Pasirodžius šiai žiniai Lietuvos ir Latvijos bendruomenės sukilo. Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) tvirtino, jog pasitvirtinus informacijai Lietuva jungtųsi prie Latvijos ir youtuber‘iui nemokėtų pažadėto 30 tūkst. eurų honoraro.
Visgi, panašu, jog „YouTube“ žvaigždė į Rusiją nekeliaus.
Tai patvirtino Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (LIAA), kuri susisiekė su žinomo jaunuolio komanda.
Institucija pridėjo, jog kiekvienas pareiškimas tiesioginės transliacijos metu gali būti laikomas realiu planu, mat turinio kūrėjas buvo užsiminęs, jog net norėtų transliuoti iš kosmoso.
Naujienų portalas Lrytas primena, jog Baltijos šalys honoraro „YouTube“ žvaigždei dar nesumokėjo.
„30 tūkst. eurų turinio kūrėjui IShowSpeed dar nėra sumokėti. Jei jis iš tikrųjų lankysis Rusijoje, Latvija jam nemokės nieko, kadangi jis išreikš palaikymą šaliai agresorei! Raginsiu kolegas Baltijos šalyse elgtis taip pat“, – tikino V. Valainis.
Praėjusią savaitę į Lietuvą atvykęs Darrenas Jasonas Watkinsas („IShowSpeed“) yra apie 40 mln. sekėjų turintis „YouTube“ ir „Twitch“ transliuotojas, garsėjantis sportiniu ir kompiuterinių žaidimų turiniu.
