Verslininkas Utsava Kasera iš Indijos: Lietuva užsieniečiams – tikra galimybių šalis

Kol didžioji mūsų gyventojų dalis emigruoja į kitas, ekonomiškai stipresnes valstybes, mūsų šalį atranda ir įsimyli vis daugiau užsieniečių – vis dažniau Lietuva tampa įdomia ir partrauklia vieta ne tik jų atostogoms, bet ir verslui, investicijoms, įvairių projektų plėtojimui. Vienas tokių – Indijos verslininkas Utsava Kasera, mūsų kraštą atradęs vos pernai ir spėjęs jį ne tik įsimylėti, užmegzti naudingus ryšius, bet ir pradėti verslą mados srityje.

 Verslininkas Utsava Kasera<br> Organizatorių nuotr.
 Verslininkas Utsava Kasera<br> Organizatorių nuotr.
 Verslininkas Utsava Kasera<br> Organizatorių nuotr.
 Verslininkas Utsava Kasera<br> Organizatorių nuotr.
 Verslininkas Utsava Kasera<br> Organizatorių nuotr.
 Verslininkas Utsava Kasera<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 26, 2017, 4:37 PM

Trumpai prisistatykite: kur Jūs gyvenate, ką veikiate gyvenime? 

Nors gimiau Indijoje, laikau save pasaulio piliečiu – esu keliavęs, gyvenęs daugelyje pasaulio šalių. Gyvenimas svetur, skirtingų kultūrų pažinimas įtakojo mano kaip asmenybės tobulėjimą. Domiuosi muzika, nuotykių sportu, motociklais, ypatingai vertinu buvimą gamtoje, filosofinių knygų skaitymą.


Esu verslininkas, turiu nemažai verslo interesų Singapūre, Didžiojoje Britanijoje ir Indijoje. Indijoje mano šeima turi chemikalų, naudojamų muilui, plovikliams, kosmetikai, verslą. Dirbame su tokiais gigantais kaip „DuPont’’, „Clariant’’.


Be dalyvavimo savo šeimos versle, šiuo metu domiuosi perspektyviais startuoliais, taip pat planuoju ne tik investuoti į verslą perspektyviose šalyse, bet ir kurti savo verslą mados srityje. Lietuva man atrodo labai tinkama vieta šiai veiklai.

 

Pirmą kartą Lietuvą aplankėte pernai. Kokie buvo Jūsų pirmieji įspūdžiai?

Prieš metus atvykau į Lietuvą kaip turistas ir buvau didžiai nustebintas. Lietuva turi viską kaip ir kiekviena išsivysčiusi šalis, ir kol kas kainos čia labai priimtinos. Jaučiu, kad ši šalis ypatinga, kas man yra labai retas dalykas (šypsosi).


Tikiu, kad būtent dabar Lietuva yra savo pakilimo etape ir dabar labai tinkamas laikas investuoti būtent čia. Man taip pat labai įdomi lietuvių kalba, nes ji siejasi su senovės Indijos sanskrito kalba. Kai tik atvykstu čia, stengiuosi išmokti naujų žodžių, sakinių. 

Ką manote apie Vilnių? Čia lankotės nebe pirmą kartą, jau turite susidaręs nuomonę ir apie vietinius gyventojus. Kokia ji?

Man Vilnius tikrai ypatingas miestas, o tai pasakyti galiu tikrai apie nedaug miestų visame pasaulyje. Šis miestas nuostabus, turi puikų susisiekimą. Pavyzdžiui, iš oro uosto į senamiestį gali nuvažiuoti per 15 minučių, kas kitose sostinėse yra tikra prabanga.


Dažnai nuomonę apie tam tikrą vietą sukuria žmonės, kuriuos ten sutinki. Man pasisekė – mano sutikti žmonės čia labai draugiški, atviri ir nuoširdžiai domisi kultūriniais mainais. Džiaugiuosi, kad jau susidraugavau su keletu lietuvių ir užmezgiau ryšius per gan trumpą laiką. Manau, kad tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl aš čia vis grįžtu ir nusprendžiau insvestuoti į verslą šioje šalyje.

Kas Jus domina mūsų šalyje ir kokie Jūsų artimiausi planai, susiję su Lietuva?

Vis dar tyrinėju jūsų šalį, bet mados industrija, odos ir kitų madingų aksesuarų gamyba mane domina labiausiai. Manau, lietuviai puikiai supranta madą, turi puikų stiliaus jausmą.


Mane taip pat domina technologijų startuoliai, dabar tiriu jų rinką čia. Tiesą pasakius, esu atviras įvairioms perspektyvioms idėjoms ir neriboju savęs konkrečia sritimi.

Jūs studijavote Edinburgo universitete, kokia patirtis iš ten Jums pati svarbiausia?

Gyvenimas ir studijos buvo puiki patirtis, Edinburgas man – ypatinga vieta, o studijos visiškai pakeitė mano gyvenimą. Edinburgo universitetas visame pasaulyje puikiai žinomas ne tik dėl savo akademiškumo, bet ir dėl daugybės alternatyvių patirčių. Turėjau galimybę bendrauti ir mokytis iš žmonių, kurie buvo atvykę iš daugiau nei 25 pasaulio šalių, šie ryšiai tęsis visą gyvenimą.


Vis dar esu susijęs su šiuo universitetu įvairiais būdais. Neseniai tapau verslo studijų stipendijų mecenatu. Tai ta pati mokykla, kurioje ir pats mokiausi, tai tarsi duoklė mano tėvams, aš tikiu grįžtamuoju ryšiu.

 

Nemažai keliaujate ir lankotės daugybėje renginių. Kokia kelionė, renginys iki šiol Jums pats įsimintiniausias ir kodėl?

Kelionės yra mano aistra ir darbo dalis, dėl to turėjau galimybę aplankyti daugiau nei 40 pasaulio šalių. Iki šiol vieną kelionę ir renginį išskirčiau kaip vieną įsimintiniausių įvykių savo gyvenime.


Keliavau autostopu iš Didžiosios Britanijos į vidurio Europą, kad paremčiau labdaros organizaciją, kuri rinko lėšas Afrikos vaikams. Teko miegoti po atviru dangumi bei susidurti su visiškai nepažįstamų žmonių kilnumu, kurie vežė mane šimtus kilometrų iki mano tikslo.


Kaip vieną įspūdingiausių renginių, kuriose teko dalyvauti, išskirčiau privatų vakarėlį Kembridžo kunigaikščio ir kunigaikštienės garbei, kur turėjau galimybę sutikti ir pakalbėti su pačia Katherine (Kate) Middleton apie jos gyvenimą škotiškame universitete. Buvo nepaprastai lengva bendrauti su kunigaikštiene, po šio įvykio supratau kaip svarbu išlikti kukliu ir žemišku netgi jei užimti ypač svarbias pareigas, kurios tau neša didelę atsakomybę.

Kokie Jūsų artimiausi ateities planai? Kada vėl planuojate apsilankyti Vilniuje?

Norėčiau, kad mane ir Lietuvą sietų ilgalaikiai ryšiai, tad kaip ir minėjau, ieškau įvairių verslo galimybių. Taip pat artimiausioje ateityje norėčiau įsitraukti ir į socialinius projektus, dėl to glaudžiai bendradarbiauju partneriais, kad pasiektume tam tikrų tikslų, apie kuriuos dar anksti kalbėti. Į Vilnių planuoju sugrįžti Liepos mėnesį, paskui tikriausiai kartą per mėnesį, kai tik mano paties projektai čia pradės vystytis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.