VASAROK SU

žiniomis ir žvaigždėmis

Vasarą prenumeruok Lrytas
PREMIUM vos už 12,99 Eur metams
ir gauk bilietą į pasirinktą koncertą
Taujėnų dvare dovanų

Naujoji kosminė stotis – tarpinė stotelė tolimesniems skrydžiams

2025 m. birželio 10 d. 12:01
Artimiausiais metais NASA planuoja žmonių sugrįžimą į Mėnulį. Kartu su „Artemis“ misijomis planuojama ir kosminė stotis orbitoje aplink mūsų palydovą. Pirmieji jos moduliai turėtų pakilti jau 2027 metais, o iki 2032-ųjų stotis turėtų būti praktiškai užbaigta ir galės priimti nuolatinę įgulą.
Daugiau nuotraukų (1)
Iš dalies ji bus panaši į šiandieninę Tarptautinę kosminę stotį, joje bus vykdomi astronautų sveikatos tyrimai, Žemės stebėjimai, taip pat Saulės ir Mėnulio tyrimai. Tuo pačiu stotis turėtų tapti tranzito tašku tarp Mėnulio ir Žemės: skrydžiai su stabtelėjimu stotyje turėtų būti paprastesni ir pigesni, nei tiesioginės kelionės tarp dviejų dangaus kūnų.
Pamokos, išmoktos naudojantis stotimi, bei jai parengtos technologijos galėtų pasitarnauti ir rengiant tolimesnius žmonių skrydžius – toks planas pristatytas praeitą savaitę vykusioje 56-ojoje Mėnulio ir planetų mokslo konferencijoje.
Viena iš „Lunar Gateway“ užduočių yra įvairių technologijų bandymas – vien sėkmingam astronautų darbui ten reikės naujų apsaugos nuo žalingos spinduliuotės sprendimų. Taip pat stoties darbui reikės efektyvių variklių, komunikacijos ir navigacijos įrenginių. Visa tai bus reikalinga ir siunčiant žmones keliauti toliau į kosmosą.
Taip pat stotyje bus galima išbandyti įvairias gamybos technologijas. Vėlesnis jų panaudojimas gali palengvinti ir atpiginti erdvėlaivių statybą ilgoms kosminėms kelionėms.
Per dešimtmetį – iki maždaug 2040 metų – įvairias technologijas būtų galima išbandyti, ištobulinti ir pritaikyti praktikoje, siunčiant žmones pirmosioms kelionėms tiek į Marsą, tiek ir toliau, pavyzdžiui į Cererą.
Planą galima rasti konferencijos tinklalapyje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.