Ugnė Siparė apie motinystę ir pokyčius gyvenime: „Išmokau atsirinkti žmones“

Šeštadienį startuosiančiame naujame LNK „Muzikinės kaukės“ sezone pasirodys nauji vedėjai – Arnas Ašmonas ir Ugnė Siparė. Aštuonių mėnesių dukrelę auginanti moteris švyti ir, regis, visur suspėja – veda socialinių tinklų paskyrą, dalyvauja renginiuose, tapo nauja „Muzikinės kaukės“ vedėja. Kaip paskirstyti laiką, auginti dukrą ir pildyti savo svajones?

Lrytas.lt koliažas.
Lrytas.lt koliažas.
Ugnė Siparė su vyru.<br>R.Vilkelio nuotr.
Ugnė Siparė su vyru.<br>R.Vilkelio nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Ugnė Siparė.<br>S. Bolnienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

Feb 2, 2024, 3:57 PM, atnaujinta Feb 2, 2024, 5:27 PM

- Ar tapusi mama jauti savo asmeninius pokyčius?

Be jokios abejonės. Tapus mama išsigrynino galvoje tai, kas iš tikrųjų svarbu. Perdėliojau prioritetus gyvenime ir išmokau… pasaugoti save. Anksčiau nerdavau stačia galva į visus darbus ir visas veiklas nepriklausomai, kiek laiko ir pastangų tai reikalauja, dažnai net nepagalvodavau, ar tai turės kažkokios pridėtinės vertės mano gyvenime. Viska vertinau, kaip naudingą patirtį.

Dabar pats svarbiausias laikas yra su dukra, todėl visas kitas veiklas išmokau atsirinkti, išmokau atsisakyti to, kas nebūtina ar nebeteikia džiaugsmo, išmokau atsirinkti žmones, su kuriais man gera būti, dirbti, leisti laiką kartu. Jei galima taip pasakyti, manau išmokau gyvenimą planuoti kur kas kokybiškiau.

- Kaip pavyksta suderinti darbus ir motinystę?

Bent jau kol kas galiu drąsiai pasakyti, kad puikiai. Po gimdymo neskubėjau pilnu tempu grįžti į darbus. Iš principo, apsiėmiau tik vieno, bet paties geriausio projekto.

Visuomet sakau, kad gera mama – laiminga mama. Lygiai taip pat televizija – laimės nesuvaidinsi, kameros turi tokią savybę viską išryškinti, į geros energijos žmones tikrai smagiau žiūrėti nei į nuvargusius ir prislėgtus. Jei kiaurą parą sukčiausi tik namuose, greičiausiai jausčiau nuovargį, o kai namų rutiną praskaidrina muzikinis projektas, ir namuose, ir filmavimuose esu laimingesnė ir kūrybiškesnė.

Abejose veiklose kūrybiškumas pats svarbiausias. O jei klausiat konkretaus recepto, dabar mes su Marium savo grafikus labai griežtai derinam, kai vienas dalyvauja filmavimuose, vadinasi, kitas dalyvauja namuose su Uma.

-Ar su vyru esate komanda ir pavyksta pasidalinti laiku namams, dukrytei ir darbams?

Tiesą sakant, niekada neplanavau, kaip atrodys mūsų grafikas gimus Umai, bet natūraliai jis susidėliojo pats. Pasirodo, esame darnesnė komanda nei kada galėjau pagalvoti (šypsosi). Gal dėl to, kad abu puikiai žinome televizijos specifiką ir suprantame vienas kito darbus ir veiklas.

- Vis dar girdime stereotipinius pasakymus, kad mama turi sėdėti namie, ką patartum ar kaip padrąsintum kitas mamas, kurios kaip tik dabar svarsto, kaip viską susiderinti?

Kuo toliau, tuo labiau galvoju, kad kiekviena mama, kiekvienas vaikas ir kiekviena šeima yra skirtinga ir čia nėra teisingos pusės. Greičiausiai, visi elgiasi taip, kaip jiems atrodo geriausia ir negaliu jiems siūlyti savo recepto, juk tikrai nereiškia, kad jiems taip tiks.

Galbūt viena moteris gali dienai išeiti į darbą ir grįžta namo laiminga ir išsiilgusi šeimos, o štai kita tą pačią dieną graužia save ir grįžta dar labiau pavargusi – tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Aš manau, reikia neklausyti svetimų receptų ir kiekvienam galvoti, koks modelis tinka geriausiai, žiūrėti, kaip jaučiasi vaikutis namuose tik su tėčiu ar su seneliais.

Nors svarbiausią receptą galiu pasakyti – nelyginkit savo šeimos su kitomis! Štai draugė ir dirba, ir vaiką prižiūri, o man nepavyksta, arba štai kita draugė ideali mama, niekur neina iš namų, o aš visur lakstau. Nesvarbu, ką daro kitos, svarbu tik tai, ką darot ir kaip jaučiatės jūs pati (šypsosi).

- Teko dainuoti projekte „Kaukės“, dabar „Muzikinėje kaukėje“ dainuosite duetu su Arnu, ar tai pirmas tavo duetas?

Aš vis dar negaliu patikėt, kad aš dainavau ir dainuosiu kažkur, kur girdi ne tik dušo sienos (juokiasi). Tikrai pati save nustebinau, kad ėmiausi tokioms avantiūroms ir iššūkiams. Tiesa, tiek „Kaukėse“, tiek dabar „Muzikinėje kaukėje“ – tai daugiau žaidimas nei tikras dainavimas.

Labai tikiuosi, kad ir žiūrovai taip vertins! Pirmasis mūsų su Arnu duetas turi teikti žiūrovams ne tobulo dainuojančio dueto jausmą, o daug juoko ir geros nuotaikos! Bent jau mes nuo idėjos sugalvojimo iki pat jos įgyvendinimo labai daug prisijuokėm (juokiasi). O jau tobulą atlikimą paserviruos tikrieji laidos dalyviai. Patikėkit, pati mačiau, tai galiu garantuot (šypsosi).

- Kaip sekėsi jūsų pasirodymas?

Ačiū Dievui, komisija šio pasirodymo nevertino (juokiasi).

- Kokie įspūdžiai po pirmųjų filmavimų ir ko tikėtis žiūrovams?

Manau, kad žiūrovai per daugiau nei dešimt metų šį projektą tiesiog yra įsimylėję, todėl šį sezoną žiūrovai gali būti ramūs, kad meilė „Muzikinei kaukei“ tik stiprės. Aš visais sezonais turėjau savo favoritus, o išgirdus pirmos laidos pasirodymus, po kiekvieno netekdavau amo. Manau dar niekada viename projekte nebuvo tiek daug tiek labai talentingų žmonių!

Galiu pasakyti tik tiek – ir komisijai, ir žiūrovams bus labai sunku išsirinkti savo favoritus, nes visi dalyviai labai skirtingi, bet kiekvieno iš jų pasirodymas priverčia aiktelėti.

Štai po vieno atima žadą vokaliniai gebėjimai, po kito negali patikėti, kokią choreografiją ką tik matei, dar po kito iki širdies gelmių paliečia jautrus dainavimas, jautrus pasirodymas ir gyvas grojimas instrumentais… Nenoriu visko išduoti, bet šeštadienio vakarą siūlau pasikviesti draugų, pasispraginti kukurūzų ir įsijungti LNK. Bus ką aptarti! (šypsosi).

Jau šeštadienio vakarą į LNK „Muzikinės kaukės“ sceną žengs dešimt dalyvių – aktoriai Andrius Bialobžeskis, Skaistė Vievesė, Šarūnas Januškevičius, dainininkai Sidas, Liepa, Dovi Mi, verslininkė ir dainininkė Sandra Žutautienė, grupės „Queens of Roses“ narė Monika Mėčiūtė, operos solistas Antanas Zakarauskas ir KK2 laidų vedėja Keitė Arai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.