Paskutinis kritinės būklės Čiupakabros prašymas

Rokantiškių sodai. Kažkam dar tik prasideda darbai šiltnamiuose, lysvėse, o katinėliui Čiupakabrai tęsiasi sunkūs gyvenimo išbandymai. Baisu pagalvoti, ką reikėjo ištverti vargšui naminiam gyvūnui per žiemą, kaip jis sugebėjo išgyventi, susirasti šiltesnę vietelę ar ėdalo. Jokia paslaptis, kad kiekvienais metais, atėjus rudeniui, kolektyviniuose soduose nebūčiai paliekami šimtai tokių kaip jis.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 16, 2014, 12:00 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:10 PM

Suvargęs, akivaizdu, mėnesių mėnesiais valkatavęs tragiškos būklės katinėlis lyg šmėkla prieš kelias savaites tai pasirodydavo, tai staiga pradingdavo tarp želiančių vaiskrūmių. Vis dėlto pajuto gyvūnas, kad prisiglaudęs Irenos sklype gali sulaukti pagalbos.

Pusiau plikas, pusiau suvelto kailio kiaute - sunkiai pabėgantis dėl susidariusių kaltūnų po pažastimis, kirkšnyse ir po kaklu, katinukas nebeturėjo kitos išeities, kaip tik prieiti artyn ir prašyti pagalbos. Gavęs sauso maisto jis rijo springdamas, lyg nematęs kąsnio daugybę savaičių!

Aišku, kad jam reikia skubios pagalbos. Netrukus po kaltūnais sušus oda, atsivers žaizdos, viršutinių kvėpavimo takų sunkus uždegimas virs pneumonija ir katinėlis nusibaigs kančiose. Matėsi, kad vargšiukas, nežinia dėl kokių priežasčių praradęs namus, daug prisikentėjo, ilgai klajojo, bandė kažkaip išgyventi.

Jau po kelių dienų katinukas prisirišo, pradėjo trepsėti letenėlėm, šypsotis savo ašarojančiomis akimis, kalbinamas murkė, kėlė aukštyn uodegą. Nebuvo kitos išeities kaip tik jį skubiai gabenti į gydyklą ir pradėti gydymą. Sutikome Čiupakabrą priimti po „Rainiuko“ sparnu. Gegužės 6 dieną katinėlis buvo nuvežtas į gydyklą. Paaiškėjo, kad be tragiškų kaltūnų, kurie susidarė dėl jį užpuolusių parazitų ir buvusių ilgų nešukuojamų „kasų“, katinukas serga viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, vidiniai vokai ištinę, išvirtę, taip pat buvusi trauma į žandikaulį, dėl kurios jis prarado kažkiek apatinių dantų ir ėsdama seilėjasi. Sulysęs, sušalęs, išsekęs, bet nepasiduodantis ir kantrus.

Čiupakabra - gerietis, labai gražus (pasižiūrėkite, kokios įspūdingos, retos spalvos jo kailis!!!), mielas ir draugiškas katinėlis. Meilinasi, glaudžiasi, prašo dėmesio, glostymų, tikrai kažkada turėjo namučius. Čiupakabrai iki 5 m. amžiaus. Dabar reikia gydytis antibiotikais, vitaminais, lauk vyti parazitus, kurie jį kamuoja nenumaldomu niežuliu (tai katėms sukelia siaubingą stresą - jos negali išsimiegoti), leisti gerai pailsėti, duoti sočiai pavalgyti. Viskas bus gerai, bet...

Stacionare Čiupakabros negalime laikyti, nes dar nesame susimokėję už buvusius stacionarų „gyventojus“. Kiekviena diena ir procedūros (vaistų leidimas, lašinimas, girdymas) kainuoja kosminius pinigus. Todėl labai reikalinga laikina globa. Jau nebus parazitų, reikės leisti vaistus, lašinti akutes ir suteikti jam kokybišką mitybą. Labai ieškome laikino globėjo! Priemones, vaistus, maistą parūpinsime.

Taip pat labai prašome pagalbos - paramos gydymui ir stacionarui iki bus surastas laikinas prieglobstis. Negalėjome laukti nė sekundės - gydymo ir globos Čiupakabrai reikėjo tuoj pat. Tokį patiklų siaubingos išvaizdos žioplį bet kas galėjo nuskriausti, o gal ir nuskriaudė apspardęs... Todėl visų gerų žmonių prašome prisidėti prie šio Rokantiškių ligoniuko gydymo. Čiupakabrai jau atlikta kastracija, dantų apnašų valymas, nuskustas „liuto“ šukuosena.

Jei galite padėti, susisiekite su prieglauda „Rainiukas“: info@rainiukas.lt, 868973782, 861558898.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.