Lietuvių kariai vėl kausis Žalgirio mūšio inscenizacijoje

Šeštadienį jau šeštą kartą devyniolika Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos karių, vilkinčių rekonstruotomis XIV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karių uniformomis, kartu su riteriais iš įvairių užsienio istorinių klubų dalyvaus Žalgirio mūšio inscenizacijoje Griunvalde (Lenkija). Inscenizuotame mūšyje kariai kausis jungtinės kariuomenės gretose kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariai.

Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Jul 12, 2013, 12:26 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 2:49 AM

Renginyje dalyvausiantys kariai ir jų pagalbininkai įsikurs viduramžiškai įrengtoje stovykloje, kurioje gyvens viduramžių laikotarpio stilistikos palapinėse, naudos tam laikotarpiui būdingus rakandus ruošdami valgį, tvarkydami ginklus ir ilsėdamiesi.

Žalgirio mūšio inscenizacijos menamame istorinio mūšio lauke Lenkijoje, Varmės-Mozūrijos vaivadijoje, pradėtos rengti nuo 1998 metų. Renginys sutraukia apie šimtą tūkstančių žiūrovų, jose dalyvauja riteriai iš visos Europos. Nuo 2008 m. Žalgirio mūšio inscenizacijoje dalyvauja ir Garbės sargybos kuopos kariai, o nuo jubiliejinių 600-ųjų Žalgirio mūšio metinių, 2010-ųjų, mūšio inscenizacijoje Griunvaldo lauke Vytauto Didžiojo vaidmenį atlieka Lietuvos kariuomenės atstovas majoras Donatas Mazurkevičius.

Netoli Olštyneko miestelio esančiame Žalgirio (Griunvaldo) mūšio lauke įkurtas memorialas prieš trejus metus buvo atnaujintas mūšio 600 metų proga, bet dar laukia naujo muziejaus pastato. Dabartinio dar komunistinėje Lenkijoje statyto muziejaus ekspozicijoje galima pamatyti archeologinių radinių, teminių parodų. Muziejaus kino salėje rodomi dokumentiniai filmai apie garsiausią viduramžių Europos mūšį, taip pat ir lietuvių kalba.

1410 m. liepos 15 d. laimėtas Žalgirio mūšis - vienas didžiausių ir reikšmingiausių mūšių. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės kariuomenė sumušė Kryžiuočių ordiną ir sustabdė du šimtus metų trukusią jo agresiją į Rytus. Dėl šios pergalės buvo nustota puldinėti ir grobstyti Lietuvos Kunigaikštystės žemes. Pergalingas Žalgirio mūšis - Lietuvos istorinis pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs ir iškėlęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.