Apie problemą žinoma moteris prabilo socialiniame tinkle „Instagram“.
„Sveiki, sėdžiu tamsoje. Ir tam yra tikrai rimta priežastis. Buvo pas mus atvažiavę ESO, patikrino mūsų skaitiklių duomenis. Ir ką? Ir gaunu sąskaitą, kuri siekia nei daug, nei mažai – 7951.60 eurų. Kai parašiau jiems laišką, jie rašo, kad aš pildžiau elektros suvartojimą nevisai tvarkingai.
Tai ant kiek reikėtų būti netvarkinga, kad gauti tokią sąskaitą. Kaip jums yra buvę gyvenime? Kokia yra jūsų patirtis?“, – tuomet socialinio tinklo paskyroje apie nemalonią situaciją pasakojo R. Lukoševičiūtė-Daudienė.
Trečiadienio vakarą prodiuserė pasidalijo istorijos atomazga. Įrašu ji sutiko pasidalinti su portalo Lrytas skaitytojais.
„Manęs dažnai klausiate, kaip pavyko išspręsti problemą su „ESO“ ir „Ignitis“. Atsakymas toks – mums nepavyko įrodyti, kad namuose neauginame bananų plantacijos. Bent jau džiaugiuosi, kad išskirstė mums tą skolą pamėnesiui, tad turėsime mokėti skolą ir einamąsias išlaidas.
Turime prašymą, padėti šią skolą grąžinti. Mums nereikia paskolinti pinigų, mes norime juos užsidirbti. Aš esu puiki renginių vedėja, galiu pravesti bet ką. Taip pat darau puokštes! Galiu sukurti reportažą, galiu skurti bet ką, kas susiję su video turiniu.
Mano vyras tikrai yra puikus vaizdo operatorius. Aš galėčiau parašyti pranešimą spaudai, daugelis atlikėjų klausia: Rūta tu tikrai rašai? O taip, man tai labai patinka! Lėja galėtų pareklamuoti jūsų turimus drabužius arba kolekcijas, nes ji kelis metus lanko modelių mokykla.
O mažoji Sakmėja yra tiesiog žiauriai fainas žmogus, kuris galėtų pabūti jūsų reklamos veidu. Žodžiu, chebryte, padėkit mums kažkaip atsiskaityti“, – pagalbos kreipėsi Rūta.
Tačiau naujienų portalui Lrytas Energijos skirstymo operatoriaus („ESO“) atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė teigė, kad R.Lukoševičiūtė-Daudienė yra skolinga ne jiems, o nepriklausomam energijos tiekėjui.
„Klientė yra skolinga ne ESO, o nepriklausomam energijos tiekėjui, su kuriuo yra sudariusi sutartį. Tad būtent su juo ir sudarė susitarimą dėl skolos grąžinimo dalimis. Raginame tiksliai ir kas mėnesį deklaruoti energijos suvartojimo duomenis, kad už ją būtų atsiskaitoma laiku ir tvarkingai.
Netgi kas mėnesį mokant už elektros energiją skola gali kauptis, jei deklaruojama „pagal nuojautą“, o ne realų suvartojimą, nes žmonės kartais neįvertina, kiek elektros energijos suvartoja jų naudojami prietaisai.
Minėtų atveju skola kaupėsi ilgą laiką nedeklaruojant tikslių duomenų ir atsiskaitant už mažesnį energijos kiekį, nei buvo suvartota, o neatitikimas pastebėtas ESO fiksavus tikslius skaitiklio duomenis.
Kaip taisyklė, skola susidaro per ilgą laiko tarpą, dėl to ir svarbus tikslus rodmenų deklaravimas, nes net ir nedidelė kasmėnesinė skola per kelerius metus gali virsti tūkstantine, ypač, jei namų ūkio elektros energijos suvartojimas dar išauga dėl sezoniškumo, pvz., žiemą“, – teigė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.