Užsipuolęs Vidą Mačiulį Andrius Užkalnis nutarė jo atsiprašyti: „Jis pasirodė esąs didesnis žmogus, negu buvau aš“

Prieš mažiau nei mėnesį publicistas ir rašytojas Andrius Užkalnis savo feisbuko paskyroje skyrė kandžias replikas niekuo dėtam legendiniam žurnalistui Vidui Mačiuliui. Sekėjai tokio įrašo nesuprato, o dabar A.Užkalnis nusprendė viešai atsiprašyti Vido.

Vidas Mačiulis ir Andrius Užkalnis.<br>Lrytas.lt koliažas.
Vidas Mačiulis ir Andrius Užkalnis.<br>Lrytas.lt koliažas.
Andrius Užkalnis.<br>G.Khiterer nuotr.
Andrius Užkalnis.<br>G.Khiterer nuotr.
Andrius Užkalnis.
Andrius Užkalnis.
Andrius Užkalnis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Andrius Užkalnis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vidas Mačiulis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vidas Mačiulis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vidas Mačiulis.<br>T.Bauro nuotr.
Vidas Mačiulis.<br>T.Bauro nuotr.
Vidas Mačiulis.<br>Lrytas.lt archyvo nuotr.
Vidas Mačiulis.<br>Lrytas.lt archyvo nuotr.
Andrius Tapinas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Andrius Tapinas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Andrius Tapinas.<br>Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr
Andrius Tapinas.<br>Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr
Andrius Tapinas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Andrius Tapinas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Olegas Šurajevas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Olegas Šurajevas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Olegas Šurajevas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Olegas Šurajevas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Lrytas.lt

Sep 20, 2023, 12:56 PM, atnaujinta Sep 20, 2023, 2:14 PM

Tą kartą kandžių replikų Andrius nepagailėjo ir žurnalistui Andriui Tapinui, ir humoristui Olegui Šurajevui.

„2023 m. rupjūčio 22 d., feisbuke parašiau piktus, įžeidžiančius ir bjaurius žodžius apie žurnalistą Vidą Mačiulį. Tą įrašą netrukus ištryniau, atsiprašiau, tačiau įžeidimas liko. Tų žodžių nekartosiu ir necituosiu.

Manau, bus teisinga, jei mano parašytos bjaurasties nekartos ir tie, kas norės pacituoti mano šiandienos tekstą. Jokios mano asmeninės tos dienos aplinkybės – stresas, įtampa, nuoskaudos, susierzinimas, nuovargis – nėra ir negali būti joks pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė šiam poelgiui.

Nė su viena iš šių aplinkybių Vidas Mačiulis nėra niekaip susijęs ir nėra dėl jų nei kaltas, nei atsakingas. Įžeidžiau šį žmogų nepelnytai, be priežasties ir nepateisinamai. Pats turėčiau žinoti, kaip tokie žodžiai veiktų mane ar bet ką kitą.

Dar daugiau, daugelis mano draugų ir pažįstamų man asmeniškai sakė, kad mano išpuolis buvo ypač neteisingas, nes Vidas yra geras ir šiltas žmogus.

Atsiprašau Vido Mačiulio ir dėkoju už jo pamatuotą ir atlaidžią reakciją, kuri parodo, kad šiame mano sukeltame incidente jis pasirodė esąs didesnis žmogus, negu buvau aš“, – rašė A.Užkalnis.

Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad tą kartą A.Tapinas feisbuke pasidalijo A.Užkalnio įrašu, kuriame publicistas V.Mačiulį išvadina „sovietine daržove“.

„Laba diena. Durniausias būdas reklamuoti man restoranus: ten eina Vidas Mačiulis. Vidas Mačiulis yra sovietinė daržovė, apgailėtinas debilas, senas idiotas, su kuriuo neičiau į vieną lauką šikti. Su šia geriatrine beždžione teko būti laidose.

Sunkiai tramdžiau žiaukčiojimą. Už jį baisiau yra tik Šurajevas, veidmainė nuo***a bobos šukuosena, ir Tapinas.

„Ateikite paragaut, ten Mačiulis valgo.“ Aš greičiau pas jūsų mamą ateisiu, nes ji mažiau kam čiulpia“, – piktinosi A.Užkalnis. Tai pro akis neprasprūdo A.Tapinui. Šis savo įraše pažėrė kritikos tokioms A.Užkalnio replikoms. „Senatvė yra nelengvas dalykas.

Vieniems pavyksta senti oriai, kitiems nelabai. Aišku, sunku susitaikyti, kai kažkada buvai populiarus ir madingas, turėjai autorines laidas ir žurnalus, o fanai vis dar laukė Grand šou arenose, o dabar neliko nei žurnalo, nei redaktorės, į televiziją gali grįžti tik į projektą „numesiu svorį per kelis mėnesius“ – kaip ta barzdota moteris, kurią rodydavo viduramžių turguose, bet ko nepadarysi dėl lašo eterio šeštadienio ryte per TV3, o nusimušęs moralinis kompasas, matyt, taip ir negrįžo į savo vietą.

Gyvybės šaltinis – Facebooko laikai išseko, net nuolat kartojami 2019 metais rašyti tekstai nebeatmuša to naftalino kvapo ir artėja tas neišvengiamas laikas, kai dėl 100 laikų teks nusimauti triusikus.

Dar lieka laikytis Delfi portale, kur apie save rašai trečiuoju asmeniu ir save patį įtikini, kad dar esi svarbus. Nes spirgai ant cepelinų patys neužsipils, o paskutinio šanso barterinės reklamos tuoj išseks.

Senti galima oriai. Arba galima vieną dieną guostis LRT apie patiriamas patyčias, o kitą dieną apvemti niekuo dėtą garbaus amžiaus žurnalistą, kuris gyvenime tau nėra pasakęs blogo žodžio, pavadinant jį „geriatrine beždžione“ ir „apgailėtinu debilu“ ir „senu idiotu“. Mes su Olegu Šurajevu, kaip suprantu, dar blogesni už geriatrines beždžiones, bet kaip nors išgyvensim.

Dėl šimto laikų netgi išsitrauksi ketvirtos klasės kozirį – „ateisiu pas jūsų mamą, nes ji mažiau kam čiulpia“. O laikai vis tiek neateis. Senti nėra lengva. Mokykimės senti“, – rašė A.Tapinas.

Pats V.Mačiulis į tokį A.Užkalnio akibrokštą sureagavo ramiai. Jis teigė nesupratęs kodėl susilaukė užgauliojimų iš žurnalisto Andriaus, kadangi su juo jis niekada nėra turėjęs jokių ryšių.

„NIEKADA NESAKYK – NIEKADA, nes ir netikėtos patyčios mane … ĮKVEPIA! Pavasarį, per 31 metus jau paruošęs 1262 televizijos laidas „Krepšinio pasaulyje“, buvau nusprendęs: Viskas daugiau jokių žurnalistinių „rekordų“. Jeigu dar kažką kursiu, tai tik vieną kitą dokumentinį kino filmą.

Taip ir būtų atsitikę, jeigu ne Andrius Užkalnis, su kuriuo jokių asmeninių ar tarnybinių reikalų nesu turėjęs. Ir feisbuke nebuvau jo draugas, todėl nesupratau, kodėl jis toks tulžingas...

Tai sužinojau iš vakarykščio Andriaus Tapino komentarų dėl Užkalnio patyčių. Net 900 patiktukų, ir visi paniekino ne mane, o užgauliotoją. Šiandien po A.Tapino pateiktos žinios, kad aš dėl savo garbės ir orumo kreipsiuosi į teisėsaugą, jau virš 7000 patiktukų. Ir visi komentatoriai vėl smerkė Užkalnį.

Nors jis, antradienio rytą parašęs apie mane savo šlykščias patyčias, po pietų jau pašalino iš savo „posto“ ir pateikdamas kažkokį atsiprašymą... Ar tai palengvins jo atsakomybę prieš įstatymą? AČIŪ visiems, kurie mane palaikė ir suprato, kad prieš Užkalnį ar Lietuvą nesu „nusidėjęs“. Aš pats nuo jo ne tik apsiginsiu, bet ir visokiems užkalniams įrodysiu, kad dar moku, sugebu ir galiu rengti TV laidas, nors eteryje jau esu beveik 51 metus. To linkiu pasiekti ir 25 metais jaunesniam Užkalniui, bet pirmiausia jam...sveikatos“, – rašė V.Mačiulis.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.