Graikų spaudos konferencijoje liejosi skausmas: „Jausmas – sumautas“ Specialiai lrytas.lt, Manila

Ioannis Papapetrou vos tik prisėdęs ant kėdės sulaukė klausimo ir iškart prakalbo apie „sumautą jausmą“ ir skausmingą pralaimėjimą. Dimitris Itoudis drąsino savo komandą, bet galiausiai sutiko su savo krepšininku.

D.Itoudis ir I.Papapetrou neslėpė apmaudo.<br> lrytas.lt montažas.
 Lietuvos ir Graikijos rinktinių rungtynės.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Specialiai lrytas.lt, Manila

2023-09-02 14:08

Graikijos rinktinė rinktinė prieš kelias akimirkas buvo tiesiog nunešta absoliučiai puikų krepšinį žaidžiančios Lietuvos rinktinės 92:67. Nunešta ir eliminuota iš kovos dėl medalių. Lietuviai įsidėjo bilietą į kišenę, graikai vyks namo.

Nors prieš J grupės dvikovą Graikijoje nuotaikos ir nebuvo kupinos didelių vilčių – tai lrytas.lt patvirtino ir graikų žurnalistas – D.Itoudis tikėjosi, kad pavyks pergudrauti Kazį Maksvytį ir jo trenerių štabą, kurie tiesiog šėlo po ypatingos svarbos pergalės.

„Rezultatas neatspindi mūsų pastangų. Mes subyrėjome ketvirtojo kėlinio pradžioje, darėme klaidas, jie metė labai taikliai, – sakė į Naujosios Zelandijos krepšį net 27 taškus sumetęs, bet į lietuvių – tik 9, I.Papapetrou.

Graikijos rinktinei tai buvo „gyvenk arba mirk“ rungtynės. Išsipildė antrasis scenarijus, nors pirmuosius du kėlinius aikštėje dominavo būtent jie. Antrajame kėlinyje sužaidus pusšeštos minutės būtent po I.Papapetrou tritaškio Graikijos rinktinė išsiveržė 35:27. Viskas pasikeitė po didžiosios pertraukos.

„Sunku. Kai atvyksti į šį etapą, kur reikia dviejų pergalių, ruošėsi ir nori kovoti taip, kaip anksčiau. Mes kovojome neblogai, bet padarėme klaidų, kurios kainavo. Lietuvos rinktinė jas išnaudojo. Nesvarbu, ko rinktinėje nėra, nesvarbu, kas žaidžia, nesvarbu, kad turnyre turėjome tik 11 žaidėjų. Jeigu iškritai, iškritai. Skaudu“, – sakė krepšininkas.

Kai Lietuvos rinktinė sekmadienį J grupėje susikaus su JAV krepšininkais, graikai, susirinkę be didžiausių savo žvaigždžių, tą pačią dieną sužais paskutines rungtynes su Juodkalnija.

„Jie nusipelnė laimėti“, – apie lietuvius kalbėjo D.Itoudis.

Strategas daug gyrė Lietuvos komandą iki rungtynių, bet buvo paruošęs netikėtumų K.Maksvyčiui ir jo krepšininkams. Tik jie veikė du kėlinius, lietuviai prisitaikė, pakeitė gynybą ir ėmė doroti graikišką riešutą.

„Rungtynių pradžioje mums pavyko įtvirtinti geresnį status quo gynyboje ir puolime. Įgijome didelį pranašumą. Aš norėčiau išskirti vieną momenta. Rezultatas buvo 61:58 jų naudai, mes rengėme gerą ataką, bet nepataikėme, o tada D.Motiejūnas pataikė tritaškį. Mums tai labai skaudėjo, nes iškėlė klausimą, kaip mes išnaudojame pražangas, ar jas naudojame. Ketvirtajame kėlinyje nepasiekėme „bonus“ situacijos, Lietuvos rinktinė pataikė 12 iš 16 tritaškių antrojoje pusėje. Tai psichologiškai mus siuntė į nokdauną ne vieną kartą“, – sakė D.Itoudis.

Jis daug kalbėjo apie savo krepšininkų charakterį, pasididžiavimą atstovaujant Graikijai ir kad būtina susirinkti visiems. 2024 metais – Paryžiaus olimpiada ir Graikija ten nori žaisti.

„Jausmas – sumautas. Nežaidi, kad pralaimėtum. Komanda parodė charakterį. Mes mylime krepšinį, sportą. Žaidėjai su pasididžiavimu atstovauja šaliai. Mes tą ir darysime – tęsime, – sakė jis. – Leiskite sužaisti sekmadienį. Tada galėsiu atsakyti. Bet kalbant apie tai, kas buvo – komanda parodė charakterį, įveikė keletą kliūčių, išlikome kartu, kovojome kartu. Norėjome pasiekti aštuntuką, tikėjome tuo. Bet po tiek praradimų, tokiomis aplinkybėmis, tu gali tapti stipresniu, protingesniu ir kietesniu. Reikia ir toliau mylėti savo šalį, būti atsidavusiam, padėti rinktinei.“