio kostiumo dalis.

Gėlių vainikas, simbolizuojantis gyvenimą ir pergalę prieš mirtį, sužydėjo mėlyna ir geltona spalvomis. Dekoracijai panaudotos mėlynai dažytos šakelės, o vainiką papuošė nuostabūs delfiniumai, irisai, austomų žiedai, limoniumas, dažytos gerberos, rožės, tulpės ir geltona spalva sužydusi žaluma.

Šį palaikymo simbolį laidos vedėja K. Rimienė skyrė tiek visiems floristams, šiuo metu gyvenantiems bombarduojamoje Ukrainoje, tiek ir kitiems laisvos valios žmonėms.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.