Pensininkas John Williams iš Didžiosios Britanijos jau daugiau nei pusę amžiaus turi tikrą lobį.
Jo 1965 m. „Aston Martin DB5“ kupė įvertintas daugiau nei milijonu svarų sterlingų (1,32 mln. JAV dolerių). Apie tai pasakoja svetainė Autoevolution.
1972 m. 18-metis suvirintojas ir mechanikas iš Velsio John Williams nusprendė nusipirkti naudotą „Aston Martin DB5“. Septynerių metų senumo automobilis jam kainavo tik 900 svarų sterlingų (apie 1200 dolerių / 1000 eurų). Pagal dabartinį kursą tai yra maždaug 9200 dolerių (apie 8000 eurų).
Po penkerių metų britui buvo pasiūlytas pelningas darbas Artimuosiuose Rytuose, todėl jis buvo priverstas palikti „Aston Martin DB5 Vantage“ garaže. Ten automobilis stovėjo iki 2022 m.
Per 45 metus „Aston Martin“ nubluko dažai, o kai kuriose vietose automobilis surūdijo.
Johnui Williamsui ne kartą buvo siūloma parduoti „Aston Martin“, bet jis norėjo restauruoti automobilį.
Britas sugebėjo uždirbti pinigų ir tapo automobilių serviso savininku.
Jis kreipėsi į „Aston Martin Works“ padalinį, kad ten būtų restauruotas DB5.
Darbai truko trejus metus ir 2500 valandų. Dabar sportinis automobilis „Aston Martin DB5 Vantage“ yra kaip naujas.
Nepaisant to, kad jo vertė viršija milijoną svarų sterlingų, britas neketina parduoti savo mylimo automobilio.
Aukšta „Aston Martin DB5“ kaina yra sąlygota kultinio modelio, kuris tapo Džeimso Bondo automobiliu, statuso ir jo retumo.
Iš viso buvo pagaminta tik 1022 šių automobilių, iš kurių tik 39 – su „Vantage“ versija, kaip ir Džono Viljamso.
Pagrindinis „Aston Martin DB5 Vantage“ bruožas – galingas 4,0 litrų šešių cilindrų variklis, kurio galia siekia 325 AG.
Jis leidžia įsibėgėti iki 100 km/h per 6,5 sekundės ir pasiekti 240 km/h greitį.
