Žinomi žmonės švenčia Vasario 16-ąją: ragina šią progą paminėti išradingai

Lietuvos nepriklausomybės šventę daugelis sutinka namuose arba lauke savo šeimos rate. Įvairūs minėjimai, koncertai ir šventės, kurios švenčiamos šią dieną buvo atidėti kitiems metams. Nepaisant to, kiekvienas mūsų šventinę dvasią galime palaikyti namuose ją kuriant su artimaisiais. Iškilmingi vasario16-osios pusryčiai jau ketvirtus metus iš eilės yra rengiami. Šia puikia idėja gali pasinaudoti kiekvienas Lietuvos pilietis esantis bet kuriame pasaulio kampelyje.

 Žinomi žmonės švenčia Vasario 16-ąją: ragina šią progą paminėti išradingai.<br> LR koliažas.
 Žinomi žmonės švenčia Vasario 16-ąją: ragina šią progą paminėti išradingai.<br> LR koliažas.
 Spalvingi pusryčiai.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Spalvingi pusryčiai.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Vilma Leonavičienė.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Vilma Leonavičienė.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Karolis Rugys.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Karolis Rugys.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Nerijus Juška.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Nerijus Juška.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Robertas Juodka.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Robertas Juodka.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 L. Idzelis.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 L. Idzelis.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Daiva Breivė.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Daiva Breivė.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

Feb 16, 2021, 10:20 AM, atnaujinta Feb 16, 2021, 10:20 AM

Originalumu ir kūrybiškumu išsiskiriančius pusryčius iš geltonos, žalios ir raudonos spalvų maistinių produktų kviečiame gaminti visas šeimas ir taip pažymėti Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Juolab su tokiais trispalviais pusryčiais pradžiuginsime namiškius ir šventinę nuotaiką kursime iš pačio ryto.

Lietuvos trispalvė kiekvieno širdyje

„Švęskime Vasario 16-ąją! Junkimės prie kūrybiškos iniciatyvos ir šventiškai paminėkime Lietuvos Nepriklausomybės dieną su „Trispalviais pusryčiais“. Svarbiausia – Lietuvos trispalvė kiekvieno širdyje. Kasdien“, – kviečia advokatas, Lietuvos šaulių sąjungos narys Robertas Juodka.

Branginkime laisvę

„Geltona, žalia, raudona – tai spalvos atspindinčios Lietuvos laisvę. Įkvėpkime vieni kitus prasmingiems darbams ir kurkime šviesesnę ir gražesnę ateitį, kuria didžiuosis ir džiaugsis ateities kartos. Branginkime laisvę ir vieni kitus“, – džiaugiasi primarijus Nerijus Juška.

Geri darbai sušildo

„Vasario 16 dieną, kai paprastai Lietuvoje būna labai šalta rinkosi tautos išrinktieji, Lietuvos grynuoliai, žygdarbių atlikti. Pirmąjį atliko 1918 metų vasario 16 d. Lietuvos Taryboje vienbalsiai prabalsavę ir paskelbę nepriklausomybę. Vėliau, 1919-1920 metais, mums, Lietuvos kariams, trijuose frontuose teko nepriklausomybę krauju užtvirtinti, tokia buvo laisvės kaina.

Antrąjį žygdarbį, 1949 metais vasario 16 d. kariaujančios Lietuvos partizanų vadai, sušauktame suvažiavime įkūrė Lietuvos laisvės kovų sąjūdį ir priėmė deklaraciją, kurioje jaučiama vakarietiškos demokratijos dvasia, dėl kurios iš esmės ir buvo verta kovoti bei žūti.

Minėkime šiuos du svarbius įvykius, „Patriotų pusryčiuose“ pasigamindami įvairių patiekalų sau ir savo šeimai trispalvės vėliavos dvasia. Juk, kai darai gerus darbus ir žiemą būna šilta“, – kviečia švęsti LK pulkininkas leit. Linas Idzelis.

Švęskime kūrybiškai

„Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės dieną kūrybiškai. Dabar namuose visada galima suorganizuoti tikrą šventę, ypač tokia svarbia proga. Kviečiu prisijungti prie „trispalvių pusryčių“ ir gražiai švęsti Valstybę nuo pat ryto. Man Vasario 16-toji visuomet buvo ir yra viena gražiausių švenčių, tad linkiu visiems kuo geriausios nuotaikos ir gražių šventiškų akimirkų“, – kviečia prisijungti prie idėjos verslininkė Daiva Breivė.

Pagarba valstybės kūrėjams

„Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918 metais dabartiniuose Signatarų namuose buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas – įkurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė. Tai gera diena prisiminti, pagalvoti, įvertinti, tai, ką turime, atiduoti pagarbą valstybės kūrėjams. Kažkodėl dažniausiai pradedame labai vertinti tai, ko netenkame.

Tikiuosi, nei mums, nei mūsų ateities kartoms nebeteks pajausti nelaisvės, priespaudos jausmo. Užteks tik padėti išlaikyti nepriklausomą demokratinę valstybę. Nors atsipalaiduoti niekada negalima, bet dirbant šeimos ir Tėvynės labui, reikia mokėti pasidžiaugti: kaip savo asmeninį gimtadienį švenčiame, linkiu gražiai atšvęsti ir šią visos Lietuvos šventę.

O jei ir yra kokių negandų, tai tebūnie jos laikinos, svarbu, kad turime savo artimuosius ir laisvą, nepriklausomą valstybę. Su gražiausia mūsų valstybės diena!“, – dėsto teisininkas, advokatas Karolis Rugys.

Švenčia moksleiviai visame pasaulyje

„Tautos stiprybė kyla iš šviesos ir tiesos. Šiandien Vasario 16-osios sveikinimus kuriame ir siunčiame Lietuvai drauge su VDU Švietimo akademijos Moksleivių akademija. Mano galia mokyti – kokia tavo stiprybė? 40 nuostabiausių gimnazistų iš visos Lietuvos šiandien pradėjo pirmąją sesiją. Jie svajoja apie mokytojo kelią. Gera švęsti su tokiais moksleiviais“, – džiaugiasi VDU ŠA TRD Tarptautinių ryšių grupės vadovė, projekto koordinatorė Vilma Leonavičienė.

Skanu, simboliška ir gražu

„Tikrai prie „trispalvių pusryčių“ idėjos prisijungti gali kiekvienas. Tam puikiai tinka daržovės, vaisai ir miltiniai gaminiai. Su įvairiaspalviais produktais gali eksperimentuoti visa šeima namuose. Viso pasaulio lietuvius kviečiame dalintis socialinėse paskyrose gražiomis ir šventinėmis patiekalų nuotraukomis. Be galo džiaugiamės jog prie šios idėjos prisijungė restoranai, organizacijos, įvairių profesijų atstovai, kurie skatina kūrybiškai pradėti Vasario 16- osios rytą“, – pasakoja idėjos autoriai.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.