Skelbiama, kad Maskvoje 14 metų paauglys bandė nužudyti pagrindinius hipergarsinės raketos „Orešnik“ inžinierius

2026 m. kovo 9 d. 08:38
Lrytas.lt
Pranešama, kad kovo 3 d. apie 16 val. 30 min. Maskvoje 14-metis paauglys bandė nužudyti strateginės gynybos įmonės – M. F. Stelmacho vardo mokslinių tyrimų instituto „Polus“ – vadovaujančius darbuotojus. Apie tai pranešė „Telegram“ kanalas „ВЧК-ОГПУ“.
Daugiau nuotraukų (1)
Čeremuškinio rajono teismas jau nusiuntė sulaikytąjį Ilją Osipovą į tardymo izoliatorių. Jam buvo pareikšti įtarimai dėl bandymo nužudyti du asmenis, vykdant grupėje asmenų iš anksto susitarus, iš savanaudiškų paskatų
Kartu su juo teisėsaugos pareigūnai sulaikė 18-metį Filipą Karapetianą: tyrėjai teigia, kad paauglys smogė peiliu, o jo bendrininkas filmavo užpuolimą.
Aukomis tapo 70-mečiai mokslininkai Vladimiras Simakovas ir Aleksandras Lobincovas, kurie dešimtmečius kuria puslaidininkinius lazerius ir komponentus naujausiai Rusijos ginkluotei, ypač kompleksui „Orešnik“.
V. Simakovas patyrė sunkius durtinius ir pjautinius kaklo ir krūtinės ląstos sužalojimus. Jis 47 metus dirbo „Polus“, jo karjera nuo inžinieriaus iškilo iki vyriausiojo konstruktoriaus ir generalinio direktoriaus pavaduotojo.
Kitas nukentėjusysis, Aleksandras Lobincovas, sugebėjo atremti užpuoliką portfeliu ir patyrė tik rankos sužalojimą.
Nusikaltimo motyvas buvo pažadėtas užmokestis už „slaptą užduotį“, tariamai gautą iš Rusijos specialiųjų tarnybų. Pasak sulaikytųjų tėvų, nežinomi asmenys vykdytojams pažadėjo 1 milijoną rublių (apie 11 000 eurų) ir asmeninį apdovanojimą iš Rusijos prezidento.
Kiek matyti iš jaunuolių internetinių paskyrų, abu jaunuoliai yra prokreliškų ir monarchistinių pažiūrų, jų puslapiuose yra daug atitinkamo turinio. Po užpuolimo abu pasislėpė – bet buvo greitai identifikuoti ir sulaikyti.
Toks jaunimo įtraukimo į strateginių objektų ir specialistų užpuolimus per žinučių programas modelis tampa vis populiaresnis Rusijoje – tačiau šį kartą taikiniu tapo pagrindiniai lazerinių technologijų kūrėjai, rašo „Militarnyj“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.