Swedbank

Bendraukime Išklausykite
2015-07-01 16:36
Norėčiau papasakoti apie nemalonią situaciją, nutikusią „Swedbank“ Ukmergės filiale. Ėjau į banką norėdama išsikeisti valiutą. Pralaukiau 40 minučių eilėje, eilė nejudėjo, nes dirbo tik dvi darbuotojos, kurios aptarnavo klientus.
Verslas Mano pinigai
2015-06-09 15:11
Koks žmogaus, kuris ketina griebtis remonto, portretas? Miestietis, kurio pajamos – didesnės nei vidutinės. Jam – 36-45 metų, turi šeimą. Dažniau remontas rūpi vyrams nei moterims. Labiau apie remontą galvoja vidurinį išsilavinimą įgiję žmonės (53 proc.). Kiek mažiau tų, kurie baigė universitetus ar kolegijas.
Auto Naujienos
2015-06-04 19:11
Lietuvos gyventojai dažniausiai renkasi naudotus iki 5 metų senumo automobilius, rodo „Swedbank“ lizingo duomenys. Tokios transporto priemonės sudaro 40 proc. visų Lietuvoje lizingo būdu įsigyjamų automobilių.
Verslas Mano pinigai
2015-06-03 09:29
„Swedbank“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį augo sumos, kurias Lietuvos gyventojai skolinosi vartojimo reikmėms. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai metais, vidutinė tokios paskolos suma išaugo beveik 100 eurų ir siekė 2,4 tūkst. eurų. Iš viso per tris pirmuosius šių metų mėnesius „Swedbank“ šalies gyventojams vartojimo reikmėms paskolino beveik 25 mln. eurų. Beveik 60 proc. vartojimo kredito sutarčių buvo sudaryta internetu.
Verslas Rinkos pulsas
2015-06-01 10:59
Nepaisant didelio smulkiųjų verslininkų indėlio į šalies ekonomiką, lyginant su Vakarų šalimis Lietuvos gyventojai triskart rečiau ryžtasi patys kurti verslą. Tai lemia ne tik žinių trūkumas, bet ir baimė, kad verslas neįsibėgės, nes pirkti iš mažųjų Lietuvoje nėra populiaru.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-05-25 12:05
Pastaruoju metu vyksta svarbūs pokyčiai asmens bankinės informacijos teikimo srityje, visų pirma informacijos teikimo metoduose ir apimtyse. Iki šiol institucijos, norinčios gauti iš finansų įstaigų reikalingą informaciją apie konkretų asmenį, turėjo pateikti užklausą. Tačiau jau greitai viskas apsivers – bankai ir kitos finansų įstaigos teiks informaciją ne tik pagal atskirą paklausimą, bet ir automatiškai.
IT ir mokslas Išmanyk
2015-05-22 13:27
Šį savaitgalį „Swedbank“ ketina atlikti planinius duomenų centrų patikrinimo ir priežiūros darbus, kurie vykdomi kiekvienais metais. Atliekant šiuos darbus tikėtini trumpalaikiai banko paslaugų trikdžiai.
Verslas Mano pinigai
2015-05-11 11:07
Leidžiant laiką kompanijoje neretai tenka sukti galvą, kaip pasidalinti bendrą sąskaitą ir atsiskaityti tarpusavyje. Sumokėjus kelis eurus už draugą, jie ne visuomet grįžta atgal į piniginę. Šalies gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad su smulkiomis negrąžintomis skolomis yra susidūręs kas antras gyventojas; dažniausiai nedidelės sumos tiesiog pamirštamos kaip nereikšmingos.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-05-07 16:56
Laukdama parduotuvėje prie kasos kone kasdien pastebiu, kad už pirkinius atsiskaitę gyventojai į mokėjimo kvitą dažniausiai numoja ranka. Kasos kvitas paprastai nerūpestingai išmetamas į čia pat esančią šiukšliadėžę į jį net nepažvelgus. Išties pirkinių kvitą saugome nebent įsigiję didesnės vertės pirkinį, pavyzdžiui, buitinę techniką, kad gedimo atveju galėtume pasinaudoti garantine priežiūra. Tačiau šis iš pirmo žvilgsnio mažos reikšmės popierėlis gali būti vertingas ir kitais atvejais, jei tik žinote, kaip juo teisingai pasinaudoti.
Verslas Mano pinigai
2015-05-06 14:42
Lyginant Baltijos šalių namų ūkių išlaidas maistui, mažiausiai šiam poreikiui išlaidų skiria lietuviai. Keturių asmenų šeima, gyvenanti Vilniuje, rekomenduojamam maisto produktų krepšeliui išleidžia 291 eurą per mėnesį, skelbiama „Swedbank“ atliktame tyrime.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-05-04 11:16
Pirmąjį šių metų ketvirtį būsto paskolų rinka pasižymėjo aktyvumu. Per pirmuosius tris metų mėnesius „Swedbank“ šalies gyventojams iš viso suteikė 49 mln. eurų būsto paskolų arba 5,5 mln. eurų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Pasak „Swedbank“ ekspertų, dėl euro įvedimo prognozuoto sąstingio būsto finansavimo rinkoje fiksuota nebuvo.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-04-22 11:19
Centrinių bankų skatinamoji pinigų politika ir istorines žemumas pasiekusios palūkanos akcijų rinkas išaugino kaip ant mielių. Stebėdami aukštyn tebesistiebiančias akcijų kainas, ir finansų rinkų analitikai, ir investuotojai jau ima garsiai kalbėti apie žymesnius neišvengiamus rinkų svyravimus. Lemiančiu veiksniu, galinčiu artimiausiu metu pakeisti rinkų kryptį, taps centrinių bankų pareiškimai ir jų sprendimai.
Verslas Mano pinigai
2015-04-18 11:13
Bankas „Swedbank“ klientų pinigus, atneštus kaip indėlius, įvertino nuliu. Būtent tiek – nulį procentų – palūkanų gaus tie, kurie nuspręs šiame banke padėti indėlį eurais trumpesniam nei 15 mėnesių terminui. Mat tik tokiu atveju, jei indėlį padėsite bent 15 mėn., gausite 0,1 proc. palūkanų.
Verslas Energetika
2015-04-19 18:05
Valstybės valdomų energetikos bendrovių akcijos labai rimtai domintų Lietuvos ir užsienio investuotojus. Daugiau lėšų savo numatomiems projektams tokiu būdu norėtų pritraukti ir energetikai. Tačiau reikia, kad dėl to pirmiausia apsispręstų politikai. Niekas pasaulyje dar neišrado efektyvesnio būdo valdyti įmonę, kaip tik siekti pelno. Tokia investuotojų nuostata visiems žinoma. Ji tinka net ir tuo atveju, kai kalbama apie valstybines energetikos įmones. Tačiau skeptikai nuolat primena, kad pelno sąskaita vartotojams galėtų būti mažinami įvairūs tarifai.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-04-08 19:29
„Paklausti lietuvių, net ir tų, kuriuos laikai gerais pažįstamais, kiek uždirba pinigų ar pasidomėti, kiek kainavo jo naujasis pirkinys, lyg pagadinti orą kilmingų damų draugijoje“, – prie kavos puodelio anądien gūžčiojo plačių pečių amerikietis, atsikraustęs į Lietuvą prieš kelerius metus. Nesiginčijau. Mes drovimės kalbėti apie pinigus. Neapdairiai išsprūdus klausimui apie asmeninius finansus lietuviškoje kompanijoje geriausiu atveju sulauksi nervingo juoko ar nejaukios tylos, jei klausinėsi toliau – prilipins netašyto stuobrio, laužančio nerašytas mandagumo taisykles, etiketę.
Verslas Mano pinigai
2015-04-06 12:11
Banko slaptažodžių kortelės, skirtos jungtis prie internetinės bankininkystės, yra nesaugios. Todėl jų naudojimas bus ribojamas, o ilgainiui jos išvis išnyks. Ar išties slaptažodžių kortelės, kuriose išvardyti kodai, yra nesaugios? Juolab kad dauguma lietuvių būtent jomis ir naudojasi, rašo „Lietuvos rytas“.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-04-02 13:14
Balandžio pirmoji praėjo, tačiau metuose yra dar 364 dienos, kai mus pasiekia „nekaltas melas“, apie kurį dažnai nežino nei informacijos gavėjas, nei, deja, siuntėjas. Tai – neatsargiai naudojama ir neteisingai interpretuojama statistika, galinti ne tik klaidinti visuomenę, bet ir kartais vesti prie žalingos ekonominės politikos.
Verslas Sėkmės istorijos
2015-03-26 12:30
Jaukiame Jiezno mieste dangaus mėlyne iš tolo akį traukiančiuose pastatuose verda gyvenimas. O dar visai neseniai ant jų vartų galėjo būti užkabinta spyna. Įmonės vardą būtume galėję aptikti tik tolimojoje Japonijoje, kurios pavadinimo sužavėti žmonės, į pasaulį žvelgiantys pro „Doletos“ langus, savo kaimelį pavadino Doleta Jama Hamos vardu.
Verslas Rinkos pulsas
2015-03-19 14:33
Mūsų šalyje gali pasirodyti žaliais dažais pažymėtų eurų banknotų, perspėja „Swedbank“. Tokia galimybė atsirado, kai kaimyninėje Latvijoje buvo apiplėštas vienas bankomatas ir suveikus apsaugos sistemai grynųjų pinigų kupiūros buvo suteptos žaliais dažais.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-03-18 10:43
Į Lietuvą atkeliauja naujas mokesčių deklaravimo sezonas, o su juo ir kova dėl 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Į mūšį dėl šių lėšų stos vaikų darželiai, mokyklos, sporto klubai, labdaros ir paramos fondai, bažnyčios, gyvūnų prieglaudos ir kitos organizacijos, kurioms įstatymai leidžia gauti paramą. Bet prieš įsibėgėjant šiam visuotiniam pinigų dalybos procesui, verta stabtelti ir peržiūrėti, kaip veikia paramą skatinantys teisiniai mechanizmai, padedantys plėtoti aukojimo kultūrą Lietuvoje.
Verslas Mano pinigai
2015-03-16 14:55
Ekonomistų vertinimu, yra pakankamai pagrindo didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) 10 proc., bet pakėlus daugiau būtų perlenkta lazda. Ekonomiškai logiško sprendimo susieti MMA su vidutiniu darbo užmokesčiu politikai esą nenori priimti dėl savanaudiškų priežasčių.
Verslas Rinkos pulsas
2015-03-12 11:14
Vieno Alytaus namo, kuris renovuojamas, gyventojai ne juokais supyko: tie, kurie gyvena mažame bute, bet sandėliukas didelis, turi mokėti daugiau nei tie, kurių butas dvigubai didesnis. Gyventojai sunerimę, o bankas sako, kad namo pirmininkas tai žinojo. Kas kaltas?
Verslas Rinkos pulsas
2015-03-10 14:42
Kovai su defliacija Lietuvai teks 1,2 mlrd eurų. Už tiek centrinis bankas ketina supirkinėti Vyriausybės obligacijas. Tačiau jų savininkai parduoti neketina – grynųjų ir taip nėra kur dėti, rašo „Lietuvos rytas“.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-03-10 14:39
Šių metų sausio mėnesį eksportas į Rusiją buvo net 38 proc. mažesnis nei prieš metus. Panašios tendencijos ir visoje NVS rinkoje – eksportas į jas susitraukė 30,7 procento. Tokios tendencijos galėtų priminti 2009-ųjų pradžią, tačiau yra vienas bet ‒ Lietuvos eksportas į kitas svarbias rinkas sėkmingai auga.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2015-03-07 12:13
Butų kainų augimas praėjusių metų pabaigoje dar paspartėjo, o gyventojų galimybės įsigyti būstą toliau mažėjo, rodo „Swedbank“ skaičiuojamas būsto įperkamumo indeksas. Visgi dėl naujas istorines žemumas pasiekusių būsto paskolų palūkanų įperkamumas išliko gana aukštas.
Verslas Rinkos pulsas
2015-03-06 13:19
Galbūt įspėjimai apie tai, kad po Ukrainos kitas Rusijos taikinys bus Baltijos šalys, ir turi įtakos lietuvių ateities planams, bet ekonominiuose jų lūkesčiuose tai kol kas neatsispindi. Tuo metu Lietuvos įmonės taupo jau seniai. To įrodymas – nepaskirstytas ir į investicijas nenukreipiamas pelnas.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2015-03-05 19:05
Išsirinkęs būstą su visa arba daline apdaila žmogus gali jame apsigyventi iš karto, o jo įsigijimą atidėti iki dvejų metų. Per šį laikotarpį, mokėdamas nuomos mokestį, jis kartu gali padengti ne tik pradinį įnašą, bet ir apdailos išlaidas. Naudojantis šia paslauga būstas kainuos tiek pat, kaip ir jį įsigyjant iš karto.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-03-04 11:01
„Swedbank“ duomenimis, 2014 metais lizingo būdu įsigyjamų specialiosios technikos ir įrangos pardavimai Lietuvoje išaugo 17 procentų. Šį augimą didžiąja dalimi lėmė padidėjusios gamybos bei statybos įrenginių lizingo apimtys.
Verslas Mano pinigai
2015-02-18 10:38
„Swedbank“ duomenimis, vartojimo reikmėms Lietuvos gyventojai pernai metais vidutiniškai skolinosi 2 317 eurų (8 tūkst. litų). Populiariausias vartojimo paskolos grąžinimo terminas siekė penkerius metus, per tokį laikotarpį paskolą grąžinti pageidavo 40 proc. besiskolinančiųjų.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-02-17 12:44
Pas investicinės bankininkystės specialistą ateina klientas. „Laba diena, norėčiau vieneriems metams pasiskolinti 10 milijonų eurų“, – prataria. „Žinoma, su jūsų kredito reitingu esant dabartinėms rinkos sąlygoms galėsite pasiskolinti už labai patrauklias palūkanas“, – atsako banko darbuotojas. „Norėčiau pasiskolinti už neigiamas palūkanas – po metų grąžinti mažiau nei pasiskolinsiu“, – sako klientas. „Žinoma, kitaip ir būti negali“, – šypsosi specialistas.
Lietuvos diena Aktualijos
2015-02-10 14:13
Antradienį buvo apžvelgta savivaldybių namų ūkių finansinė situacija. „Swedbank“ atstovė įspėja piliečius, kad nereikia aklai tikėti politikų pažadais prieš artėjančius savivaldos rinkimus. Jie dažnai prižada tokių pokyčių, kurių realiai net neįmanoma įgyvendinti.
Verslas Mano pinigai
2015-02-09 14:56
Vidutinės būsto paskolos dydis Lietuvoje toliau auga. Pernai būstui įsigyti gyventojai vidutiniškai pasiskolindavo 44,8 tūkst. eurų, – 2 tūkst. eurų daugiau nei 2013-aisiais. Tuo tarpu vidutinis paskolos grąžinimo laikas jau kelerius metus išlieka toks pat, ir siekia 21 metus.
IT ir mokslas Išmanyk
2015-02-05 15:19
Šiomis dienomis „Swedbank“ fiksuoja sukčių atakų bangą ‒ banko vardu klientams elektroniniu paštu siunčiamos fiktyvios žinutės ir prašoma jų asmeniniėsbankininkystės prieigos duomenų. Klasikinis sukčiavimo būdas, apie kurį atrodo visi seniai įspėti, vis dar veikia.Net sunku patikėti, kad Lietuvoje gali atsirasti žmonių, kurie gavę tokia netaisyklinga kalba parašytą žinutę nesupras, kad ją rašė sukčiai.
Lietuvos diena Aktualijos
2015-02-05 11:31
Elektroniniai sukčiai atakuoja vienos didžiausių komercinių šalies bankų „Swedbank“ klientus – jiems elektroniniu paštu siunčiamos fiktyvios žinutės. Bankas perspėja jokiu būdu neaktyvuoti žinutėse esančių nuorodų ir neatskleisti interneto banko ar mokėjimo kortelių duomenų.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-30 11:50
Geriausias darbdavys yra tas, kurio įmonėje dirbi? Ar tas, kurio bendrovėje norėtum įsidarbinti? Tas, kuris moka didžiausią algą? Ar tas, kurio reputacija nesuteršta? Pasirodo, darbo patirties neturintiesiems žmonėms svarbiausia atlyginimas ir darbo sąlygos, vyresniems darbuotojams – darbdavio reputacija. Tiesa, kai kurioms rinkimuose dalyvavusioms įmonėms šiemet teko patirti išmėginimų reputacija. Kas išlaikė „Top darbdavio“ rinkėjų egzaminą geriausiai? Kas yra geriausias darbdavys Lietuvoje?
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-29 10:17
Šį trečiadienį minima Europos duomenų apsaugos diena. Ta proga lrytas.lt pradeda publikuoti trijų dalių žurnalistinį tyrimą, atskleidžiantį, koks pažeidžiamas Lietuvoje yra privatumas ir duomenų apsauga. Šis žurnalistinis tyrimas, prie kurio prisidėjo ir lrytas.lt, tapo „Media4Change“ skelbto žurnalistinių tyrimų konkurso laureatu.
Verslas
2015-01-27 16:51
Pingantys degalai kiekvienam vairuotojui per metus padės sutaupyti po 143 eurus. Dėl to galingiau įsisuks ir vidaus vartojimas. Tačiau jo galios neužteks, kad Lietuvos BVP šįmet augtų kaip prognozuota anksčiau - daugiau nei 3 procentiniais punktais. „Swedbank“ ekonomistai optimistinius valdžios skaičiavimus sumažino vienu procentu. Analitikai neabejoja, kad ketvirtadaliu mažėsiantis Rusijos BVP smarkiausiai smogs naujų rinkų iki šiol neieškojusiems verslininkams. Ne taip sparčiai augant Lietuvos ekonomikai, nebematyti finansinės galimybės didinti minimalią algą.
Verslas
2015-01-27 14:51
Pingantys degalai kiekvienam vairuotojui per metus padės sutaupyti po 143 eurus. Dėl to galingiau įsisuks ir vidaus vartojimas. Tačiau jo galios neužteks, kad Lietuvos BVP šįmet augtų kaip prognozuota anksčiau - daugiau nei 3 procentiniais punktais. „Swedbank“ ekonomistai optimistinius valdžios skaičiavimus sumažino vienu procentu. Analitikai neabejoja, kad ketvirtadaliu mažėsiantis Rusijos BVP smarkiausiai smogs naujų rinkų iki šiol neieškojusiems verslininkams. Ne taip sparčiai augant Lietuvos ekonomikai, nebematyti finansinės galimybės didinti minimalią algą.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-28 09:37
Bankas „Swedbank“ mažina Lietuvos BVP augimo prognozę. Nors dėl atpigusios naftos Lietuvos gyventojai degalams šįmet sutaupys 236 milijonus eurų, didesnio poveikio vartojimui tai neturės. Ekonomistai įspėja, kad šių metų negandos gali užsitęsti. „Įmonės blogai vertina perspektyvas, todėl nemato priežasčių investuoti“, – sakė N.Mačiulis. Tačiau taip prastai, kaip po konservatorių naktinės reformos 2008-ųjų pabaigoje – nebus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2015-01-21 11:14
Profesorius Vaidievutis Geralavičius su šiuo metu Europos centriniame banke dirbančiu Aurelijumi Cviliku atliko ekonomikos prognozių analizę ir išaiškino, kurie ekspertai, prognozuodami šalies bendrojo vidaus produkto pokyčius, per septynerius metus buvo taikliausi, o kurie – nuvažiavo į lankas. Lietuvos bankas, SEB bankas ir DNB bankas, kuris, beje, prognozes skelbė ne kiekvieną ketvirtį, anot V.Geralavičiaus, pasirodė panašiai ir gana neblogai.
Verslas Mano pinigai
2015-01-09 10:13
Per pirmąją 2015 metų savaitę, kai euras jau yra oficiali atsiskaitymo priemonė Lietuvoje, didesnių netikėtumų klientų elgsenoje neužfiksuota.
Verslas Mano pinigai
2015-01-08 16:39
Vilniaus Vokiečių gatvėje esančiame „Swedbank“ banko padalinyje vilnietis Tadas ketvirtadienio rytą pirmąjį kartą mėgino pasiimti naujosios Lietuvos valiutos. Tačiau pirmasis kartas buvo nesėkmingas. Banko kortelę jis kišo į keturis čia esančius bankomatus, tačiau planuotų pasiimti 30 eurų jam nepavyko.
Verslas Mano pinigai
2015-01-01 16:32
Praėjus kiek daugiau nei dviem valandoms nuo Lietuvos banko kasų atidarymo, gyventojai į eurus iškeitė pirmąjį milijoną litų, ketvirtadienio popietę pranešė centrinis bankas. O ir vėliau šis procesas nesustojo. „Nuo 12 valandos iki pusės trijų Lietuvos bankas aptarnavo 256 klientus, o į eurus iškeitė 1 mln. 76 tūkst. litų“, - BNS sakė Lietuvos banko atstovas Giedrius Simonavičius.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-01 11:27
Lietuvai įstojus į euro zoną, Lietuvos bankas tapo Eurosistemos dalimi ir kartu su Europos Centriniu Banku (ECB) bei kitų euro zonos šalių centriniais bankais dalyvaus priimant sprendimus dėl euro zonos pinigų politikos nustatymo ir įgyvendinimo, ECB oficialiųjų užsienio atsargų valdymo, euro zonos bankų priežiūros vykdymo ir kitais svarbiausiais finansiniais klausimais.
Verslas Rinkos pulsas
2015-01-01 09:11
Ko turi griebtis bankų darbuotojai, kad sausio 1-ąją savo sąskaitos internete atsivertę žmonės jau matytų eurus? Arba bankomate, patikrinus sąskaitos likutį, nebesivaidentų litai? Šių Naujųjų metų išvakarės bankininkams - ypatingos. Jie lyg prikalti sėdi darbo vietose. Ir tik retkarčiais atsikąsdami sumuštinio, šukuoja kompiuterių programas.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-12-31 11:15
Iki euro įvedimo likus vienai dienai gyventojus pasitinka pirmieji nepatogumai. Dėl masiškai grynuosius pinigus įnešačių gyventojų jau stringa kai kurių bankų bankomatai bei elektroninė bankininkystė. Bankai ir atsakingos institucijos teigia, kad nesklandumų greičiausiai nepavyks išvengti ir pirmosiomis euro įvedimo dienomis.
Verslas Rinkos pulsas
2014-12-22 13:15
Šventiniu laikotarpiu tradiciškai Lietuvos verslo įmonės su Kalėdomis bei Naujausiais metais sveikina savo partnerius ir klientus. Tačiau šiuo metu dalis organizacijų gali susilaukti ir sukčių dėmesio bei elektroniniu paštu gauti virusais užkrėstų sveikinimų. „Swedbank“ ekspertai teigia, kad tokie elektroniniai laiškai didelės žalos nepadarytų, jei darbuotojai laikytųsi pagrindinių saugumo taisyklių.
Verslas Mano pinigai
2014-12-19 09:10
Laisvadieniai ir šventės visuomet padidina mūsų išlaidas, spontaniškų , nereikalingų pirkinių kiekį, sako Odeta Bložienė, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje. Kad penki kalėdiniai laisvadieniai nepriverstų Naujųjų metų pasitikti su raudančia pinigine, skolomis, asmeninių finansų ekspertė pataria kruopščiai planuoti pirkinius ir jausti saiką.
Verslas Mano pinigai
2014-12-15 13:28
Investavimas didesniajai daliai Lietuvos gyventojų – mažai žinoma veikla, tačiau šalyje auga jo pradžiamoksliu aktyviai besidominti jaunų žmonių karta. Šiuo metu apie 50 tūkst. Lietuvos jaunuolių mokosi investuoti žaisdami „Swedbank“ jaunimo programos simuliacinį žaidimą. Aktyviausi dalyviai – 18-22 metų amžiaus jaunuoliai, tačiau tarp žaidžiančiųjų yra ir pradinukų bei paauglių.
IT ir mokslas Išmanyk
2014-12-13 21:41
Sparčiai gausėjant išmaniųjų įrenginių neatsilieka ir jiems pritaikytos paslaugos: vartotojai gali net vandenį tualete nuleisti keliais mygtukų paspaudimais. Žinoma, tai nesunkiai galite padaryti ir be telefono. Kur kas sudėtingesnė užduotis – valdyti finansus: turėti galimybę greitai ir lengvai pasitikrinti sąskaitos likutį ar atlikti mokėjimus.
Verslas Mano pinigai
2014-12-09 15:12
Lietuviai pirmąją gruodžio savaitę šlavė pradėtus platinti eurų rinkinius. Vien „Swedbank“ padaliniai išdalijo 60 proc. iš gautų 200 tūkst. eurų rinkinių. Jie noriai buvo perkami ir kaip Kalėdų dovana. Dabar šis įkarštis aprimęs, tačiau rengiantis euro atėjimui naujosios valiutos rinkiniai vis dar perkami. Bankai pataria, ką verta padaryti iki metų pabaigos. Tuo labiau kad kai kurios paslaugos bankuose tam tikru laiku iš viso nebus teikiamos arba teikiamos su trikdžiais.
Verslas Mano pinigai
2014-12-08 10:39
Taupydami lietuviai labiau linkę atsidėti brangesniam pirkiniui – būstui, automobiliui ar buitinei technikai, tuo tarpu latviai ir estai dažniau nei būstui santaupas kaupia pensijai ar vaikų mokslams. Tai parodė „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Baltijos šalyse atliktas tyrimas. Tyrimo duomenimis, 35 proc. taupančių Lietuvos gyventojų nurodo, kad pagrindinis jų tikslas yra brangesnis pirkinys.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-12-03 10:27
Nors Lietuva patenka tarp 34 procentų labiausiai konkurencingų pasaulio valstybių, Baltijos jūros regione atsiliekame ne tik nuo estų, bet ir nuo latvių.
Komentarai
2014-11-28 11:17
Šią savaitę plačiai aptarinėjimas vienas nevykęs Europos statistikos agentūros pokštas arba tiesiog klaida – Lietuvoje 2040 metais gyvens mažiau nei 2 mln. gyventojų. Tokios prognozės absurdiškumas išryškėja paanalizavus projekcijų prielaidas. Tai nereiškia, kad Lietuvos nelaukia demografinė bomba, tačiau kol kas dėmesys sutelktas ne į jos esmę.
Verslas Mano pinigai
2014-11-24 14:15
Pirmąją savo banko mokėjimo kortelę Lietuvos gyventojai dažniausiai įsigyja būdami studentiško amžiaus, rodo „Swedbank“ turimi duomenys. Šalyje taip pat daugėja ir moksleivių, kuriems tėvai kišenpinigius užuot davę grynaisiais, perveda į jų banko mokėjimo korteles.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-11-23 12:02
Skeptiškai į šalies ekonomikos plėtrą, o dar kritiškiau - į šeimos finansus žvelgiančių lietuvių negalima kaltinti perdėtu pesimizmu. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, kad didelės dalies gyventojų ekonominio augimo vaisiai išties nepasiekia, o valdžia šio klausimo kelti nedrįsta.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-11-17 12:02
Saugant ir puoselėjant lietuvių kalbą, nereikėtų perlenkti lazdos, kad paskui ta apsauga netaptų pajuokos objektu, sako Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-11-15 15:45
Dabartinis valstybės finansų planavimas Lietuvoje primena bandymą šeimos finansų srautus suvaldyti imant greituosius kreditus, nors tai galiausiai priveda prie dar gilesnių finansinių problemų, - taip valdančiųjų blaškymąsi mėginant užlopyti skyles kitų metų biudžete apibūdina „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Vyriausybėje – eilinė sumaištis, iš kur paimti trūkstamas lėšas planuojant ateinančių metų valstybės biudžetą. Šįkart bandoma surasti 0,5 mlrd. litų papildomų pajamų minimaliam mėnesiniam atlyginimui ir biudžetininkų algoms padidinti.
Verslas Mano pinigai
2014-11-14 10:45
Dauguma Baltijos šalių piliečių sutinka, kad yra svarbu atsidėti pinigų – šis požiūris per pastaruosius trejus metus tik sustiprėjo. „Palyginę šių metų tyrimo rezultatus su 2011-aisiais metais atlikto tyrimo duomenimis, pamatysime vieną teigiamą tendenciją: didesnės dalies gyventojų faktinis elgesys sutampa su jų deklaruojamu požiūriu į asmeninių finansų valdymą bei taupymą“, – komentavo „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje Odeta Bložienė.
Auto Rinka
2014-11-13 12:18
„Swedbank“ duomenys rodo, kad Baltijos šalių gyventojai lizingo būdu aktyviai perka lengvuosius automobilius.
Verslas Mano pinigai
2014-11-22 17:05
Kartais gali atrodyti, kad apie taupymą jau žinome viską ir nebėra čia apie ką kalbėti. Vis dėlto senos tiesos neretai užsimiršta, ypač kai padaugėja pagundų ir galimybių. Pajamoms pamažu pradedant kilti, pateikiame tai, ką verta prisiminti siekiant susikurti tvarią finansinę gerovę.
Verslas Mano pinigai
2014-11-10 17:24
Jaudulys ir gėda? Šie jausmai užveržia gerklę sužinojus, kad mokėjimo kortele kasoje nepavyks atsiskaityti. Nes pinigų joje - mažiau, nei kainuoja ant prekystalio išrikiuoti pirkiniai. Tačiau į tokią situaciją yra pakliuvę daugybė žmonių. Net jei sąskaitos būna ir netuščios, kiek vis dėlto jose yra likę pinigų nutuokia anaiptol ne visi. O tai parduotuvėse prie kasos neišvengiamai pakursto nerimą, - jei tik rankinėje nėra grynųjų.
Verslas Mano pinigai
2014-11-10 17:43
Kaip 50 eurų pavertus į litus gauti 173,05 lito? Pamačiusi tokius skaičius nustebo portalo lrytas.lt skaitytoja, kuri naudojasi banko „Swedbank“ elektronine bankininkyste. To paties banko internetinės svetainės tinklapyje nurodyta, kad 50 eurų konvertavus į litus, suma turi būti 172,64 lito.
Verslas Rinkos pulsas
2014-11-06 18:17
„Nors kai kurių pasaulio valstybių ekonomikoms skamba varpai, Lietuvos tarp jų nėra. Mūsų šalies ekonomika, nepaisant Rusijos ekonominių sankcijų, išliks tarp nedaugelio Europos Sąjungos (ES) šviesulių ir kitąmet bus antra sparčiausiai auganti euro zonos ekonomika“, - pristatydamas ketvirtinę pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalgą konstatavo „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, euro zonos kontekste Lietuva yra viena iš tų šalių, kurios ekonomika auga be specialiųjų skatinimo priemonių.
Komentarai
2014-10-31 07:00
Banko „Swedbank klientai, kurie 2010-2013 metais ėmė būsto paskolas litais ir kuriems buvo taikoma vadinamoji PRIME kainodara, nuo 2015 metų, Lietuvoje įvedus eurą, turės mokėti didesnes būsto paskolų palūkanas.
Verslas
2014-10-30 17:59
Artėjant euro įvedimui, kai kurie bankai virš klijentų galvų ėmė mojuoti finansiniu vėzdu. Tūkstančiai būsto paskolas litais „Swedbank“ banke paėmusių gyventojų įspėti, kad po dviejų mėnesių bankui teks mokėti daugiau. Banko vadovai tikina, kad prieš kelerius metus nė nenumanė, kad Lietuva gali įsivesti eurą.
Verslas
2014-10-30 14:59
Tūkstančiai būsto paskolas litais „Swedbanke“ paėmusių gyventojų neseniai gavo laiškus, kad po naujųjų dėl euro įvedimo bankui teks mokėti daugiau. Dėl euro paslaugų nebranginti pasižadėjęs bankas sako prieš kelerius metus nė nenumanė, kad Lietuva įsives eurą.Nepatenkinti klientai jau kreipiasi į advokatus ir kalba apie masinius ieškinius.
Verslas
2014-10-26 16:58
Pirmą kartą didžiuosius Europos bankus pagal vienodus kriterijus patikrinęs Europos Centrinis bankas nustatė - trys didžiausi Lietuvoje veikiantys bankai yra saugūs ir patikimi. Įvertinus bankų turtą ir atlikus testavimą nepalankiausios sąlygomis, konstatuota, kad apie 70 proc. Lietuvos bankų rinkos užimantys SEB, „Swedbank“ ir DNB bankai turi solidžią kapitalo atsargą ir pakankamai konservatyviai vertina riziką.
Verslas Rinkos pulsas
2014-10-26 18:15
25 euro zonos bankai neišlaikė taip vadinamų streso testų, sekmadienį paskelbė Europos centrinis bankas (ECB).
Verslas Mano pinigai
2014-10-25 15:58
Iki euro įvedimo likus mažiau nei trims mėnesiams, grynieji eurai jau pradėti gabenti į Lietuvos finansų institucijas, kurios pinigus paskirstys šalies įmonėms. Tačiau tyrimas rodo, kad patys verslininkai vangiai domisi apsirūpinimu naująja valiuta.
Verslas Rinkos pulsas
2014-10-21 09:22
„Swedbank“ Lietuvoje per 2014 m. devynis mėnesius uždirbo 291 mln. litų grynojo pelno arba 3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus, kai grynasis pelnas siekė 283 mln. litų. Pelnas didžiąja dalimi augo dėl didesnių pajamų, kurios kompensavo taip pat augusias išlaidas. Rusijos ir Ukrainos konfliktas pastebimos įtakos banko veiklos rezultatams neturėjo.
Verslas Rinkos pulsas
2014-10-20 11:03
Iki euro įvedimo liko mažiau nei trys mėnesiai, ir eurai jau pradėti gabenti į Lietuvos finansų institucijas, kurios pinigus paskirstys šalies įmonėms. Tačiau patys verslininkai vangiai domisi, kaip apsirūpins naująja valiuta. „Swedbank“ užsakymu atliktos šalies įmonių apklausos duomenimis, trečdalis jų (33 proc.) dar negalvojo, kur gaus euro banknotų ir monetų, reikalingų dviejų valiutų – litų ir eurų – cirkuliavimo laikotarpiu.
Komentarai
2014-10-15 15:37
Komercinio banko AB „Swedbank“ (toliau – Swedbankas) klientai, kurie 2010-2013 metais ėmė būsto paskolas litais ir kuriems buvo taikoma vadinamoji „PRIME“ kainodara, nuo 2015 metų, Lietuvai įsivedus eurą, turės mokėti didesnes būsto palūkanas.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-25 08:46
Lygindami nuomos ir įsigijimo alternatyvas, gyventojai dažnai naudoja klaidingą argumentą. Sumokama nuoma yra vadinama „pinigais į balą“, nes pasibaigus nuomos periodui žmogus nieko negauna, o būstą įsigijus net su būsto paskola, ją gražinus lieka nuosavybė – būstas. Toks palyginimas nėra teisingas – ir sumokėta nuoma, ir bankui mokamos palūkanos yra mokestis už stogą virš galvos.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-16 11:28
Iki dienos, kai euras pakeis litą, liko pusketvirto mėnesio. Todėl žmonės vis labiau domisi, kaip bus nužingsniuota iki naujosios valiutos. Teigiama, kad euro sutiktuvėms jau rengiasi 82 proc. šalies gyventojų. Verslo sektorius apskritai nebesnaudžia - belaukdamos euro, savo veiksmus jau suplanavo 9 iš 10 įmonių.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-11 10:29
Nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos ekonomika jau dukart savo kailiu patyrė recesijos išbandymą. Po paskutiniosios recesijos šalies ekonomika tapo stipresnė ir atsparesnė galimiems sukrėtimams ir šiuo metu ji vėl išgyvena pakilimą. Tačiau „Swedbank“ ekonomistų fiksuojami išankstiniai indikatoriai signalizuoja, kad netrukus ši teigiama tendencija gali pasikeisti – šalies ekonomika gali įžengti į lėtesnio augimo ar net nuosmukio etapą.
Verslas Mano pinigai
2014-08-29 13:48
Jei ledai kainuoja 20 centų, kodėl jų neprisipirkus tiek, kiek geidžia širdis? Bet jei tai - 20 euro centų, ar troškimui išpildyti pakaks kišenpinigių? Ekonomikos mokytojai įspėja, kad, įvedus eurą, vaikams bus sunku perprasti valiutų santykį, tad jiems gali kilti keblumų vertinant naujas prekių ir paslaugų kainas. Todėl dauguma pedagogų nuo naujųjų mokslo metų ketina savo mokymo programas papildyti informacija apie eurą.
Verslas Rinkos pulsas
2014-08-28 12:30
Vienas didžiausių iššūkių eurui besirengiantiems Lietuvos prekybininkams yra pasiruošti dviejų valiutų – litų ir eurų – cirkuliavimo laikotarpiui sausio mėnesį. Dvi pirmąsias sausio mėnesio savaites pirkėjai galės atsiskaityti ir litais, ir eurais, o grąža turės būti atiduodama vien eurais. „Swedbank“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, trečdalis apklaustų įmonių mano, kad išaugs klientų poreikis atsiskaityti negrynaisiais pinigais.
Verslas
2014-08-26 12:57
Lietuvoje kitais metais turėtų augti tiek vidutinis, tiek minimalus atlyginimas. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis prognozuoja, kad Lietuvoje minimali alga 2016 metų pabaigoje gali siekti 350 eurų - apie 1200 litų. Geros naujienos ir tai, kad, anot ekonomisto, kainos įvedus eurą augs lėčiau nei uždarbis.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-08-26 15:35
Santykiai tarp Vakarų ir Rusijos gali dar labiau aštrėti, o tokia rizika slopins ir ekonomikos lūkesčius bei investicijas. Tačiau sankcijų poveikis bus ribotas. Taip mano „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Kaip vieną didžiausių bėdų Lietuvai jis nurodo ne pavojus iš Rusijos pusės, o retėjančias lietuvių gretas – ekonomikai jau artimiausiais metais kirs prastėjanti demografinė padėtis.
Verslas Rinkos pulsas
2014-08-26 12:38
Kol komerciniai bankai kone kas mėnesį kelia paslaugų kainas, valstybei iš jų išsireikalauti mokesčius užtrunka metų metus. Ginčuose su valstybe bankai sulaukia ir įtakingų užtarėjų. Išsireikalauti mokesčius iš bankų valstybei – sunki užduotis. Ypač kai susiduria skirtingo svorio priešininkai. Du Lietuvoje veikiantys Skandinavijos bankai milžinai SEB ir „Swedbank“ kartu 2012 metais sumokėjo valstybei vos tris tūkstančius litų pelno mokesčio.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-08-04 10:34
Penktadienis akcijų rinkose buvo neramus. Vokietijos DAX indeksas neigiamai nukrito net 2,1 proc., o Didžiosios Britanijos indekso FTSE 100 vertė sumažėjo 0,76 proc.
Lietuvos diena Nelaimės
2014-07-22 10:56
Tuo metu, kai Ugnė aštuntą mėnesį laukėsi kūdikio, jauna moteris tapo našle – avarijoje žuvo jos vyras. Kaip sako prieš penkerius metus tragediją patyrusi moteris, tuomet žemė išslydo iš po kojų. Sukrėtė ne tik vyro netektis: dar studijuodama pastojusi moteris nedirbo, todėl atrodė, kad visas gyvenimas žlugo.
Verslas Rinkos pulsas
2014-07-18 09:54
Banko „Swedbank“ Lietuvoje grynasis pelnas per 2014 m. pirmąjį pusmetį siekė 195 mln. litų. Tai 3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kai bankas uždirbo 188 mln. litų. Pelnas didžiąja dalimi augo dėl didesnių pajamų, kurios kompensavo šiek tiek išaugusias išlaidas. Įvykiai Rusijoje ir Ukrainoje tiesioginės įtakos banko veiklos rezultatams neturėjo.
Bendraukime Išklausykite
2014-07-20 17:47
Šį trečiadienį, liepos 16 dieną nutariau išsigryninti čekį banke „Swedbank“, esančiame Vilniaus „Akropolyje“. Piniginėje turėjau ilgai laikytą 100 JAV dolerių banknotą. Pagalvojau – tuo pačiu išsikeisiu į litus. Paduodu šimtinę, o banko darbuotoja net nepatikrinusi aparatu man sako: „Jis netikras, padirbtas.“
IT ir mokslas Išmanyk
2014-07-15 19:20
Sukūrę fiktyvias elektronines parduotuves, elektroninės bankininkystės prisijungimo vartus ar panašias į tikras atsiskaitymo svetaines, sukčiai bando nukopijuoti pirkėjų internetinės bankininkystės duomenis šiems atliekant tariamą mokėjimą. Tokio pobūdžio apgavysčių žmonės gali lengvai išvengti, jei žinos, kaip atpažinti ir pasirinkti tikrą ir patikimą internetinę parduotuvę.
Verslas Rinkos pulsas
2014-07-03 10:50
Liepa ir rugpjūtis yra atostogų metas, kada nemaža dalis gyventojų poilsiui ir naujiems įkvėpimams renkasi keliones į užsienio šalis. Kad kelionės neapkartintų nemalonūs rūpesčiai ir neplanuotai patirtos išlaidos, elektroninio saugumo specialistai vasarojančius užsienyje įspėja išlikti budriais ir saugoti banko mokėjimo kortelių duomenis.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-07-02 13:27
Didelė pinigų pasiūla kapitalo rinkose lėmė palūkanų normų mažėjimą, todėl apie 10 proc. ribą viršijančias palūkanas šiandien galime tik pasvajoti. Akivaizdu, kad palūkanų normos ir artimiausiu metu išliks mažos ir vers investuotojus permąstyti investavimo strategiją bei pasukti galvą ieškant pelningesnių finansinių priemonių.
Verslas Mano pinigai
2014-06-30 11:41
Tikriausiai visi pamena anekdotą apie tai, kaip vienas bėdžius nuolat melsdavo Dievą, kad šis padėtų jam laimėti loterijoje, kol galiausiai neapsikentęs Aukščiausiasis patarė žmogeliui bent bilietą nusipirkti. Moralas aiškus: Dievu pasikliauk, bet ir pats nežiopsok. Lygiai tas pat būtų į visagalio vietą pastačius valstybę, ypač kai kalbama apie socialines išmokas, skiriamas netekus darbo ar susirgus.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-06-26 11:48
Biudžeto pajamų ir šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis Lietuvoje yra mažiausias visoje Europos Sąjungoje (ES) – tik 27,2 proc., kai ES vidurkis siekia 39,4 proc. Be to, kitaip nei daugumoje ES valstybių Lietuvoje šis santykis jau keletą metų mažėja.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-06-23 07:32
Banko sąskaitoje – didelė pinigų suma. Atrodytų, kad gyvenimas pasisekė – leisk kur tik nori! Tačiau vilniečiui Viliui Šukštai apvali sumelė sąskaitoje ištampė kantrybę. Vyras susidūrė su paradoksu – pinigų jis turi, tačiau naudotis jais kaip nori, negali. Maža to, bankas vyrą pradėjo įtarti užsiimant neaiškia veikla. Kas gi čia nutiko?
Verslas Mano pinigai
2014-06-16 14:57
Baltijos šalių socialinių išmokų analizė parodė, kad beveik 3000 litų darbo užmokestį (neatskaičius mokesčių) gaunančio gyventojo, sergančio dvi savaites, pajamos labiausiai sumažėja Estijoje, mažiausiai - Latvijoje. Tuo tarpu didžiausias darbo užmokesčio ir bedarbio pašalpos skirtumas fiksuojamas Lietuvoje.
Lietuvos diena Kriminalai
2014-06-14 13:04
Lukiškių kalėjimas „Swedbank“ banką grasinusiam susprogdinti Janui Kurickiui turės sumokėti 4 tūkstančius litų už tai, kad bausmės laukęs vyras kameroje nesijautė, lyg namie. Nors pats nuteistasis jam padarytą žalą buvo įvertinęs 15 kartų didesne suma – 60 tūkstančių litų, tačiau vyras nusprendė pasitenkinti tuo, ką jam priteisė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Būstas Nekilnojamasis turtas
2014-06-12 10:37
Jei nekilnojamojo turto (NT) rinka vystysis tvariai, Vilniuje butų kainos buvusias piko metu galėtų pasiekti ne anksčiau nei šio dešimtmečio pabaigoje. Kadangi Kaune ir Klaipėdoje NT kainos nuo buvusių per piką atsilieka 50 proc., aukščiausias buvusias kainas šiuose miestuose jos galėtų pasiekti tik kitame dešimtmetyje.
Verslas Rinkos pulsas
2014-06-08 10:43
„Ekonomistai politikuoja? O gal jiems reikia pagerinti visokias prognozes, kad tik Lietuva galėtų įsivesti eurą?“, - kirto mažeikiškis, kuris anksčiau ne vienerius metus dirbo „Mažeikių naftos“ bendrovėje (dabar - „Orlen Lietuva“). Jis stebisi, iš kur tas augantis bendrasis vidaus produktas (BVP), jei daugiausia mokesčių į biudžetą sumokanti bendrovė nusirito į dugną? „Gyvenimas gerėja? Paistalai. Pasižiūrėkit, kiek kainuoja maistas, ir nuo tokių prognozių gerklėj kąsnis užstrigs “, - pyktelėjo vyras.
Verslas Įžvalgos ir nuomonės
2014-05-29 18:21
1000 litų algos medicinos mokslus Lietuvoje baigusiam indui, kai jo žmona lietuvaitė Vytė dar panašius mokslus tebekrimto? „Vaikai, iš ko gyvensit?“ - šis merginos tėvų klausimas sutuoktiniams padėjo nesunkiai apsispręsti. Prieš septynerius metus jie išvažiavo iš Lietuvos. Vyriškis dar pusmetį mokėsi ir dirbo be jokio atlygio Didžiojoje Britanijoje, kad tik būtų pripažintas medicinos studijų diplomas. Ir dabar, operuodamas ligonius, be vargo išlaiko šeimą. Užtat Lietuva prarado keturis žmones.
Verslas Rinkos pulsas
2014-05-27 08:45
Lietuvoje ir Ukrainoje vykę prezidento rinkimai tenkina verslo lūkesčius, teigia ekonomistai. Pasak jų, antroje Dalios Grybauskaitės kadencijoje galima būtų laukti ryžtingesnių sprendimų, o Ukrainos prezidento išrinkimas įneš daugiau geopolitinio stabilumo regione.
Verslas Energetika
2014-05-23 16:01
Bendrovei „Lietuvos dujos“ nuo liepos 1-osios vidutiniškai 20 proc. mažinant dujų kainas buitiniams vartotojams, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas sako, kad tai didelės įtakos gyventojų piniginei kol kas nedarys. Nerijus Mačiulis sako, kad kol kas mažesnių kainų įtakos namų ūkiai nepajus, o lėšų sutaupys, kai prasidės šildymo sezonas.
Būstas Pasidaryk pats
2014-05-23 11:03
Estas nusipirko mažą butą. Lietuvis klausia: „Kodėl tokį mažą būstą įsigijai?“ „Nes mažesnių nebuvo“, - atsako estas. Juokas juokais, tačiau estai iš visų Baltijos šalių mieliausiai renkasi mažus butus: net 11 proc. estų renkasi ne didesnį nei 35 kv. metrų būstą. Latviai, palyginti su estais ir lietuviais, renkasi didesnius nei 200 kv. metrų namus. O koks lietuvių išskirtinumas?
Verslas Rinkos pulsas
2014-05-21 16:00
Lietuva ir dar 25 Europos Sąjungos valstybės trečiadienį pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bankų sąjungos pertvarkos mechanizmo.

Populiariausi per 24 val.