Auksinė taisyklė: kai pradėjau šitaip elgtis, užsičiaupė net bjauriausios kolegės

Kas tai yra erzinantis, per jėgą priskretęs žmogus? Perskaičiau skaitytojos laišką apie kolegę, nuo kurios elgesio norisi tik muštis. Muštis tikrai nesiūlau ir nepatariu. 

Boba yra boba – nesvarbu, kokio amžiaus.<br> 123rf nuotr.
Boba yra boba – nesvarbu, kokio amžiaus.<br> 123rf nuotr.
 Nepasiduokite silpnumo akimirkai ir nesileiskite į asmeniškumus.<br> 123rf nuotr.
 Nepasiduokite silpnumo akimirkai ir nesileiskite į asmeniškumus.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Skaitytoja

Oct 24, 2019, 7:20 PM, atnaujinta Oct 24, 2019, 8:07 PM

Nei mušimu, nei kalbėjimu, nei kitokiais veiksmais išmušti tokio elgesio iš kolegės nepavyks, nes tai yra nepagydoma liga – bobiškumas, kuris labai įsišaknijęs, nepajudinamas. Tai – tiesiog tam tikros visuomenės dalies savastis, tapatybė.

Kas yra boba?

Boba – tai ne moteris. Subobėti gali tiek vyrai, tiek moterys. Šis žodis apibūdina ne lytį, o charakterį.

Bobiškumas pasireiškia tokiomis savybėmis kaip: nesugebėjimas džiaugtis gyvenimu ir pavydas, kad kiti džiaugiasi; nulinis humoro jausmas, kuomet viskas suprantama pažodžiui ir vertinama piktinantis; pamokslavimas, smerkimas dėl to, kad gyveni taip, kaip tau norisi, kaip išeina, o ne taip, kaip norisi boboms, ir apskritai – bet koks nuolatinis bambėjimas.

Tam būdingas apsileidimas, nenoras lavintis, apsiribojimas artimiausia aplinka (darbu ir namais) ir siautėjimas toje aplinkoje, terorizuojant aplinkinius savo kvailais pamokslais, stebėjimu, kišimusi ne į savo reikalus. Čia tik pagrindiniai tokių ypatų bruožai, šį sąrašą galima pildyti ir pildyti.

Jų mąstymas mums nesuprantamas

Kaip būtų galima elgtis susidūrus su boba? Ignoruoti, žaisti jų žaidimą, nustatyti griežtas ribas bendraujant? Galima elgtis ir taip, ir kitaip, žiūrint pagal situaciją.

Tačiau pirma, ką reikia žinoti – įsisąmoninti, kad tu nepakeisi nei jos, nei jos santykio į tave. Ji nesuvoks, kad klausinėti asmeniškų dalykų, įsakmiai patarinėti, kaip tau gyventi, kaip elgtis, yra mažų mažiausiai nemandagu. Bobos į pasaulį žiūri visai pro kitą prizmę, kuri mums yra tik nuspėjama. Joms atrodo normalu lįsti į ne savo reikalus, jos tai įsivaizduoja maždaug kaip pagalbą, geranoriškumą.

Savo „pagalbą“, „patarimus“ jos bruka norėdamos pasijusti reikšmingos, galinčios valdyti situaciją, nes iš tiesų būtybės, kurios nemyli savęs, jaučiasi nepilnavertės. O čia jos gauna progą pasireikšti. Galbūt jos yra bjaurios ir dėl kitų priežasčių. Kaip minėjau, jų mąstymas labai skiriasi nuo kitų žmonių, tad nuspėti yra sudėtinga.

Keletas taisyklių, kaip elgtis su boba, sėdinčia tavo kabinete

1. Elgtis labai dalykiškai. Būtinai išlaikyti mandagumą, bet nesileisti į jokius asmeniškumus. Dalykiškas mandagumas be asmeniškumų užmuša bobą.

2. Kalbėti save labai aptakiai, nepasakoti jokiu smulkmenų. Negalima palikti nė tarpelio iki savo sielos. Perėjus į dalykinį bendravimą boba bus labai nepatenkinta, ji vis ieškos būdų. kaip prisibrauti iki tavęs, kad nors kruopelytę sužinotų. Čia jokiu būdu negalima pasiduoti silpnumo akimirkai, norui pasipasakoti, nes tai, ką pasakysi, bus panaudota prieš tave, išversta į bobišką kalbą, interpretuota pagal bobišką supratimą – būsi apkalbėta ir pasmerkta.

3. Kai boba paklausia, kaip gyveni, būtina atsakyti, kad puikiai, nuostabiai. Bobą toks atsakymas užmuš, nes ji įpratusi tik dejuoti ir skųstis. Jei atsakytum, kad blogai, o dar papasakotum, kokių rūpesčių turi, atidarytum bobai savo energetinį kanalą, pro kurį ji siurbs tavo gyvastį, užknisinės kvailais patarimais, moralais ir apkalbės tave kitiems.

4. Elgtis geranoriškai bobos atžvilgiu. Pavyzdžiui, padėti darbe, jeigu ji paprašo. Tačiau neleisti jai piktnaudžiauti tavo gerumu, nes boba tam ir yra boba, kad vos tik prarasi budrumą, ji išsyk stryktelėtų ir užšoktų tau ant sprando. Taigi, reikia nubrėžti ribas, kada gali padėti, o kada ne.

5. Niekada neklausyti, ką ji pasakoja apie kitas koleges. Jeigu tylėsi, boba supras, kad tau patinka jos pasakojimai ir apkalbos. Taigi, nebūk apkalbinėtojos bendrininkė. Aiškiai ir be užuolankų bobai pasakyk, kad tau nepatinka apkalbos ir kad tu nenori klausytis tokių dalykų.

6. Būti atsargiai, kai boba tavęs klausia iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų dalykų. Boba be slapto kėslo nieko nedaro. Pavyzdžiui, ji gali paklausti, kokiame koncerte ar spektaklyje paskutinį kartą buvai. Manai, kad kultūriniai renginiai bobai parūpo? Oi, ne. Kai tu imsi pasakoti apie spektaklį, ji nejučia norės išsiaiškinti, su kuo tu buvai. Pavyzdžiui, buvai su gyvenimo draugu, su kuriuo nesi susituokusi? O kas tavo šeima, kas draugai?

7. Vengti su tokia kolege diskusijų apie svorį, vyrus, santykius, kainas ir sveikatą. Tai temos, už kurių bobos užsikabina. Jei tomis temomis nediskutuosi su boba, sėdinčia tame pačiame kabinete, ji bėgs diskutuoti į kitą kabinetą, o tave paliks ramybėje.

8. Nesiklausyti tokio žmogaus bambėjimo. Jei boba ims bambėti, keikti savo ir kitų gyvenimą, piktinti, inkšti, niurzgėti, zyzti, tu nekreipk dėmesio, dirbk savo darbą, o jei trukdo, paprašyk patylėti. Jei prašymas nepadeda – užsidėk ausines.

9. Mokėti pasijuokti. Kai boba daro ar sako kokią nors bobišką nesąmonę, nesusirauk, nepurkštauk, nesielk taip, kaip boba – nebambėk, nesipiktink. Tiesiog pasižiūrėk ir atlaidžiai nusišypsok, nusijuok. Nesišaipyk, nes iš nelaimingo žmogaus šaipytis negalima. Tiesiog pažvelk į bobą linksmai, o gal tavo šypsena šiek tiek praskaidrins ir jos nelaimingą bobišką gyvenimą.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.