Stiprų vyrą baigia sugraužti mįslinga liga. Šeima prašo padėti

Dauners Grovo miestelyje (Ilinojaus valstija) įsikūrusiai lietuvių šeimai - sauja išbandymų. Prieš beveik ketverius metus sušlubavus šeimos maitintojo sveikatai, padėtis kasdien vis prastėja. Prie ligos patalo prikaustytu vyru be paliovos rūpinasi jo žmona bei dukra.

Arūnas ir Daiva prieš ligą.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Arūnas ir Daiva prieš ligą.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Ligos užklupta pora dabar.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Ligos užklupta pora dabar.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ vyko koncertas, skirtas Labzenčių šeimai paremti.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ vyko koncertas, skirtas Labzenčių šeimai paremti.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ vyko koncertas, skirtas Labzenčių šeimai paremti.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ vyko koncertas, skirtas Labzenčių šeimai paremti.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ vyko koncertas, skirtas Labzenčių šeimai paremti.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ vyko koncertas, skirtas Labzenčių šeimai paremti.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Kamilė Nemeikaitė - Aguirre, JAV lietuvių laikraštis „Amerikos lietuvis“

Sep 1, 2014, 10:58 AM, atnaujinta Apr 24, 2017, 2:02 AM

Kokia iš Klaipėdos kilusio Arūno Labzenčio ligos diagnozė? JAV gydytojai nesutaria: vieni kalba apie išsėtinę sklerozę, kiti - apie ūminį skersinį mielitą, treti ragina kuo skubiau kreiptis į nervų audinių uždegimo medikus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje. Sveikatos draudimo neturintis lietuvis per pastaruosius ketverius metus aplankė galybę gydytojų, ištvėrė širdies operaciją, tačiau padėtis negerėja - atsirado pragulų, silpsta raumenys, sparčiai prastėja regėjimas.

Nesutaria dėl ligos diagnozės

Jungtinėse Amerikos Valstijose Labzenčių šeima atsidūrė prieš 13 metų. Daiva su Arūnu ėmėsi įvairiausių darbų, dukra Agnė pradėjo lankyti mokyklą. Galiausiai šeimos maitintojas išsilaikė vilkiko vairuotojo teises ir leidosi į ilgas keliones po šalį.

„Finansinė  padėtis pasitaisė, pamažu stojomės ant kojų. Buvome įsigiję namą, dukra pradėjo studijas koledže. Tačiau situacija pasikeitė Arūnui susirgus, – kalbėjo Daiva. – Iš pradžių jis skundėsi šiokiais tokiais nugaros skausmais, maudimu. Manėme, jog čia dėl darbo pobūdžio. Sutuoktinis apsieidavo keliomis vaistų tabletėmis. Galiausiai, prieš 2010 metų Kalėdas, reiso metu nutirpo viena koja, po to – kita. Šiaip ne taip grįžo iš reiso, manė, pailsės ir praeis. Deja, ne.“

Lietuviai kreipėsi į galybę medikų, tačiau visų vizitų scenarijus buvo panašus. Pasak pašnekovės, šie, paėmę pinigus, siųsdavo ligonį pas kitą gydytoją.

„Galiausiai Arūną keturioms paroms paguldė į ligoninę, kur nustatyta diagnozė – išsėtinė sklerozė. Ši liga nėra pagydoma, tačiau, pasitelkus reikalingus medikamentus ir teisingą gydymo metodą, gali būti pristabdyta. Tiesa, jau tada mūsų šeimos gydytojas pareiškė nesutinkantis su šia diagnoze ir rekomendavo mums kreiptis į „Mayo“ klinikas, – prisiminė moteris. – Tačiau  kad ten atsidurtum, reikia turėti sveikatos draudimą, o be jo vien vizitas – be tyrimų ir vaistų – kainuoja apie 15 tūkstančių JAV dolerių. Dukra rašė jiems elektroninius laiškus, išdėstė tėvo situaciją. „Mayo“ klinikos darbuotojai susisiekdavo su ja, pakalbėdavo, tačiau, paklausus apie specialias programas neturintiems draudimo, daugiau nepaskambindavo.“

Atlikta širdies operacija

Praėjusių metų vasarą sušlubavo ir Arūno širdis. Vyrui pasiskundus oro trūkumu, jis buvo išgabentas į ligoninę. Ten jam atlikta širdies operacija. Tuo pat metu neurologas pareiškė, jog ligos diagnozė – išsėtinė sklerozė – nėra tiksli.

„Medikas prakalbo apie retos formos nervų audinių uždegimą – skersinį mielitą – ir paragino kreiptis būtent į šios ligos specialistus. Iki širdies operacijos Arūno padėtis buvo šiek tiek pasitaisiusi, tačiau po operacijos tik dar labiau pablogėjo. Gydytojai griežtai uždraudė naudoti rankas, kuriomis jis atlikdavo įvairiausius atstatomuosius pratimus, o kai tai buvo leista, pasirodė per vėlu – vyras jau buvo pernelyg nusilpęs, praradęs daug svorio, – sakė D.Labzentienė. – Kitaip tariant, jam būtiniausiai reikėjo patekti į reabilitacijos ligoninę, tačiau, vėlgi, ten be sveikatos draudimo nepriima.“

Negana to, ėmė prastėti ir ligonio regėjimas. Kurį laiką vyras išsiversdavo su okulistės prirašytais lašiukais, tačiau šie jau nebepadeda – būtinai reikia daryti akies operaciją, kitu atveju gresia apakimas. Lietuvį kankina ne tik prastas regėjimas, bet ir pragulos, raumenų spazmai.

Iniciatyvos ėmėsi vietos muzikantai

Čikagos lietuvių spaudoje aprašyta istorija palietė ir Čikagos muzikantų širdis. Šie liepos viduryje Samito miestelyje (Ilinojaus valstija) įsikūrusiame lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“ surengė labdaros koncertą.

Idėja suburti vietos muzikantus bei surengti tokio pobūdžio renginį kilo vienam iš grupės „R&R“ muzikantų Romui Tamašauskiui, kuris dar gyvendamas Lietuvoje pažinojo bei artimai bendravo su klaipėdiečių Labzenčių šeima.

„Po pavykusio pirmojo labdaros koncerto, skirto sergančio JAV lietuvio Arvydo Puidoko šeimai paremti, susėdome su žmona bei nusprendėme, jog turime padėti ir Labzenčių šeimai - Arūnui, Daivai bei jų dukrai Agnei. Tam, kad būtų surengtas šis koncertas „Kunigaikščių užeigoje“, reikėjo įdėti daug laiko bei pastangų, tačiau labai džiaugiuosi, jog vietos muzikantai be jokių įkalbinėjimų sutiko prisidėti prie šios labdaringos akcijos, – kalbėjo R.Tamašauskis. – Esu labai dėkingas restoranui „Kunigaikščių užeiga“ savininkams, nemokamai koncertui suteikusiems vietą, muzikantui Rolandui Glizickui, profesionaliai sutvarkiusiam bei prižiūrėjusiam garso aparatūrą, pasirodžiusiems atlikėjams bei visiems susirinkusiems.“

Abejingi neliko ir nemokamai koncertuoti sutiko grupės „Sandalai“, „Kaukas“, „R&R“, Rimas Pažemeckas, Kęstutis Stančiauskas su grupe ir vokaliste Aldegunda bei iš Lietuvos atvykęs muzikantas Kazimieras Jakutis.

Ore - gerumo aura

Pašnekovo tikinimu, susirinkusieji piniginėmis aukomis rėmė nelaimės ištiktą JAV lietuvių šeimą – įėjimo mokestis siekė 20 JAV dolerių, vėliau buvo pastatyta aukų dėžutė. Menininkas Alvydas Pakarklis paaukojo savo sukurtą statulėlę, kurią viena Čikagos lietuvių pora įsigijo už 240 JAV dolerių – lėšos perduotos sergančio Arūno žmonai Daivai.

Po renginio kalbinta D.Labzentienė tikino esanti nepaprastai dėkinga vietos muzikantams, idėjos įgyvendintojams, restoranui „Kunigaikščių užeiga“, į labdaros vakarą susirinkusiems svečiams bei visiems kitiems, ištiesusiems jai pagalbos ranką – ne tik aukomis, bet ir dėmesiu, patarimais, rūpesčiu.

„Tai buvo tiesiog nuostabus renginys. Iki šiol negaliu atsitokėti. Tą vakarą namo važiavau pilna širdimi emocijų - sutikau tiek daug geranoriškų, puikių, šiltų, kultūringų žmonių. Ore tvyrojo gerumo aura, jaukumu alsavo aplinka, nepaprasta dvasia spinduliavo susirinkusieji, o muzikantai koncertavo taip nuoširdžiai, jog nuolatos norėjosi tik verkti iš dėkingumo, - kalbėjo D.Labzentienė. – Nėra tokių žodžių, kuriais galėčiau išsakyti tai, ką jaučiu, kaip giliai esu sujaudinta, sužavėta, apstulbusi, pakylėta bei iš visos širdies dėkinga.“

Galbūt turite patarimų, galinčių palengvinti šeimos dalią? Galbūt galite patarti, kaip patekti į „Mayo“ klinikas? Visus geros valios žmones kviečiame ištiesti pagalbos ranką.

Su pačia Daiva galite susisiekti tel. numeriu 630 362 5026 arba el. pašto adresu daiva5026@gmail.com.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.