Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>

Swedbank

Lietuvos diena Nelaimės
2014-07-22 10:56
Tuo metu, kai Ugnė aštuntą mėnesį laukėsi kūdikio, jauna moteris tapo našle – avarijoje žuvo jos vyras. Kaip sako prieš penkerius metus tragediją patyrusi moteris, tuomet žemė išslydo iš po kojų. Sukrėtė ne tik vyro netektis: dar studijuodama pastojusi moteris nedirbo, todėl atrodė, kad visas gyvenimas žlugo.
Bendraukime Išklausykite
2014-07-20 17:47
Šį trečiadienį, liepos 16 dieną nutariau išsigryninti čekį banke „Swedbank“, esančiame Vilniaus „Akropolyje“. Piniginėje turėjau ilgai laikytą 100 JAV dolerių banknotą. Pagalvojau – tuo pačiu išsikeisiu į litus. Paduodu šimtinę, o banko darbuotoja net nepatikrinusi aparatu man sako: „Jis netikras, padirbtas.“
Verslas Rinkos pulsas
2014-07-18 09:54
Banko „Swedbank“ Lietuvoje grynasis pelnas per 2014 m. pirmąjį pusmetį siekė 195 mln. litų. Tai 3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kai bankas uždirbo 188 mln. litų. Pelnas didžiąja dalimi augo dėl didesnių pajamų, kurios kompensavo šiek tiek išaugusias išlaidas. Įvykiai Rusijoje ir Ukrainoje tiesioginės įtakos banko veiklos rezultatams neturėjo.
IT ir mokslas Išmanyk
2014-07-15 19:20
Sukūrę fiktyvias elektronines parduotuves, elektroninės bankininkystės prisijungimo vartus ar panašias į tikras atsiskaitymo svetaines, sukčiai bando nukopijuoti pirkėjų internetinės bankininkystės duomenis šiems atliekant tariamą mokėjimą. Tokio pobūdžio apgavysčių žmonės gali lengvai išvengti, jei žinos, kaip atpažinti ir pasirinkti tikrą ir patikimą internetinę parduotuvę.
Verslas Naudingi patarimai
2014-07-03 10:50
Liepa ir rugpjūtis yra atostogų metas, kada nemaža dalis gyventojų poilsiui ir naujiems įkvėpimams renkasi keliones į užsienio šalis. Kad kelionės neapkartintų nemalonūs rūpesčiai ir neplanuotai patirtos išlaidos, elektroninio saugumo specialistai vasarojančius užsienyje įspėja išlikti budriais ir saugoti banko mokėjimo kortelių duomenis.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-07-02 13:27
Didelė pinigų pasiūla kapitalo rinkose lėmė palūkanų normų mažėjimą, todėl apie 10 proc. ribą viršijančias palūkanas šiandien galime tik pasvajoti. Akivaizdu, kad palūkanų normos ir artimiausiu metu išliks mažos ir vers investuotojus permąstyti investavimo strategiją bei pasukti galvą ieškant pelningesnių finansinių priemonių.
Verslas Mano pinigai
2014-06-30 11:41
Tikriausiai visi pamena anekdotą apie tai, kaip vienas bėdžius nuolat melsdavo Dievą, kad šis padėtų jam laimėti loterijoje, kol galiausiai neapsikentęs Aukščiausiasis patarė žmogeliui bent bilietą nusipirkti. Moralas aiškus: Dievu pasikliauk, bet ir pats nežiopsok. Lygiai tas pat būtų į visagalio vietą pastačius valstybę, ypač kai kalbama apie socialines išmokas, skiriamas netekus darbo ar susirgus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-06-26 11:48
Biudžeto pajamų ir šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis Lietuvoje yra mažiausias visoje Europos Sąjungoje (ES) – tik 27,2 proc., kai ES vidurkis siekia 39,4 proc. Be to, kitaip nei daugumoje ES valstybių Lietuvoje šis santykis jau keletą metų mažėja.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-06-23 07:32
Banko sąskaitoje – didelė pinigų suma. Atrodytų, kad gyvenimas pasisekė – leisk kur tik nori! Tačiau vilniečiui Viliui Šukštai apvali sumelė sąskaitoje ištampė kantrybę. Vyras susidūrė su paradoksu – pinigų jis turi, tačiau naudotis jais kaip nori, negali. Maža to, bankas vyrą pradėjo įtarti užsiimant neaiškia veikla. Kas gi čia nutiko?
Verslas Mano pinigai
2014-06-16 14:57
Baltijos šalių socialinių išmokų analizė parodė, kad beveik 3000 litų darbo užmokestį (neatskaičius mokesčių) gaunančio gyventojo, sergančio dvi savaites, pajamos labiausiai sumažėja Estijoje, mažiausiai - Latvijoje. Tuo tarpu didžiausias darbo užmokesčio ir bedarbio pašalpos skirtumas fiksuojamas Lietuvoje.
Lietuvos diena Kriminalai
2014-06-14 13:04
Lukiškių kalėjimas „Swedbank“ banką grasinusiam susprogdinti Janui Kurickiui turės sumokėti 4 tūkstančius litų už tai, kad bausmės laukęs vyras kameroje nesijautė, lyg namie. Nors pats nuteistasis jam padarytą žalą buvo įvertinęs 15 kartų didesne suma – 60 tūkstančių litų, tačiau vyras nusprendė pasitenkinti tuo, ką jam priteisė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2014-06-12 10:37
Jei nekilnojamojo turto (NT) rinka vystysis tvariai, Vilniuje butų kainos buvusias piko metu galėtų pasiekti ne anksčiau nei šio dešimtmečio pabaigoje. Kadangi Kaune ir Klaipėdoje NT kainos nuo buvusių per piką atsilieka 50 proc., aukščiausias buvusias kainas šiuose miestuose jos galėtų pasiekti tik kitame dešimtmetyje.
Verslas Naudingi patarimai
2014-06-08 10:43
„Ekonomistai politikuoja? O gal jiems reikia pagerinti visokias prognozes, kad tik Lietuva galėtų įsivesti eurą?“, - kirto mažeikiškis, kuris anksčiau ne vienerius metus dirbo „Mažeikių naftos“ bendrovėje (dabar - „Orlen Lietuva“). Jis stebisi, iš kur tas augantis bendrasis vidaus produktas (BVP), jei daugiausia mokesčių į biudžetą sumokanti bendrovė nusirito į dugną? „Gyvenimas gerėja? Paistalai. Pasižiūrėkit, kiek kainuoja maistas, ir nuo tokių prognozių gerklėj kąsnis užstrigs “, - pyktelėjo vyras.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-29 18:21
1000 litų algos medicinos mokslus Lietuvoje baigusiam indui, kai jo žmona lietuvaitė Vytė dar panašius mokslus tebekrimto? „Vaikai, iš ko gyvensit?“ - šis merginos tėvų klausimas sutuoktiniams padėjo nesunkiai apsispręsti. Prieš septynerius metus jie išvažiavo iš Lietuvos. Vyriškis dar pusmetį mokėsi ir dirbo be jokio atlygio Didžiojoje Britanijoje, kad tik būtų pripažintas medicinos studijų diplomas. Ir dabar, operuodamas ligonius, be vargo išlaiko šeimą. Užtat Lietuva prarado keturis žmones.
Verslas Rinkos pulsas
2014-05-27 08:45
Lietuvoje ir Ukrainoje vykę prezidento rinkimai tenkina verslo lūkesčius, teigia ekonomistai. Pasak jų, antroje Dalios Grybauskaitės kadencijoje galima būtų laukti ryžtingesnių sprendimų, o Ukrainos prezidento išrinkimas įneš daugiau geopolitinio stabilumo regione.
Verslas Energetika
2014-05-23 16:01
Bendrovei „Lietuvos dujos“ nuo liepos 1-osios vidutiniškai 20 proc. mažinant dujų kainas buitiniams vartotojams, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas sako, kad tai didelės įtakos gyventojų piniginei kol kas nedarys. Nerijus Mačiulis sako, kad kol kas mažesnių kainų įtakos namų ūkiai nepajus, o lėšų sutaupys, kai prasidės šildymo sezonas.
Būstas Pasidaryk pats
2014-05-23 11:03
Estas nusipirko mažą butą. Lietuvis klausia: „Kodėl tokį mažą būstą įsigijai?“ „Nes mažesnių nebuvo“, - atsako estas. Juokas juokais, tačiau estai iš visų Baltijos šalių mieliausiai renkasi mažus butus: net 11 proc. estų renkasi ne didesnį nei 35 kv. metrų būstą. Latviai, palyginti su estais ir lietuviais, renkasi didesnius nei 200 kv. metrų namus. O koks lietuvių išskirtinumas?
Verslas Rinkos pulsas
2014-05-21 16:00
Lietuva ir dar 25 Europos Sąjungos valstybės trečiadienį pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bankų sąjungos pertvarkos mechanizmo.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-21 10:47
Šiandien investuojantieji akcijų rinkose galėtų jaustis it sūpuodamiesi hamake Bahamuose. Akcijų augimas tęsiasi penkerius metus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-19 15:34
Šį savaitgalį, kol lietuviai mėgavosi gatvės muzikos dienos renginiais ir vasarišku oru, šveicarai užsiėmė mažiau pramogine veikla – referendume sprendė, ar nustatyti 22 Šveicarijos frankus (62 litus) siekiantį minimalų valandinį atlyginimą. Absoliuti balsavusiųjų šveicarų dauguma – 76,3 proc. – pasisakė prieš.