Apdovanoti geriausių metų knygų autoriai

Vilniaus knygų mugėje apdovanotos geriausios praėjusiais metais išleistos knygos.

Apdovanoti geriausių metų knygų autoriai.<br>Lrytas.lt koliažas
Apdovanoti geriausių metų knygų autoriai.<br>Lrytas.lt koliažas
Aurimas Švedas<br>D.Umbraso nuotr.
Aurimas Švedas<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Sigita Zumerytė, ELTA

Feb 22, 2019, 9:19 PM

Šiemet knygų penketukai buvo renkami net penkiose kategorijose. Be tradicinių vaikų, paauglių, knygų suaugusiesiems ir poezijos knygų penketukų, atsirado ir nauja publicistikos ir dokumentikos kategorija. Publicistikos ir dokumentikos knygų penketukai buvo renkami pirmą kartą, todėl šiais pirmaisiais metais buvo vertintos knygos, parašytos nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. iki 2018 m. rugpjūčio 31 d. Kitose keturiose kategorijose dalyvavusios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki 2018 m. rugpjūčio 31 d.

Metų knyga publicistikos ir dokumentikos srityje išrinkta Aurimo Švedo knyga „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ (leidykla „Aukso žuvys“).

Prozos knygų suaugusiesiems kategorijoje metų knyga tapo Kanados lietuvio Antano Šileikos „Basakojis bingo pranešėjas“ (iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas, leidykla „Baltos lankos“.

Geriausia metų poezijos knyga pripažinta Gretos Ambrazaitės „Trapūs daiktai“ (LRS leidykla).

Knygų vaikams kategorijoje geriausia pripažinta Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki komiksų knyga „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“), o knygų paaugliams kategorijoje – Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubas“, kurią išleido „Dominicus Lituanus“.

„Metų knygos“ rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

„Metų knygos“ rinkimus inicijavo Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir ją rengia kartu su Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose – vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos – knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija – publicistikos ir dokumentikos.

„Metų knygos“ rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos iki einamųjų metų rugpjūčio 31 dienos.

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.