Žymūs Lietuvos žmonės buriasi, kad Kovo 11-osios šventė įvyktų

Dėl koronaviruso grėsmės Seimo valdybai atšaukus Kovo 11-osios trisdešimtmečio šventės minėjimą Seime bei paskelbus rekomendacijas neorganizuoti masinių renginių, žymūs Lietuvos visuomenės žmonės – prof. Vytautas Landsbergis, Beata Nicholson, Gabrielė Martirosian, grupė The Roop, prof. Alfredas Bumblauskas buriasi. 

 Gabrielė Martirosian, Alfredas Bumblauskas ir Beata Nicholson.<br> LR archyvo nuotr.
 Gabrielė Martirosian, Alfredas Bumblauskas ir Beata Nicholson.<br> LR archyvo nuotr.
V.Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
V.Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
„The Roop“.<br> LR archyvo nuotr.
„The Roop“.<br> LR archyvo nuotr.
 Gabrielė Martirosian.<br> LR archyvo nuotr.
 Gabrielė Martirosian.<br> LR archyvo nuotr.
 Alfredas Bumblauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Alfredas Bumblauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Beata Nicholson.<br> LR archyvo nuotr.
 Beata Nicholson.<br> LR archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Mar 4, 2020, 1:06 PM

Jie kviečia kitus visuomenės lyderius – prezidentus, partizanus, dvasininkus, visuomenininkus, atlikėjus bei visus Lietuvos žmones Kovo 11-osios trisdešimtmetį, Valstybės laisvės gimtadienį paminėti originaliai – bendroje internetu organizuojamoje šventėje, pasitelkus socialinius tinklus.

Pasak švęsti interneto erdvėje kviečiančių politikos ir pramogų pasaulio garsenybių, turime unikalią progą vietoj atšaukto Seimo posėdžio surengti visuotinę šventę interneto erdvėje – švęsti, kalbėti ir dalintis įspūdžiai galės visi norintys.

„Niekas negali atimti šventės, kurią nešame širdyse. Net jei būtų draudžiama rinktis atvirame ore, rinkimės šeimose ir su draugais, dainuokim ir stebėkim susivokiančią televiziją. Junkimės į interneto akciją „Apginti Kovo 11-ąją“, – kviečia Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. V.Landsbergis.

„Gimiau jau laisvoje Lietuvoje, mano karta negali net įsivaizduoti kitokios Lietuvos – be laisvo žodžio, be galimybės būti laisvo pasaulio laisvais piliečiais. Tačiau iš savo tėvų mes puikiai žinome – tai, kas mūsų kartai padovanota, dar vos prieš tris dešimtmečius buvo tik didelė svajonė.

Didžiuokimės savo laisve, triukšmingai švęskime jos gimtadienį kur bebūtume“, – sakė televizijos ir radijo laidų Gabrielė Martirosian.

Pasak Lietuvą „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovausiančios grupės The Roop, Kovo 11-oji yra visos Lietuvos gimtadienis.

„Tai mūsų laisvės gimtadienis ir mes bet kuriuo atveju jį švęsime. Esame kūrėjai, tad mums laisvė itin svarbi, nes laisvai galime kurti ir per muziką išsakyti tai, kas svarbu. Kviečiame visus jungtis prie šios iniciatyvos ir švęsti“, – komentavo grupės „The Roop“ narys Vaidotas Valiukevičius.

„Gyvename, nors ir karo nuojautų neišvaikydami, saugiausioje Lietuvoje visos Lietuvos istorijos kontekste. Gyvename ir turtingiausioje Lietuvoje – tiek dvasiškai, tiek materialiai. Seniai lyginame Liepos 6-osios, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuvą ir visada pakartojam, kad Kovo 11-osios Lietuva yra pasaulio istorijos veikėja – nuo jos prasidėjo sovietų imperijos irimas.

Nors siaučia kita neganda, bet ji neturėtų mums leisti nukabinti nosis ir užmiršti Kovo 11-osios trisdešimtmetį. Tai mūsų Lietuvos pradžia“, – akcentavo istorikas, prof. Alfredas Bumblauskas.

„Nors šiais metais su šeima liksime namuose, bet mes Kovo 11-ąją tikrai švęsime. Skaniai, su juoku ir meile. Tad junkimės visi į vieną kanalą ir dalinkimės šiltomis emocijomis iš mūsų Laisvės gimtadienio“,– ragino televizijos laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: Nacionalinio stadiono statybos gali baigtis nė neprasidėjusios