Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>

Swedbank

Verslas Mano pinigai
2015-02-18 10:38
„Swedbank“ duomenimis, vartojimo reikmėms Lietuvos gyventojai pernai metais vidutiniškai skolinosi 2 317 eurų (8 tūkst. litų). Populiariausias vartojimo paskolos grąžinimo terminas siekė penkerius metus, per tokį laikotarpį paskolą grąžinti pageidavo 40 proc. besiskolinančiųjų.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-02-17 12:44
Pas investicinės bankininkystės specialistą ateina klientas. „Laba diena, norėčiau vieneriems metams pasiskolinti 10 milijonų eurų“, – prataria. „Žinoma, su jūsų kredito reitingu esant dabartinėms rinkos sąlygoms galėsite pasiskolinti už labai patrauklias palūkanas“, – atsako banko darbuotojas. „Norėčiau pasiskolinti už neigiamas palūkanas – po metų grąžinti mažiau nei pasiskolinsiu“, – sako klientas. „Žinoma, kitaip ir būti negali“, – šypsosi specialistas.
Lietuvos diena Aktualijos
2015-02-10 14:13
Antradienį buvo apžvelgta savivaldybių namų ūkių finansinė situacija. „Swedbank“ atstovė įspėja piliečius, kad nereikia aklai tikėti politikų pažadais prieš artėjančius savivaldos rinkimus. Jie dažnai prižada tokių pokyčių, kurių realiai net neįmanoma įgyvendinti.
Verslas Mano pinigai
2015-02-09 14:56
Vidutinės būsto paskolos dydis Lietuvoje toliau auga. Pernai būstui įsigyti gyventojai vidutiniškai pasiskolindavo 44,8 tūkst. eurų, – 2 tūkst. eurų daugiau nei 2013-aisiais. Tuo tarpu vidutinis paskolos grąžinimo laikas jau kelerius metus išlieka toks pat, ir siekia 21 metus.
IT ir mokslas Išmanyk
2015-02-05 15:19
Šiomis dienomis „Swedbank“ fiksuoja sukčių atakų bangą ‒ banko vardu klientams elektroniniu paštu siunčiamos fiktyvios žinutės ir prašoma jų asmeniniėsbankininkystės prieigos duomenų. Klasikinis sukčiavimo būdas, apie kurį atrodo visi seniai įspėti, vis dar veikia.Net sunku patikėti, kad Lietuvoje gali atsirasti žmonių, kurie gavę tokia netaisyklinga kalba parašytą žinutę nesupras, kad ją rašė sukčiai.
Lietuvos diena Aktualijos
2015-02-05 11:31
Elektroniniai sukčiai atakuoja vienos didžiausių komercinių šalies bankų „Swedbank“ klientus – jiems elektroniniu paštu siunčiamos fiktyvios žinutės. Bankas perspėja jokiu būdu neaktyvuoti žinutėse esančių nuorodų ir neatskleisti interneto banko ar mokėjimo kortelių duomenų.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-30 11:50
Geriausias darbdavys yra tas, kurio įmonėje dirbi? Ar tas, kurio bendrovėje norėtum įsidarbinti? Tas, kuris moka didžiausią algą? Ar tas, kurio reputacija nesuteršta? Pasirodo, darbo patirties neturintiesiems žmonėms svarbiausia atlyginimas ir darbo sąlygos, vyresniems darbuotojams – darbdavio reputacija. Tiesa, kai kurioms rinkimuose dalyvavusioms įmonėms šiemet teko patirti išmėginimų reputacija. Kas išlaikė „Top darbdavio“ rinkėjų egzaminą geriausiai? Kas yra geriausias darbdavys Lietuvoje?
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-29 10:17
Šį trečiadienį minima Europos duomenų apsaugos diena. Ta proga lrytas.lt pradeda publikuoti trijų dalių žurnalistinį tyrimą, atskleidžiantį, koks pažeidžiamas Lietuvoje yra privatumas ir duomenų apsauga. Šis žurnalistinis tyrimas, prie kurio prisidėjo ir lrytas.lt, tapo „Media4Change“ skelbto žurnalistinių tyrimų konkurso laureatu.
Verslas
2015-01-27 16:51
Pingantys degalai kiekvienam vairuotojui per metus padės sutaupyti po 143 eurus. Dėl to galingiau įsisuks ir vidaus vartojimas. Tačiau jo galios neužteks, kad Lietuvos BVP šįmet augtų kaip prognozuota anksčiau - daugiau nei 3 procentiniais punktais. „Swedbank“ ekonomistai optimistinius valdžios skaičiavimus sumažino vienu procentu. Analitikai neabejoja, kad ketvirtadaliu mažėsiantis Rusijos BVP smarkiausiai smogs naujų rinkų iki šiol neieškojusiems verslininkams. Ne taip sparčiai augant Lietuvos ekonomikai, nebematyti finansinės galimybės didinti minimalią algą.
Verslas
2015-01-27 14:51
Pingantys degalai kiekvienam vairuotojui per metus padės sutaupyti po 143 eurus. Dėl to galingiau įsisuks ir vidaus vartojimas. Tačiau jo galios neužteks, kad Lietuvos BVP šįmet augtų kaip prognozuota anksčiau - daugiau nei 3 procentiniais punktais. „Swedbank“ ekonomistai optimistinius valdžios skaičiavimus sumažino vienu procentu. Analitikai neabejoja, kad ketvirtadaliu mažėsiantis Rusijos BVP smarkiausiai smogs naujų rinkų iki šiol neieškojusiems verslininkams. Ne taip sparčiai augant Lietuvos ekonomikai, nebematyti finansinės galimybės didinti minimalią algą.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-28 09:37
Bankas „Swedbank“ mažina Lietuvos BVP augimo prognozę. Nors dėl atpigusios naftos Lietuvos gyventojai degalams šįmet sutaupys 236 milijonus eurų, didesnio poveikio vartojimui tai neturės. Ekonomistai įspėja, kad šių metų negandos gali užsitęsti. „Įmonės blogai vertina perspektyvas, todėl nemato priežasčių investuoti“, – sakė N.Mačiulis. Tačiau taip prastai, kaip po konservatorių naktinės reformos 2008-ųjų pabaigoje – nebus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-01-21 11:14
Profesorius Vaidievutis Geralavičius su šiuo metu Europos centriniame banke dirbančiu Aurelijumi Cviliku atliko ekonomikos prognozių analizę ir išaiškino, kurie ekspertai, prognozuodami šalies bendrojo vidaus produkto pokyčius, per septynerius metus buvo taikliausi, o kurie – nuvažiavo į lankas. Lietuvos bankas, SEB bankas ir DNB bankas, kuris, beje, prognozes skelbė ne kiekvieną ketvirtį, anot V.Geralavičiaus, pasirodė panašiai ir gana neblogai.
Verslas Mano pinigai
2015-01-09 10:13
Per pirmąją 2015 metų savaitę, kai euras jau yra oficiali atsiskaitymo priemonė Lietuvoje, didesnių netikėtumų klientų elgsenoje neužfiksuota.
Verslas Mano pinigai
2015-01-08 16:39
Vilniaus Vokiečių gatvėje esančiame „Swedbank“ banko padalinyje vilnietis Tadas ketvirtadienio rytą pirmąjį kartą mėgino pasiimti naujosios Lietuvos valiutos. Tačiau pirmasis kartas buvo nesėkmingas. Banko kortelę jis kišo į keturis čia esančius bankomatus, tačiau planuotų pasiimti 30 eurų jam nepavyko.
Verslas Mano pinigai
2015-01-01 16:32
Praėjus kiek daugiau nei dviem valandoms nuo Lietuvos banko kasų atidarymo, gyventojai į eurus iškeitė pirmąjį milijoną litų, ketvirtadienio popietę pranešė centrinis bankas. O ir vėliau šis procesas nesustojo. „Nuo 12 valandos iki pusės trijų Lietuvos bankas aptarnavo 256 klientus, o į eurus iškeitė 1 mln. 76 tūkst. litų“, - BNS sakė Lietuvos banko atstovas Giedrius Simonavičius.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-01 11:27
Lietuvai įstojus į euro zoną, Lietuvos bankas tapo Eurosistemos dalimi ir kartu su Europos Centriniu Banku (ECB) bei kitų euro zonos šalių centriniais bankais dalyvaus priimant sprendimus dėl euro zonos pinigų politikos nustatymo ir įgyvendinimo, ECB oficialiųjų užsienio atsargų valdymo, euro zonos bankų priežiūros vykdymo ir kitais svarbiausiais finansiniais klausimais.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-01 09:11
Ko turi griebtis bankų darbuotojai, kad sausio 1-ąją savo sąskaitos internete atsivertę žmonės jau matytų eurus? Arba bankomate, patikrinus sąskaitos likutį, nebesivaidentų litai? Šių Naujųjų metų išvakarės bankininkams - ypatingos. Jie lyg prikalti sėdi darbo vietose. Ir tik retkarčiais atsikąsdami sumuštinio, šukuoja kompiuterių programas.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-12-31 11:15
Iki euro įvedimo likus vienai dienai gyventojus pasitinka pirmieji nepatogumai. Dėl masiškai grynuosius pinigus įnešačių gyventojų jau stringa kai kurių bankų bankomatai bei elektroninė bankininkystė. Bankai ir atsakingos institucijos teigia, kad nesklandumų greičiausiai nepavyks išvengti ir pirmosiomis euro įvedimo dienomis.
Verslas Rinkos pulsas
2014-12-22 13:15
Šventiniu laikotarpiu tradiciškai Lietuvos verslo įmonės su Kalėdomis bei Naujausiais metais sveikina savo partnerius ir klientus. Tačiau šiuo metu dalis organizacijų gali susilaukti ir sukčių dėmesio bei elektroniniu paštu gauti virusais užkrėstų sveikinimų. „Swedbank“ ekspertai teigia, kad tokie elektroniniai laiškai didelės žalos nepadarytų, jei darbuotojai laikytųsi pagrindinių saugumo taisyklių.
Verslas Mano pinigai
2014-12-19 09:10
Laisvadieniai ir šventės visuomet padidina mūsų išlaidas, spontaniškų , nereikalingų pirkinių kiekį, sako Odeta Bložienė, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje. Kad penki kalėdiniai laisvadieniai nepriverstų Naujųjų metų pasitikti su raudančia pinigine, skolomis, asmeninių finansų ekspertė pataria kruopščiai planuoti pirkinius ir jausti saiką.
Verslas Mano pinigai
2014-12-15 13:28
Investavimas didesniajai daliai Lietuvos gyventojų – mažai žinoma veikla, tačiau šalyje auga jo pradžiamoksliu aktyviai besidominti jaunų žmonių karta. Šiuo metu apie 50 tūkst. Lietuvos jaunuolių mokosi investuoti žaisdami „Swedbank“ jaunimo programos simuliacinį žaidimą. Aktyviausi dalyviai – 18-22 metų amžiaus jaunuoliai, tačiau tarp žaidžiančiųjų yra ir pradinukų bei paauglių.
IT ir mokslas Išmanyk
2014-12-13 21:41
Sparčiai gausėjant išmaniųjų įrenginių neatsilieka ir jiems pritaikytos paslaugos: vartotojai gali net vandenį tualete nuleisti keliais mygtukų paspaudimais. Žinoma, tai nesunkiai galite padaryti ir be telefono. Kur kas sudėtingesnė užduotis – valdyti finansus: turėti galimybę greitai ir lengvai pasitikrinti sąskaitos likutį ar atlikti mokėjimus.
Verslas Mano pinigai
2014-12-09 15:12
Lietuviai pirmąją gruodžio savaitę šlavė pradėtus platinti eurų rinkinius. Vien „Swedbank“ padaliniai išdalijo 60 proc. iš gautų 200 tūkst. eurų rinkinių. Jie noriai buvo perkami ir kaip Kalėdų dovana. Dabar šis įkarštis aprimęs, tačiau rengiantis euro atėjimui naujosios valiutos rinkiniai vis dar perkami. Bankai pataria, ką verta padaryti iki metų pabaigos. Tuo labiau kad kai kurios paslaugos bankuose tam tikru laiku iš viso nebus teikiamos arba teikiamos su trikdžiais.
Verslas Mano pinigai
2014-12-08 10:39
Taupydami lietuviai labiau linkę atsidėti brangesniam pirkiniui – būstui, automobiliui ar buitinei technikai, tuo tarpu latviai ir estai dažniau nei būstui santaupas kaupia pensijai ar vaikų mokslams. Tai parodė „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Baltijos šalyse atliktas tyrimas. Tyrimo duomenimis, 35 proc. taupančių Lietuvos gyventojų nurodo, kad pagrindinis jų tikslas yra brangesnis pirkinys.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-12-03 10:27
Nors Lietuva patenka tarp 34 procentų labiausiai konkurencingų pasaulio valstybių, Baltijos jūros regione atsiliekame ne tik nuo estų, bet ir nuo latvių.
Komentarai
2014-11-28 11:17
Šią savaitę plačiai aptarinėjimas vienas nevykęs Europos statistikos agentūros pokštas arba tiesiog klaida – Lietuvoje 2040 metais gyvens mažiau nei 2 mln. gyventojų. Tokios prognozės absurdiškumas išryškėja paanalizavus projekcijų prielaidas. Tai nereiškia, kad Lietuvos nelaukia demografinė bomba, tačiau kol kas dėmesys sutelktas ne į jos esmę.
Verslas Mano pinigai
2014-11-24 14:15
Pirmąją savo banko mokėjimo kortelę Lietuvos gyventojai dažniausiai įsigyja būdami studentiško amžiaus, rodo „Swedbank“ turimi duomenys. Šalyje taip pat daugėja ir moksleivių, kuriems tėvai kišenpinigius užuot davę grynaisiais, perveda į jų banko mokėjimo korteles.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-11-23 12:02
Skeptiškai į šalies ekonomikos plėtrą, o dar kritiškiau - į šeimos finansus žvelgiančių lietuvių negalima kaltinti perdėtu pesimizmu. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, kad didelės dalies gyventojų ekonominio augimo vaisiai išties nepasiekia, o valdžia šio klausimo kelti nedrįsta.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-11-17 12:02
Saugant ir puoselėjant lietuvių kalbą, nereikėtų perlenkti lazdos, kad paskui ta apsauga netaptų pajuokos objektu, sako Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-11-15 15:45
Dabartinis valstybės finansų planavimas Lietuvoje primena bandymą šeimos finansų srautus suvaldyti imant greituosius kreditus, nors tai galiausiai priveda prie dar gilesnių finansinių problemų, - taip valdančiųjų blaškymąsi mėginant užlopyti skyles kitų metų biudžete apibūdina „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Vyriausybėje – eilinė sumaištis, iš kur paimti trūkstamas lėšas planuojant ateinančių metų valstybės biudžetą. Šįkart bandoma surasti 0,5 mlrd. litų papildomų pajamų minimaliam mėnesiniam atlyginimui ir biudžetininkų algoms padidinti.
Verslas Mano pinigai
2014-11-14 10:45
Dauguma Baltijos šalių piliečių sutinka, kad yra svarbu atsidėti pinigų – šis požiūris per pastaruosius trejus metus tik sustiprėjo. „Palyginę šių metų tyrimo rezultatus su 2011-aisiais metais atlikto tyrimo duomenimis, pamatysime vieną teigiamą tendenciją: didesnės dalies gyventojų faktinis elgesys sutampa su jų deklaruojamu požiūriu į asmeninių finansų valdymą bei taupymą“, – komentavo „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje Odeta Bložienė.
Auto Rinka
2014-11-13 12:18
„Swedbank“ duomenys rodo, kad Baltijos šalių gyventojai lizingo būdu aktyviai perka lengvuosius automobilius.
Verslas Mano pinigai
2014-11-22 17:05
Kartais gali atrodyti, kad apie taupymą jau žinome viską ir nebėra čia apie ką kalbėti. Vis dėlto senos tiesos neretai užsimiršta, ypač kai padaugėja pagundų ir galimybių. Pajamoms pamažu pradedant kilti, pateikiame tai, ką verta prisiminti siekiant susikurti tvarią finansinę gerovę.
Verslas Mano pinigai
2014-11-10 17:24
Jaudulys ir gėda? Šie jausmai užveržia gerklę sužinojus, kad mokėjimo kortele kasoje nepavyks atsiskaityti. Nes pinigų joje - mažiau, nei kainuoja ant prekystalio išrikiuoti pirkiniai. Tačiau į tokią situaciją yra pakliuvę daugybė žmonių. Net jei sąskaitos būna ir netuščios, kiek vis dėlto jose yra likę pinigų nutuokia anaiptol ne visi. O tai parduotuvėse prie kasos neišvengiamai pakursto nerimą, - jei tik rankinėje nėra grynųjų.
Verslas Mano pinigai
2014-11-10 17:43
Kaip 50 eurų pavertus į litus gauti 173,05 lito? Pamačiusi tokius skaičius nustebo portalo lrytas.lt skaitytoja, kuri naudojasi banko „Swedbank“ elektronine bankininkyste. To paties banko internetinės svetainės tinklapyje nurodyta, kad 50 eurų konvertavus į litus, suma turi būti 172,64 lito.
Verslas Rinkos pulsas
2014-11-06 18:17
„Nors kai kurių pasaulio valstybių ekonomikoms skamba varpai, Lietuvos tarp jų nėra. Mūsų šalies ekonomika, nepaisant Rusijos ekonominių sankcijų, išliks tarp nedaugelio Europos Sąjungos (ES) šviesulių ir kitąmet bus antra sparčiausiai auganti euro zonos ekonomika“, - pristatydamas ketvirtinę pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalgą konstatavo „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, euro zonos kontekste Lietuva yra viena iš tų šalių, kurios ekonomika auga be specialiųjų skatinimo priemonių.
Komentarai
2014-10-31 07:00
Banko „Swedbank klientai, kurie 2010-2013 metais ėmė būsto paskolas litais ir kuriems buvo taikoma vadinamoji PRIME kainodara, nuo 2015 metų, Lietuvoje įvedus eurą, turės mokėti didesnes būsto paskolų palūkanas.
Verslas
2014-10-30 17:59
Artėjant euro įvedimui, kai kurie bankai virš klijentų galvų ėmė mojuoti finansiniu vėzdu. Tūkstančiai būsto paskolas litais „Swedbank“ banke paėmusių gyventojų įspėti, kad po dviejų mėnesių bankui teks mokėti daugiau. Banko vadovai tikina, kad prieš kelerius metus nė nenumanė, kad Lietuva gali įsivesti eurą.
Verslas
2014-10-30 14:59
Tūkstančiai būsto paskolas litais „Swedbanke“ paėmusių gyventojų neseniai gavo laiškus, kad po naujųjų dėl euro įvedimo bankui teks mokėti daugiau. Dėl euro paslaugų nebranginti pasižadėjęs bankas sako prieš kelerius metus nė nenumanė, kad Lietuva įsives eurą.Nepatenkinti klientai jau kreipiasi į advokatus ir kalba apie masinius ieškinius.
Verslas
2014-10-26 16:58
Pirmą kartą didžiuosius Europos bankus pagal vienodus kriterijus patikrinęs Europos Centrinis bankas nustatė - trys didžiausi Lietuvoje veikiantys bankai yra saugūs ir patikimi. Įvertinus bankų turtą ir atlikus testavimą nepalankiausios sąlygomis, konstatuota, kad apie 70 proc. Lietuvos bankų rinkos užimantys SEB, „Swedbank“ ir DNB bankai turi solidžią kapitalo atsargą ir pakankamai konservatyviai vertina riziką.
Verslas Rinkos pulsas
2014-10-26 18:15
25 euro zonos bankai neišlaikė taip vadinamų streso testų, sekmadienį paskelbė Europos centrinis bankas (ECB).
Verslas Mano pinigai
2014-10-25 15:58
Iki euro įvedimo likus mažiau nei trims mėnesiams, grynieji eurai jau pradėti gabenti į Lietuvos finansų institucijas, kurios pinigus paskirstys šalies įmonėms. Tačiau tyrimas rodo, kad patys verslininkai vangiai domisi apsirūpinimu naująja valiuta.
Verslas Rinkos pulsas
2014-10-21 09:22
„Swedbank“ Lietuvoje per 2014 m. devynis mėnesius uždirbo 291 mln. litų grynojo pelno arba 3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus, kai grynasis pelnas siekė 283 mln. litų. Pelnas didžiąja dalimi augo dėl didesnių pajamų, kurios kompensavo taip pat augusias išlaidas. Rusijos ir Ukrainos konfliktas pastebimos įtakos banko veiklos rezultatams neturėjo.
Verslas Rinkos pulsas
2014-10-20 11:03
Iki euro įvedimo liko mažiau nei trys mėnesiai, ir eurai jau pradėti gabenti į Lietuvos finansų institucijas, kurios pinigus paskirstys šalies įmonėms. Tačiau patys verslininkai vangiai domisi, kaip apsirūpins naująja valiuta. „Swedbank“ užsakymu atliktos šalies įmonių apklausos duomenimis, trečdalis jų (33 proc.) dar negalvojo, kur gaus euro banknotų ir monetų, reikalingų dviejų valiutų – litų ir eurų – cirkuliavimo laikotarpiu.
Komentarai
2014-10-15 15:37
Komercinio banko AB „Swedbank“ (toliau – Swedbankas) klientai, kurie 2010-2013 metais ėmė būsto paskolas litais ir kuriems buvo taikoma vadinamoji „PRIME“ kainodara, nuo 2015 metų, Lietuvai įsivedus eurą, turės mokėti didesnes būsto palūkanas.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-25 08:46
Lygindami nuomos ir įsigijimo alternatyvas, gyventojai dažnai naudoja klaidingą argumentą. Sumokama nuoma yra vadinama „pinigais į balą“, nes pasibaigus nuomos periodui žmogus nieko negauna, o būstą įsigijus net su būsto paskola, ją gražinus lieka nuosavybė – būstas. Toks palyginimas nėra teisingas – ir sumokėta nuoma, ir bankui mokamos palūkanos yra mokestis už stogą virš galvos.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-16 11:28
Iki dienos, kai euras pakeis litą, liko pusketvirto mėnesio. Todėl žmonės vis labiau domisi, kaip bus nužingsniuota iki naujosios valiutos. Teigiama, kad euro sutiktuvėms jau rengiasi 82 proc. šalies gyventojų. Verslo sektorius apskritai nebesnaudžia - belaukdamos euro, savo veiksmus jau suplanavo 9 iš 10 įmonių.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-11 10:29
Nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos ekonomika jau dukart savo kailiu patyrė recesijos išbandymą. Po paskutiniosios recesijos šalies ekonomika tapo stipresnė ir atsparesnė galimiems sukrėtimams ir šiuo metu ji vėl išgyvena pakilimą. Tačiau „Swedbank“ ekonomistų fiksuojami išankstiniai indikatoriai signalizuoja, kad netrukus ši teigiama tendencija gali pasikeisti – šalies ekonomika gali įžengti į lėtesnio augimo ar net nuosmukio etapą.
Verslas Mano pinigai
2014-08-29 13:48
Jei ledai kainuoja 20 centų, kodėl jų neprisipirkus tiek, kiek geidžia širdis? Bet jei tai - 20 euro centų, ar troškimui išpildyti pakaks kišenpinigių? Ekonomikos mokytojai įspėja, kad, įvedus eurą, vaikams bus sunku perprasti valiutų santykį, tad jiems gali kilti keblumų vertinant naujas prekių ir paslaugų kainas. Todėl dauguma pedagogų nuo naujųjų mokslo metų ketina savo mokymo programas papildyti informacija apie eurą.
Verslas Rinkos pulsas
2014-08-28 12:30
Vienas didžiausių iššūkių eurui besirengiantiems Lietuvos prekybininkams yra pasiruošti dviejų valiutų – litų ir eurų – cirkuliavimo laikotarpiui sausio mėnesį. Dvi pirmąsias sausio mėnesio savaites pirkėjai galės atsiskaityti ir litais, ir eurais, o grąža turės būti atiduodama vien eurais. „Swedbank“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, trečdalis apklaustų įmonių mano, kad išaugs klientų poreikis atsiskaityti negrynaisiais pinigais.
Verslas
2014-08-26 12:57
Lietuvoje kitais metais turėtų augti tiek vidutinis, tiek minimalus atlyginimas. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis prognozuoja, kad Lietuvoje minimali alga 2016 metų pabaigoje gali siekti 350 eurų - apie 1200 litų. Geros naujienos ir tai, kad, anot ekonomisto, kainos įvedus eurą augs lėčiau nei uždarbis.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-08-26 15:35
Santykiai tarp Vakarų ir Rusijos gali dar labiau aštrėti, o tokia rizika slopins ir ekonomikos lūkesčius bei investicijas. Tačiau sankcijų poveikis bus ribotas. Taip mano „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Kaip vieną didžiausių bėdų Lietuvai jis nurodo ne pavojus iš Rusijos pusės, o retėjančias lietuvių gretas – ekonomikai jau artimiausiais metais kirs prastėjanti demografinė padėtis.
Verslas Rinkos pulsas
2014-08-26 12:38
Kol komerciniai bankai kone kas mėnesį kelia paslaugų kainas, valstybei iš jų išsireikalauti mokesčius užtrunka metų metus. Ginčuose su valstybe bankai sulaukia ir įtakingų užtarėjų. Išsireikalauti mokesčius iš bankų valstybei – sunki užduotis. Ypač kai susiduria skirtingo svorio priešininkai. Du Lietuvoje veikiantys Skandinavijos bankai milžinai SEB ir „Swedbank“ kartu 2012 metais sumokėjo valstybei vos tris tūkstančius litų pelno mokesčio.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-08-04 10:34
Penktadienis akcijų rinkose buvo neramus. Vokietijos DAX indeksas neigiamai nukrito net 2,1 proc., o Didžiosios Britanijos indekso FTSE 100 vertė sumažėjo 0,76 proc.
Lietuvos diena Nelaimės
2014-07-22 10:56
Tuo metu, kai Ugnė aštuntą mėnesį laukėsi kūdikio, jauna moteris tapo našle – avarijoje žuvo jos vyras. Kaip sako prieš penkerius metus tragediją patyrusi moteris, tuomet žemė išslydo iš po kojų. Sukrėtė ne tik vyro netektis: dar studijuodama pastojusi moteris nedirbo, todėl atrodė, kad visas gyvenimas žlugo.
Verslas Rinkos pulsas
2014-07-18 09:54
Banko „Swedbank“ Lietuvoje grynasis pelnas per 2014 m. pirmąjį pusmetį siekė 195 mln. litų. Tai 3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kai bankas uždirbo 188 mln. litų. Pelnas didžiąja dalimi augo dėl didesnių pajamų, kurios kompensavo šiek tiek išaugusias išlaidas. Įvykiai Rusijoje ir Ukrainoje tiesioginės įtakos banko veiklos rezultatams neturėjo.
Bendraukime Išklausykite
2014-07-20 17:47
Šį trečiadienį, liepos 16 dieną nutariau išsigryninti čekį banke „Swedbank“, esančiame Vilniaus „Akropolyje“. Piniginėje turėjau ilgai laikytą 100 JAV dolerių banknotą. Pagalvojau – tuo pačiu išsikeisiu į litus. Paduodu šimtinę, o banko darbuotoja net nepatikrinusi aparatu man sako: „Jis netikras, padirbtas.“
IT ir mokslas Išmanyk
2014-07-15 19:20
Sukūrę fiktyvias elektronines parduotuves, elektroninės bankininkystės prisijungimo vartus ar panašias į tikras atsiskaitymo svetaines, sukčiai bando nukopijuoti pirkėjų internetinės bankininkystės duomenis šiems atliekant tariamą mokėjimą. Tokio pobūdžio apgavysčių žmonės gali lengvai išvengti, jei žinos, kaip atpažinti ir pasirinkti tikrą ir patikimą internetinę parduotuvę.
Verslas Rinkos pulsas
2014-07-03 10:50
Liepa ir rugpjūtis yra atostogų metas, kada nemaža dalis gyventojų poilsiui ir naujiems įkvėpimams renkasi keliones į užsienio šalis. Kad kelionės neapkartintų nemalonūs rūpesčiai ir neplanuotai patirtos išlaidos, elektroninio saugumo specialistai vasarojančius užsienyje įspėja išlikti budriais ir saugoti banko mokėjimo kortelių duomenis.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-07-02 13:27
Didelė pinigų pasiūla kapitalo rinkose lėmė palūkanų normų mažėjimą, todėl apie 10 proc. ribą viršijančias palūkanas šiandien galime tik pasvajoti. Akivaizdu, kad palūkanų normos ir artimiausiu metu išliks mažos ir vers investuotojus permąstyti investavimo strategiją bei pasukti galvą ieškant pelningesnių finansinių priemonių.
Verslas Mano pinigai
2014-06-30 11:41
Tikriausiai visi pamena anekdotą apie tai, kaip vienas bėdžius nuolat melsdavo Dievą, kad šis padėtų jam laimėti loterijoje, kol galiausiai neapsikentęs Aukščiausiasis patarė žmogeliui bent bilietą nusipirkti. Moralas aiškus: Dievu pasikliauk, bet ir pats nežiopsok. Lygiai tas pat būtų į visagalio vietą pastačius valstybę, ypač kai kalbama apie socialines išmokas, skiriamas netekus darbo ar susirgus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-06-26 11:48
Biudžeto pajamų ir šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis Lietuvoje yra mažiausias visoje Europos Sąjungoje (ES) – tik 27,2 proc., kai ES vidurkis siekia 39,4 proc. Be to, kitaip nei daugumoje ES valstybių Lietuvoje šis santykis jau keletą metų mažėja.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-06-23 07:32
Banko sąskaitoje – didelė pinigų suma. Atrodytų, kad gyvenimas pasisekė – leisk kur tik nori! Tačiau vilniečiui Viliui Šukštai apvali sumelė sąskaitoje ištampė kantrybę. Vyras susidūrė su paradoksu – pinigų jis turi, tačiau naudotis jais kaip nori, negali. Maža to, bankas vyrą pradėjo įtarti užsiimant neaiškia veikla. Kas gi čia nutiko?
Verslas Mano pinigai
2014-06-16 14:57
Baltijos šalių socialinių išmokų analizė parodė, kad beveik 3000 litų darbo užmokestį (neatskaičius mokesčių) gaunančio gyventojo, sergančio dvi savaites, pajamos labiausiai sumažėja Estijoje, mažiausiai - Latvijoje. Tuo tarpu didžiausias darbo užmokesčio ir bedarbio pašalpos skirtumas fiksuojamas Lietuvoje.
Lietuvos diena Kriminalai
2014-06-14 13:04
Lukiškių kalėjimas „Swedbank“ banką grasinusiam susprogdinti Janui Kurickiui turės sumokėti 4 tūkstančius litų už tai, kad bausmės laukęs vyras kameroje nesijautė, lyg namie. Nors pats nuteistasis jam padarytą žalą buvo įvertinęs 15 kartų didesne suma – 60 tūkstančių litų, tačiau vyras nusprendė pasitenkinti tuo, ką jam priteisė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2014-06-12 10:37
Jei nekilnojamojo turto (NT) rinka vystysis tvariai, Vilniuje butų kainos buvusias piko metu galėtų pasiekti ne anksčiau nei šio dešimtmečio pabaigoje. Kadangi Kaune ir Klaipėdoje NT kainos nuo buvusių per piką atsilieka 50 proc., aukščiausias buvusias kainas šiuose miestuose jos galėtų pasiekti tik kitame dešimtmetyje.
Verslas Rinkos pulsas
2014-06-08 10:43
„Ekonomistai politikuoja? O gal jiems reikia pagerinti visokias prognozes, kad tik Lietuva galėtų įsivesti eurą?“, - kirto mažeikiškis, kuris anksčiau ne vienerius metus dirbo „Mažeikių naftos“ bendrovėje (dabar - „Orlen Lietuva“). Jis stebisi, iš kur tas augantis bendrasis vidaus produktas (BVP), jei daugiausia mokesčių į biudžetą sumokanti bendrovė nusirito į dugną? „Gyvenimas gerėja? Paistalai. Pasižiūrėkit, kiek kainuoja maistas, ir nuo tokių prognozių gerklėj kąsnis užstrigs “, - pyktelėjo vyras.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-29 18:21
1000 litų algos medicinos mokslus Lietuvoje baigusiam indui, kai jo žmona lietuvaitė Vytė dar panašius mokslus tebekrimto? „Vaikai, iš ko gyvensit?“ - šis merginos tėvų klausimas sutuoktiniams padėjo nesunkiai apsispręsti. Prieš septynerius metus jie išvažiavo iš Lietuvos. Vyriškis dar pusmetį mokėsi ir dirbo be jokio atlygio Didžiojoje Britanijoje, kad tik būtų pripažintas medicinos studijų diplomas. Ir dabar, operuodamas ligonius, be vargo išlaiko šeimą. Užtat Lietuva prarado keturis žmones.
Verslas Rinkos pulsas
2014-05-27 08:45
Lietuvoje ir Ukrainoje vykę prezidento rinkimai tenkina verslo lūkesčius, teigia ekonomistai. Pasak jų, antroje Dalios Grybauskaitės kadencijoje galima būtų laukti ryžtingesnių sprendimų, o Ukrainos prezidento išrinkimas įneš daugiau geopolitinio stabilumo regione.
Verslas Energetika
2014-05-23 16:01
Bendrovei „Lietuvos dujos“ nuo liepos 1-osios vidutiniškai 20 proc. mažinant dujų kainas buitiniams vartotojams, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas sako, kad tai didelės įtakos gyventojų piniginei kol kas nedarys. Nerijus Mačiulis sako, kad kol kas mažesnių kainų įtakos namų ūkiai nepajus, o lėšų sutaupys, kai prasidės šildymo sezonas.
Būstas Pasidaryk pats
2014-05-23 11:03
Estas nusipirko mažą butą. Lietuvis klausia: „Kodėl tokį mažą būstą įsigijai?“ „Nes mažesnių nebuvo“, - atsako estas. Juokas juokais, tačiau estai iš visų Baltijos šalių mieliausiai renkasi mažus butus: net 11 proc. estų renkasi ne didesnį nei 35 kv. metrų būstą. Latviai, palyginti su estais ir lietuviais, renkasi didesnius nei 200 kv. metrų namus. O koks lietuvių išskirtinumas?
Verslas Rinkos pulsas
2014-05-21 16:00
Lietuva ir dar 25 Europos Sąjungos valstybės trečiadienį pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bankų sąjungos pertvarkos mechanizmo.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-21 10:47
Šiandien investuojantieji akcijų rinkose galėtų jaustis it sūpuodamiesi hamake Bahamuose. Akcijų augimas tęsiasi penkerius metus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-19 15:34
Šį savaitgalį, kol lietuviai mėgavosi gatvės muzikos dienos renginiais ir vasarišku oru, šveicarai užsiėmė mažiau pramogine veikla – referendume sprendė, ar nustatyti 22 Šveicarijos frankus (62 litus) siekiantį minimalų valandinį atlyginimą. Absoliuti balsavusiųjų šveicarų dauguma – 76,3 proc. – pasisakė prieš.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-12 12:08
Praėjusią savaitę Europos Centrinis Bankas (ECB) finansų rinkų nenustebino – bazinės palūkanos liko nepakeistos, nepasiūlyta ir jokių naujų pinigų politikos instrumentų. Tačiau nepaisant gausėjančių euro zonos ekonomikos atsigavimo ženklų, tikėtina, kad jau birželio 5 dieną ECB sumažins bazines palūkanas arba imsis kitų ekonomiką skatinančių priemonių.
Pramogos Muzika
2014-05-13 14:02
Į Lietuvos dainų šventę susirenkame tik meno kolektyvų dėka – tų, kurie puoselėja mūsų tapatybę, saugo tradicijas, brangina tautinį paveldą. Už tai jiems norisi padėkoti ne vien žodžiais – už ištikimybę Lietuvos ir krašto tradicijoms verta juos apdovanoti.
Verslas Rinkos pulsas
2014-04-28 09:39
Pirmąjį 2014 metų ketvirtį „Swedbank“ Lietuvoje uždirbo 89 mln. litų grynojo pelno, tai yra, 21 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kai bankas uždirbo 112 mln. litų.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2014-04-18 17:07
"Neįsivaizduoju, kaip įmanoma sutaupyti nuosavam butui", - anądien garsiai atsiduso bakalauro studijas bebaigiantis praktikantas, gavęs užduotį paskaičiuoti būsto įsigijimo ir nuomos išlaidų santykį. Jis nebuvo net girdėjęs apie pradinio įnašo sumą, o juo labiau suvokęs, kokio ji dydžio. Ir išties, vos pradedi galvoti, kad reikėtų įsigyti būstą, paprastai laukia nusivylimas. Kodėl? Paskaičiuokime.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-04-18 11:34
Netrukus minėsime pirmojo dešimtmečio narystės ES metines. Pasiektas progresas akivaizdus – pagal daugelį makroekonominių rodiklių Lietuva buvo sparčiausiai besivystanti valstybė. Kita vertus, kai kurios problemos liko ne tik neišspręstos, bet jos net paūmėjo. Kokių rezultatų galima tikėtis antrąjį narystės dešimtmetį ir kokių klaidų vertėtų nebekartoti?
Verslas Rinkos pulsas
2014-04-17 11:03
Kam reikalingas tradicinis paštas šiais laikais, kai kone visą korespondenciją gauname elektroniniu būdu? Vienas didžiausių šalyje veikiančių bankų „Swedbank“ iki šiol kiekvieną mėnesį išsiunčia dešimtis tūkstančių laiškų savo klientams.
Lietuvos diena Kriminalai
2014-04-17 06:40
Milijono eurų iš „Swedbank“ banko reikalavęs ir už tai į kalėjimą patekęs vilnietis Janas Kurickis nori prisiteisti 60 tūkstančių litų už prastas gyvenimo sąlygas Lukiškių kalėjime. „Aš suprantu, kad Lukiškės – ne sanatorija ar kurortas, nes buvau padaręs nusikaltimą, tačiau tai buvo ne bausmė, o kankinimas“, – Vilniaus administraciniame teisme aiškino laisvės atėmimo bausme nuteistas, tačiau pernai gruodį į laisvę pirma laiko paleistas J.Kurickis.
Verslas Rinkos pulsas
2014-04-16 17:39
Kaip atrodys bankų skyriai, kai, įsivedus eurą 2015-ųjų sausį, žmonės suskubs keisti valiutą? Bankai gyventojus įspėja: jei delsite ir atkakliai laikysitės minties, jog litus į eurus išsikeisite sausį, eilėse banke gali tekti stovėti ne valandą, o tris ar net šešias. Kaip to išvengti?
Verslas Mano pinigai
2014-04-16 15:28
Kai, rodos, euras jau ranka pasiekiamas, Lietuvoje vis dar nemažai gyventojų, skeptiškai vertinančių šį pokytį piniginėse. Prieš euro įvedimą ar labiau prieš nei už – 39 proc. gyventojų. Tą rodo „Swedbank“ ir tyrimų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. Labai euro laukia 11 proc. gyventojų, 29 proc. - labiau ar daugiau tam pritaria, penktadalis šiuo klausimu neturi nuomonės.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-04-15 10:53
Šiuo metu ekonomistų akys nukreiptos į euro zonos infliacijos rodiklius – jei jie ir toliau mažės, Europos Centrinis Bankas (ECB) imsis naujų priemonių infliacijos skatinimui. Tokie ketinimai gali skambėti makabriškai, nes būtų siekiama didesnio kainų augimo, kuris mažintų gyventojų perkamąją galią.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-04-08 13:37
Swedbank" mažina Lietuvos ekonomikos augimo prognozę, tačiau nemano, kad Rusijos ekonomikos stagnacija yra pagrindinis Lietuvos įmonių iššūkis. "Ramūs laikai ilgai netrunka - pasidžiaugę euro zonos krizės pabaiga ir spartėjančiu ekonomikos augimu Vakaruose, susiduriame su naujais iššūkiais Rytų rinkose", - sakė "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-04-08 15:42
Dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto košmarus naktimis turėtų sapnuoti vežėjai. Būtent tarptautinės transporto ir logistikos kompanijos gali skaudžiausiai nukentėti nuo Rusijos apribojimų, jeigu ši šalis rimtai tokių imtųsi.
Verslas Rinkos pulsas
2014-03-31 11:39
„Swedbank“ užsakymu atlikta interneto banko naudotojų apklausa parodė, kad netekę galimybės naudotis elektronine bankininkyste gyventojai patirtų ir rūpesčių dėl laiko sąnaudų, ir finansinių nuostolių. 60 proc. besinaudojančiųjų elektronine bankininkyste nurodė, jog negalėdami naudotis interneto banku, turėtų skirti daugiau laiko visiems mokėjimams ir pavedimams atlikti. Beveik 40 proc. pažymėjo, kad tektų išleisti daugiau pinigų už mokėjimus ir pavedimus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-03-24 09:20
Budistų Karmos dėsnis teigia, kad visa, ką padarome kūnu, kalba ar protu, sukelia atitinkamas pasekmes. Mūsų protėviai sakydavo paprasčiau: ką pasėsi, tą ir pjausi. Norint įsitikinti šio dėsnio veiksmingumu, nereikia būti nei budistu, nei liaudies išminčiumi – dėsnis puikiai veikia ir asmeninių finansų valdymo srityje.
Verslas Rinkos pulsas
2014-03-24 10:43
Vilniuje gyvenantis garbaus amžiaus Tomašas, užsiožiavus bankomatui, ne tik prarado pinigus, bet ir atsidūrė kvailio vietoje, kai banko darbuotojai vienas paskui kitą siuntė užuominas, jog į pensijinį amžių įkopęs užuomirša vyriškis pats kažkur nugrūdo iš aparato paimtus pinigus, o dabar šokdina bankininkus.
Verslas Rinkos pulsas
2014-03-20 10:42
Lietuvos gyventojų mokėjimo kortelių naudojimo įpročiai keičiasi – pinigų išgryninimą bankomatuose vis dažniau keičia atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis už prekes ir paslaugas.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-03-17 11:46
Investuotojų reakcija finansų rinkose rodo, kad sekmadienį Kryme nieko svarbaus ir netikėto neįvyko. Dar iki referendumo daugelis valstybių pareiškė, jog jis yra neteisėtas. "Tačiau vienai valstybei – Rusijai – šie rezultatai yra svarbūs, nes, tikėtina, galėtų atrišti rankas tolimesniems veiksmams", - sakė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Verslas Mano pinigai
2014-03-29 14:35
Paprasčiausia prie euro bus pereiti tiems lietuviams, kurie jau dabar naudojasi elektroniniais bankininkystės įrankiais ir banko kortelėmis. Tačiau tokių klientų Lietuvos bankai turi kur kas mažiau, nei kad jų buvo, tarkim, Estijoje euro įvedimo išvakarėse.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2014-03-14 18:52
Panašu, jog žemos palūkanos už būstą laikysis iki 2015 m. vidurio. Tuomet jos ims augti. Tą prognozuoja „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Vaiva Šečkutė. Kiek turėtų pakilti būsto palūkanos, kad Lietuvos didžiuosiuose miestuose daugeliui gyventojų įsigyti būstą pasidarytų sudėtinga? Kokia ta kvadratinio metro kaina, kai gyventojai, galvojantys apie būsto pirkimą, nebeįstengs to padaryti?
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-03-10 12:42
Eksportas - smunka. Palygini šių metų sausio ir vasario duomenis, jo apimtys susitraukė 15 proc. Pasak „Swedbank“ vyriausiasiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio, šiuo metu Lietuvos eksportą smuko du sektoriai - naftos perdirbimo ir trąšų gamybos.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-03-04 17:23
Jeigu norite investuoti į akcijas, surizikuoti ir uždirbti gražaus pelno, tinkamą momentą jau pražiopsojote. 2014-ieji bus ne patys geriausi metai investuotojams. Ir ne tik dėl to, kad akcijų rinkas visame pasaulyje bent jau trumpam sukrėtė Rusijos ir Ukrainos konfliktas.
Verslas Rinkos pulsas
2014-02-19 13:31
Jei turite skolą bankui ar neskubate sumokėti už internetą, pasistenkite, kad pradelsimai nebūtų ilgesni nei 45 dienos. Ši data – riba, po kurios įrašas apie jūsų neatsakingumą patenka į duomenų bazę, kuria remiasi kreditoriai, spręsdami, kokiomis sąlygomis išduoti paskolą. Suskaičiuota, kad atsainus požiūris į kredito istoriją gali kainuoti tiek, kiek naujas automobilis ar būsto remontas. Šiandien kreditų biuro „Creditinfo“ duomenimis, ilgiau nei 45 dienas pradelstų skolų Lietuvoje turi 270 tūkst. žmonių.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-02-13 11:03
Nors pernai Lietuvoje nedarbo lygis šiek tiek sumažėjo, tolimesnio proveržio kuriant darbo vietas ir mažinant nedarbą šalyje bus nedaug, mano "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Užsienio mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad dėl technologinio proveržio ir kompiuterizacijos, darbo vietų mažės ne tik pramonės, bet ir daugelyje paslaugų sektorių.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-02-12 15:42
Politikai pergudravo pensininkus. Svarstydami 2014-ųjų biudžetą jie galėjo numatyti pinigų ir pensijoms kompensuoti. Užuot tai padarę, pirmiausia pakėlė valdininkams algas. O dabar sukruto senjorams žarstyti pažadus, kad kompensuos sunkmečiu sumažintas pensijas, nes šimtus milijonus litų jau regi surinktus iš automobilių ir motociklų savininkų. Šiuos mokesčius užsimota įvesti nuo spalio. Bent jau taip siūlo sumažintų pensijų kompensavimo darbo grupė.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-02-12 10:30
Pastarąsias savaites viso pasaulio investuotojų dėmesį prikaustė įvykiai besivystančių šalių rinkose. Priverstos ieškoti skubių priemonių, kaip sumažinti nacionalinės valiutos kurso kritimą ir suvaldyti kylančią infliaciją, viena po kitos Turkija, Indija, Brazilija bei Pietų Afrikos Respublika (PAR) paskelbė didinančios bazines palūkanų normas.
Verslas Rinkos pulsas
2014-02-11 20:21
Klaipėda išlieka antru miestu po Vilniaus, kuriame labiausiai norisi gyventi. Uostamiestis įtvirtino Vakarų regiono lyderio pozicijas, artimiausias savivaldybes lenkdamas didesniu darbo užmokesčio vidurkiu, patraukliomis darbo vietomis bei palankia verslui aplinka. Prasčiausia gyvenimo kokybė Skuode, o didžiausios pensijos – Neringoje.

Populiariausi per 24 val.