Laikui nepavaldus J. Smoriginas: „Vyresniam amžiui ruoštis reikia pradėti jaunystėje“

Baleto artistas, choreografas Jurijus Smoriginas šįmet skaičiuoja lygiai pusšimtį savo metų atidavęs baletui. Kaip teigia žinomas vyras, nors jo karjera sudarė didžiąją gyvenimo dalį, išsaugoti gerą sveikatą iki šių dienų jam visgi pavyko.

Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Jurijus Smoriginas. <br>Laidos stop kadras. 
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Mar 27, 2023, 9:13 AM

Baleto artistas J. Smoriginas sveikatos ir sveikos gyvensenos TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo, kad jam labai pasisekė – per ilgą karjerą jam pavyko išvengti itin sunkių traumų.

„Šokdamas baletą aš labai daug eksperimentuodavau – šokdavau basomis, atlikdavau įvairiausius kūlversčius. Nepaisant to, sveikatą išsaugoti sugebėjau ir neturėjau jokių baisių traumų“, – prisiminimais dalinosi žinomas choreografas.

Ilgas laikotarpis scenoje ir aktyvus gyvenimo būdas Jurijui padėjo sukaupti patirtį bei žinias, kaip puoselėti sveikatą bei kaip derėtų saugoti kojas ir ypač – pėdas. Jas choreografas dabar perduoda savo įkurtoje „Vilniaus baleto“ studijoje, vesdamas pamokas ir sveikatinantį, kaip pats vadina, „choreografinį sportuką“ įvairiausio amžiaus lankytojams.

„Savo baleto mokykloje vedu užsiėmimus, kurie vadinasi „choreografinis sportukas“. Pratimai yra atliekami pasitelkiant choreografinius principus. Jų metu lavinamos sausgyslės, tvirtinamos čiurnos. Einant metams labai silpsta užpakalio raumenys, todėl juos reikia stiprinti. Jie yra susiję tiek su klubų, tiek dubens sveikata.

Taip pat svarbu stiprinti čiurnas, nes bėgant metams mūsų skeletas po truputėlį smenga. Žinoma, būtinai reikia stiprinti pėdas ir pėdų pirštus. Lavinant kūno motoriką, gerėja žmogaus mąstysena, atsiranda daugiau optimizmo“, – apie būtinybę puoselėti sveikatą kalbėjo choreografas.

Anot J. Smorigino, itin svarbu yra rūpintis pėdų sveikata. Ir ne tik profesionaliems šokėjams. Mat pėdos yra tiesiogiai susijusios su visais kūno nervais. Būtent dėl šios priežasties per jas galima paveikti bet kokį sunegalavusį organą ar apskritai pagerinti sveikatą. Spaudžiant tam tikrus biologiškai aktyvius pėdų taškus yra siunčiami impulsai į pažeistą kūno dalį, organą ar ląsteles – taip suaktyvėja organizmo savigydos procesai.

„Su pėdomis reikia draugauti. Atsikėlę ryte atsisėskite ant grindų ir pasukinėkite pėdas. Jas reikėtų atlošti atgal, guldyti į šoną ant grindų, klausytis jų traškesio. Taip pat reikia nepamiršti pamankštinti ir pėdų pirštus – juos lankstyti į priekį ir atgal. Tuomet galima pastiprinti čiurnas atsistojant ant puspirščių.

Atlikdami tokius pratimus suteiksite pėdoms tam tikrą krūvį ir taip priminsite, kad jos neturėtų tinginiauti. Galima pėdas pamasažuoti, pasukinėti ratu ir paspaudyti jose esančius taškus. Pėdoje yra randami visų mūsų organų taškai, kuriuos masažuojant ir liečiant galime paveikti vidaus organus“, – patarimais dalinosi pašnekovas.

Kalbėdamas apie pėdų puoselėjimą, buvęs baleto artistas pasidalino ir vienu atradimu, kuris padeda ne tik Jurijui, bet ir jo žmonai atsipalaiduoti po sunkios, įtemptos dienos.

„Baleto šokėjai turi tokį spygliuotą kamuoliuką, kuriuo masažuoja savo pėdas. Tačiau aš neseniai atradau šlepetes, kuriose yra integruoti pusbrangiai akmenukai, kurie veikia taip pat kaip tas kamuoliukas. Jų pagalba išsimasažuoja visi reikalingi pėdų taškai.

Žmonėms, kurie labai daug vaikšto ar turi didelę pėdų apkrovą, manau, kad tokios šlepetės gali tapti didžiausiu pagalbininku. Kadangi, aš vedu labai daug užsiėmimų, mano pėdos labai nuvargsta. Man jau nebe 15-ka, todėl tokiomis šlepetėmis naudojuosi aš ir mano žmona. Grįžę namo mes abu užsidedame šlepetes, pamasažuojame pėdas ir pasijaučiame geriau. Tokio masažo metu pėdos labai pailsi“, – atrastu pėdų puoselėjimo būdu dalinosi J. Smoriginas.

Anot vyro, būdami jauni net nesusimąstome, kad vyresniame amžiuje galime turėti problemų, susijusių su kojomis ar pėdomis. Todėl derėtų jas pradėti puoselėti kiek įmanoma anksčiau.

„Reikia neužmiršti, kad vyresniam amžiui reikia pradėti ruoštis dar jaunystėje. Kaip tu jaunystėje elgsiesi su savo kūnu, pėdomis, taip tu jausiesi būdamas vyresnis“, – kalbėjo J. Smoriginas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.