Kartais gražiausios idėjos gimsta netikėtai – tiesiog žiūrint į niekam nebereikalingą daiktą, kuris, regis, jau seniai prarado savo paskirtį. Taip nutiko ir šįkart – V. Radzevičius, leisdamasis po savo kiemą, užkliuvo už seno, betonu aplipusio ir kiek surūdijusio kastuvo. Tačiau Vytarui jis pasirodė vertas dėmesio – ne tiek dėl išvaizdos, kiek dėl to, ką galima iš jo padaryti.
Žinomo vyro idėja daugelį nustebino, mat jis nuspręs šį kastuvą paversti... namo numeriu! O vos tą sugalvojęs, Vytaras ėmėsi darbų. Pirmiausiai jis atskyrė kastuvo kotą, o tuomet nugramdė seną, prilipusį betoną, nuvalė paviršių ir kastuvą nudažė ryškiai raudonai.
„Na, vis tiek bus gražiau nei koks paprastas skaičius... Gyvenime daug įdomiau, kai yra kažkaip nestandartiškai“, – sakė Vytaras.
Žinoma, svarbus ir tvarumo aspektas – užuot pirkęs naują daiktą, jis prikelė antram gyvenimui seną. Kastuvas, kuris galėjo atsidurti metalo laužynuose, dabar ir toliau tęs savo istoriją. Ir ne bet kokią – dabar jis puoš sieną ir pasitiks atvykstančius.
Kai darbas buvo baigtas, Vytaras jo rezultatas nekantraus parodyti žmonai – juk, kaip įprasta šeimose, žmonos nuomonė yra labai svarbi! O vos išgirdusi vyro kvietimą, Laisvė iškart nujautė, kad laukia dar viena kūrybinė avantiūra. Todėl, nė nespėjusi pamatyti, ką jis sumanė, skeptiškai paklausė: „Vėl kokią nors nesąmonę sugalvojai?“
Tačiau tikroji jos reakcija paaiškėjo tuomet, kai žvilgsnis užkliuvo už raudonai nudažyto kastuvo, pritvirtinto prie namo sienos. Ar Laisvė nusijuoks, ar imsis argumentų, o gal netikėtai pritars šiam netradiciniam sprendimui? Visa tai pamatysite šio šeštadienio laidoje.
Be to, į svečius užsuko Lukas – vaikinas, kuris, kaip sako pats, užsiima dirbtinio intelekto išbandymu. Jis Vytarui parodė, kaip dirbtinis intelektas gali padėti planuoti dieną, rašyti tekstus, generuoti nuotraukas ar net kurti idėjas.
„Dirbtinis intelektas iš tikrųjų yra tiesiog matematika su žodžiais“, – sakė Lukas.
Tačiau Vytaras, kaip visuomet, negalėjo apsiriboti tik techniniais klausimais. Jam labiau rūpėjo, ką dirbtinis intelektas galėtų atsakyti į tuos keistus, žmogiškus pasvarstymus, kurie kartais kirba galvoje, bet retai ištariami garsiai.
Todėl jis paprašė Luko suformuluoti vieną šmaikštų, bet labai pažįstamą klausimą: „Kodėl man būna smagu, kai atvažiuoja žmona, bet taip pat smagu, kai ji ir išvažiuoja?“
Koks bus dirbtinio intelekto atsakymas – išmintingas ar šmaikštus, taiklus ar tiesiog juokingas – paaiškės jau šį šeštadienį.