Nufilmuotas Maksimo Galkino pasirodymas sukėlė audrą: prakalbo apie cenzūrą ir V. Putiną

2019 m. lapkričio 15 d. 22:29
Lrytas.lt
Televizijos laidų vedėjo, humoristo Maksimo Galkino (43 m.) pasirodymas Novosibirske įvyko spalio mėnesio pradžioje, bet diskusijų audra įsiplieskė tik dabar.
Daugiau nuotraukų (7)
Renginio metu artistas juokavo apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir prakalbo apie nacionalinės televizijos vykdomą cenzūrą.
Pasirodymo epizodas interneto platformoje „YouTube“ per penkias dienas peržiūrėtas daugiau kaip 2 milijonus 300 tūkstančių kartų. 
M.Galkinui pasišaipė iš politinės cenzūros, jam užkliuvo, kiek nacionalinės televizijos eterio laiko skiriama politinei padėčiai Ukrainoje apžvelgti.
Televizijos prodiuserio Leonido Mazoro nuomone, M.Galkino drąsa atvirai kritikuoti šalies valdžią ir jos sprendimus gali turėti neigiamų pasekmių jo profesinei ateičiai.
L.Mazoro žodžiais, jis ir anksčiau M.Galkiną žinojo kaip drąsų ir prieš save teisingą žmogų.
Vis dėlto, M.Galkino monologas Novosibirske prodiuserį nustebino.
Maksimas Galkinas savo pasirodymu Palangos koncertų salėje sutraukė minią žiūrovų.<br>A.Ziabkaus nuotr. Daugiau nuotraukų (7)
Maksimas Galkinas savo pasirodymu Palangos koncertų salėje sutraukė minią žiūrovų.
A.Ziabkaus nuotr.
Jis pabrėžė, kad šalyje M.Galkinas asocijuojasi su tokiu gyvenimo būdu ir statusu visuomenėje, kuriam nebūdingos nei įžvalgos apie opoziciją, nei nuomonės išsakymas prieš vykdomąją valdžią.
„Tuomet staiga žmogus, siejamas su tam tikru sluoksniu, kalba dalykus, kurie būdingi  Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui ar kitems ryškiems opozicionieriams“, – sakė L.Mazoras. 
Jo nuomone, šis M.Galkino pasirodymas kalba apie tai, kad „kitame sluoksnyje žmonės ilgiau negali kentėti“. 
Tuo pačiu jis svarsto, kad humoristui nekils problemų dėl cenzūros, kol jis „kalbės toli, o ne arti“.
Ala Pugačiova ir Maksimas Galkinas.<br>Scanpix nuotr. Daugiau nuotraukų (7)
Ala Pugačiova ir Maksimas Galkinas.
Scanpix nuotr.
„Kai jis kalbės apie tai „iš arti“, kai tokie koncertai jau prasidės Maskvoje, tuomet taps baisu daugeliui“, – pabrėžė M.Galkinas.
Tuomet, prodiuserio žodžiais, galimai „ateis įsakymas“ uždrausti M.Galkino koncertus.
M.Galkino pasirodymas neliko nepastebėtas televizijos vedėjų, kurie Rusijoje dažnai laikomi propagandistais.
Pavyzdžiui, Kremliaus ruporu vadinamas Vladimiras Solovjovas pareiškė, kad pagrindiniuose šalies kanaluose „cenzūros nėra net iš arti“, nes tai draudžiama įstatymiškai.
Kolegos nuomonei pritarė televizijos kanalo „Rossija“ laidų vedėjas Dmitrijus Kiseliovas. Jo žodžiais, „televizijos eteryje galima taukšti tai, kas patogu“.
Laidos „Laikas parodys“ vedėjas Artiomas Šeininas pasvarstė, kad M.Galkinas pyksta, nes iki šiol nėra paskirtas liaudžiai nusipelniusiu artistu.
Vienintelis palaikęs humoristą buvo televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris, kuris pastebėjo, kad nei viename kanale negalima apie politiką sakyti absoliučiai visko.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.