Pirmadienį bendrovė pranešė, kad „Colossal“ mokslininkai, naudodami senovinę DNR, klonavimo ir genų redagavimo technologiją, sukūrė tris baisiųjų vilkų jauniklius, kad pakeistų pilkojo vilko, priešistorinio vilko (lot. Canis dirus) artimiausio gyvo giminaičio, genus. Rezultatas – iš esmės hibridinė rūšis, savo išvaizda panaši į išnykusį pirmtaką.
Vilkas, kuris įkvėpė HBO televizijos seriale „Sostų karai“ („Game of Thrones“) vaizduojamą baisųjį šunį, buvo didžiausias plėšrūnas, kadaise klajojęs po Šiaurės Ameriką. Šie vilkai buvo didesni už pilkuosius vilkus ir „turėjo šiek tiek platesnę galvą, šviesų tankų kailį ir stipresnį žandikaulį“, teigė bendrovė.
„Colossal“ nuo 2021 m. siekia sugrąžinti mamutą, drontą ir Tasmanijos tigrą, tačiau anksčiau apie savo darbą, susijusį su vilkais, nebuvo skelbusi.
„Šis didžiulis įvykis yra pirmasis iš daugelio būsimų pavyzdžių, įrodančių, kad mūsų kompleksinis išnykimo šalinimo technologijų paketas veikia“, – pranešime spaudai teigė „Colossal“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Benas Lammas.
„Mūsų komanda paėmė DNR iš 13 000 metų senumo danties ir 72 000 metų senumo kaukolės ir sukūrė sveikus vilkų jauniklius.“
Trys vilkai dabar gyvena 800 ha ploto teritorijoje, neatskleistoje vietoje, aptvertoje 3 metrų aukščio „zoologijos sodo“ tvora, kur juos stebi apsaugos darbuotojai, bepiločiai orlaiviai ir tiesioginio vaizdo stebėjimo kameros. „Colossal“ teigė, kad šį objektą sertifikavo Amerikos humaniškumo draugija ir užregistravo JAV žemės ūkio departamentas.
Naudodami senovinę DNR, išgautą iš dviejų vilkų fosilijų, „Colossal“ mokslininkai ir bendradarbiai teigė, kad jiems pavyko surinkti du aukštos kokybės Canis dirus genomus arba išsamius genetinės informacijos rinkinius.
Komanda palygino šiuos genomus su gyvų šuninių gyvūnų, tokių kaip vilkai, šakalai ir lapės, genomais ir nustatė genetinius variantus, lemiančius išnykusiems vilkams būdingus bruožus, pavyzdžiui, baltą kailį ir ilgesnį, tankų kailį.
Tuomet bendrovė panaudojo genetinės analizės informaciją pilkųjų vilkų ląstelėms modifikuoti, atlikdama 20 pakeitimų 14 genų, o tada klonavo perspektyviausias ląstelių linijas ir perkėlė jas į donorės kiaušinėlius, rašoma pranešime spaudai.
Tada sveiki besivystantys embrionai buvo perkelti į surogatines pateles, kad būtų galima atlikti tarpveislinį nėštumą. Per tris nėštumus gimė pirmieji išnykusios rūšies gyvūnai, atskleidė „Colossal“ savo pranešime. Bendrovė CNN patvirtino, kad kaip surogatus naudojo naminius šunis, ypač didelius mišrūnus.
Pasak „Colossal Biosciences“, 2024 m. spalio 1 d. gimė du vilkų patinai, o 2025 m. sausio 30 d. – patelė.