Išraiškingiausi stiklo statiniai pasaulyje lietuvių akimis: nuo Kalifornijos iki Kijevo

Koks pastatas patraukia akį Dubajuje? O kaip atrodo išskirtinis verslo centras Kijeve? Kokia šeimos rezidencija užima kvapą Kalifornijoje?

Labiausiai lietuviams patikę pastatai iš stiklo.<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Labiausiai lietuviams patikę pastatai iš stiklo.<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Žinių centras „Pierres Vives“ (Prancūzija).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Žinių centras „Pierres Vives“ (Prancūzija).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Šeimos rezidencija „Martis Camp“ (Jungtinės Amerikos Valstijos).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Šeimos rezidencija „Martis Camp“ (Jungtinės Amerikos Valstijos).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Šeimos rezidencija „Martis Camp“ (Jungtinės Amerikos Valstijos).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Šeimos rezidencija „Martis Camp“ (Jungtinės Amerikos Valstijos).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Biurų pastatas „Jaam Tower“ (Iranas).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Biurų pastatas „Jaam Tower“ (Iranas).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Viešbutis „Hyatt Regency Istanbul“ (Turkija).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Viešbutis „Hyatt Regency Istanbul“ (Turkija).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Gyvenamieji namai „Black Forest Building 11“ (Kinija).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Gyvenamieji namai „Black Forest Building 11“ (Kinija).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Gyvenamųjų namų kompleksas „Bayside Residence“ (Jungtiniai Arabų Emyratai).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Gyvenamųjų namų kompleksas „Bayside Residence“ (Jungtiniai Arabų Emyratai).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Verslo centras „101 Tower“ (Ukraina).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Verslo centras „101 Tower“ (Ukraina).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Dangoraižiai „Axis Towers“ (Sakartvelas).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Dangoraižiai „Axis Towers“ (Sakartvelas).<br>„Reynaers Aluminium“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Lrytas.lt

Oct 9, 2022, 9:30 AM

Aliuminio langų, durų ir fasadų gamintoja bei tiekėja „Reynaers Aluminium“ vykdo projektus visame pasaulyje. Kompanijos atstovybė Lietuvoje atrinko įdomiausius ir geriausiai įsiliejusius į aplinką. Kokie statiniai verti dėmesio lietuvių akimis?

Viešbutis „Hyatt Regency Istanbul“ (Turkija)

‎„Hyatt Regency Istanbul“ viešbutis įsikūręs vienoje gražiausių Stambulo pakrančių, istorinėje miesto dalyje. Architektai „Apeas Engineering“ iškėlė idėją sukurti modernų projektą, kuris taptų vienu ryškiausių architektūrinės estetikos pavyzdžių Stambule. ‎

Ir jiems pavyko – viešbučio architektūra išties įspūdinga: aliuminio konstrukcijų fasadas lenktas dviem kryptimis ir primena didžiulį laivą. Be ištaigingų apartamentų, šiame penkių žvaigždučių viešbutyje yra keli restoranai, baras ant stogo, lauko ir vidaus baseinai, treniruoklių centras ir SPA centras. Žodžiu, viskas, kaip ir dera aukščiausios klasės viešbučiui.

O dar vienas patogumas – ‎„Hyatt Regency Istanbul“ yra netoli Atatiurko oro uosto.

Gyvenamieji namai „Black Forest Building 11“ (Kinija)

„Black Forest“ kompleksą (architektai – „Juyuan Architectural Design Co.“) sudaro trys modernūs gyvenamųjų apartamentų bokštai, kurių kiekvienas yra 100 m aukščio. Bokštų architektūroje atsispindi medžio šakų vaizdinys: aukštai atrodo tarsi atsitiktinai sudėti vienas ant kito tarsi medžio šakos. Kaip tikina komplekso statytojai, čia pajusite gyvenimo komfortą, atitinkantį aukščiausius standartus.

Šiame komplekse Šanchajuje įrengti prabangūs apartamentai, kurių kiekvienas yra 200–500 kv. m ploto. Stumdomiesiems langams buvo panaudota „Hi-Finity“ sistema su trigubu įstiklinimu; pusė langų yra motorizuoti. Rafinuoti langų rėmai padeda nevaržomai mėgautis fenomenaliu vaizdu, atsiveriančiu iš prabangių apartamentų. Be to, ši sistema idealiai tinka ekstremalioms oro sąlygoms.

Biurų pastatas „Jaam Tower“ (Iranas)

Dinamiška statinio struktūra yra Teherano mieste įsikūrusio architektų biuro „Fluid Motion Architects“ vizitinė kortelė. „Jaam Tower“ biurų pastatas atrodo įspūdingai dėl pasislinkusių stiklo blokų idėjos; keičiantis apšvietimui, statinys atrodo vis kitaip. Dangoraižis stovi 4 400 kv. m ploto sklype šalia Šariati prospekto – vienos iš dviejų centrinių ir istorinių Teherano arterijų, jungiančių Teherano Šemirano rajoną šiaurėje su istorine miesto centro dalimi.

Teritorija yra šalia svarbių greitkelių, užtikrina greitą ir lengvą susisiekimą, todėl yra ideali vieta biurų darbuotojams. „Jaam Tower“ sudaro 2 elementai: horizontali komercinė platforma ir vertikalus biurų bokštas iš 23 aukštų. Komplekse yra 7 požeminės automobilių stovėjimo aikštelės lygiai, mechaninė patalpa ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, todėl iš tiesų pastatas yra 32 aukštų.

Architektų nuopelnas – dangoraižio konstrukcija sukurta atsižvelgiant į klimato ir geografines sąlygas, todėl pastate pakanka ir šviesos, ir šešėlio. Modernaus bokšto forma suskaidyta į pasikartojančius modulius, o šie sudėti taip, kad žemesniuose aukštuose vaizdai atsivertų į parką, o šiaurinėje pusėje neužstotų saulės šviesos ir užtikrintų oro srautus. Tokiu būdu žmogus, dirbdamas Teherano centre, išsaugo ryšį su supančiu kraštovaizdžiu.

Žinių centras „Pierres Vives“ (Prancūzija)

Pažinimo medis ar kosminis laivas? „Pierres Vives“ pastatas, esantis Monpeljė Prancūzijos pietuose, iki šiol susilaukia keisčiausių palyginimų. Viena aišku – šis unikalus garsios architektės Zahos Hadid kūrinys yra tiek pat įspūdingas, kiek ir funkcionalus.

„Zaha Hadid Architects“ studija suprojektavo kompleksą „Pierres Vives“ („Gyvieji akmenys“) kaip 200 metrų ilgio nuvirtusį medį, kurio šakos sudaro pagrindinius pastato įėjimus. Pastate įrengti biurai, požeminiai archyvai ir moderni biblioteka.

Žinių centro fasadą sudaro daugiau nei tūkstantis didelių surenkamų betono modulių, įvairių formų ir dydžių. Sudėtingas fasado raštas pareikalavo specifinio sprendimo, kuris taptų lenkto betono ir stiklo jungtimi. Aliuminio fasadus gaminančios ir tiekiančios kompanijos „Reynaers Aluminium“ pagal užsakymą sukurtos aliuminio jungtys iki šiol stebina daugiafunkcio objekto darbuotojus ir lankytojus.

Verslo centras „101 Tower“ (Ukraina)

Čia sėkmingai dera funkcinės ir estetinės pastato savybės. Kompaktiškas ir elegantiškas pastatas užima 61 850 kv. m bendro ploto ir siūlo daug viešųjų erdvių gyventojams bei lankytojams, įskaitant restoraną, sporto centrą, banką ir automobilių stovėjimo aikštelę.

Ypatingas centro bruožas – stiklo ir aliuminio fasadas (projekto architektai – Alexandras Kovalis ir „Archimatika“): įrengtas unikalus sidabrinių juostų raštas tipinį biurų pastatą paverčia išskirtiniu Ukrainos sostinės architektūriniu akcentu.

Suprojektuoti tas sidabrines vertikalias juostas, netaisyklingai išdėstytas ant fasado, buvo pagrindinis iššūkis. Ieškodami sprendimo, gamintojai juosteles ant sumontuoto įstiklinimo nudažė naudodami šilkografijos metodą.

Dieną ir naktį šis pastatas atrodo skirtingai, apšvietimas ir spalvos sukuria užburiantį efektą.

Dangoraižiai „Axis Towers“ (Sakartvelas)

Spiralė, simetrija, specialūs saugos sprendimai – tai žodžiai, kurie tiksliausiai apibūdina du spiralės formos konstrukcijos bokštus, galinčius atlaikyti atšiaurias Tbilisio oro sąlygas.

Skirtingomis kryptimis išlenkti bokštai, atrodo, sukasi be galo. Vienas išklotas tamsiu stiklu, kitas – baltu akmeniu, tačiau abu bokštai turi tą patį tvirtą pagrindą. Kadangi Tbilisio rajonas garsėja vidutiniu seisminiu aktyvumu, prasminga nieko nepalikti atsitiktinumui.

„Elita Burji“ studijos dizaino inžinierius Sergejus Suddia aiškina savo idėją: „Axis Towers“ suprojektuotas ir pastatytas taip, kad atlaikytų dideles vėjo apkrovas ir galimus smūgius. Logiška, kad norėjome pasiekti idealų izoliacijos ir atsparumo smūgiams lygį.“ Sergejus ir jo komanda pasirinko aliuminio profilius, komplektuojamus su dvigubo stiklo paketais, kad būtų užtikrintas didžiausias saugumas.

Iš esmės bokštai suprojektuoti kaip „miestas mieste“ – žmonės gali gyventi, dirbti ir ilsėtis neišeidami iš pastatų. Kaip ir kiekviename mieste, čia visada kažkas vyksta. Tarp 147 m aukščio komplekso esanti vieša poilsio zona paverčia jį populiaria Sakartvelo sostinės Tbilisio gyventojų ir turistų susitikimų vieta.

Gyvenamųjų namų kompleksas „Bayside Residence“ (Jungtiniai Arabų Emyratai)

„Bayside Residence“ darniai įsilieja į naująjį Dubajaus prieplaukos centrą „Dubai Marina“, kuris yra viena populiariausių vietų Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Šis prabangių apartamentų kompleksas įsikūręs upės pakrantėje.

Jame yra vilų, kotedžų, apartamentų su privačiais baseinais ir treniruoklių salėmis. Parduotuvės ir maitinimo įstaigos įsikūrusios ir apatiniame aukšte, ir promenadoje esančiame daugiaaukščiame pastate. Šis visas yra iš stiklo, kad būtų gausu šviesos ir sukuriamas atvirumo įspūdis. Komplekso akcentas – 22 aukštų bokštas iš stiklo ir aliuminio. Jo fasadas yra lenktos formos, o 20 mm aliuminio profilių sistema atrodo labai grakšti ir praleidžia daug šviesos.

Šeimos rezidencija „Martis Camp“ (Jungtinės Amerikos Valstijos)

Kai elektros inžinierė ir verslininkė Massy Medhipour užsigeidė Kalifornijoje sukurti kelių kartų šeimos poilsio vietą, ji kreipėsi į legendinį architektą Peterį Q. Bohliną, kad šis padėtų įgyvendinti jos viziją.

Kliento, architekto ir interjero dizainerio bendradarbiavimo rezultatas – stulbinanti trijų lygių, 1100 m² ploto atokvėpio oazė, esanti nuošalioje didingų Siera Nevados kalnų įduboje.

Name yra trys atskiros erdvės, skirtos Medhipour ir kiekvienam iš jos dviejų suaugusių vaikų bei jų šeimoms, taip pat centrinė bendra gyvenamoji erdvė, kurioje galima bendrauti, atsipalaiduoti ir kurti prisiminimus.

Iš rezidencijos atsiveria panoraminis vaizdas į Ramiojo vandenyno keterų taką, kuriam architektas teikė pirmenybę. Tam jis panaudojo nuo grindų iki lubų esančias stiklines sienas.

Stiklas panaudotas ne tik siekiant maksimaliai padidinti vaizdą ir sukurti netikėtus apžvalgos kampus, bet ir sugriauti barjerus tarp išorės ir vidaus. Dizaineriai norėjo, kad vaizdai ir erdvės būtų netikėti, kad visa rezidencija primintų „išskleistą origamį“.

Tradiciniai langų stiklai, skirti tokio dydžio plotui, koks reikalingas 7 m aukščio didžiajam kambariui, turėtų būti itin stori, kad užtikrintų tinkamą izoliaciją (ypač kalnuotame regione, kuriame labai svyruoja temperatūra – nuo snieguotų žiemų iki kepinančių vasarų). Tačiau „Reynaers Aluminium“ sukūrė unikalius sprendimus su savo patentuotomis stumdomųjų durų ir langų sistemomis. Taip sukurtos švarios linijos, elegantiškas dizainas ir maksimalus matomas vaizdas.

Projektui naudotos medžiagos užtikrina namo gyventojams malonią vėsą vasarą ir jaukią šilumą žiemą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.