V.Tomaševskis su propagandinio kanalo vadovu „aptarė reikalus“

V.Tomaševskis susitiko su Kremliaus ruporu vadinamo kanalo „Pervyj Baltijskij Kanal“ vykdomuoju direktoriumi A.Blinovu.
V.Tomaševskis susitiko su Kremliaus ruporu vadinamo kanalo „Pervyj Baltijskij Kanal“ vykdomuoju direktoriumi A.Blinovu.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 16, 2015, 1:41 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 4:01 PM

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis susitiko su Kremliaus ruporu vadinamo kanalo „Pervyj Baltijskij Kanal“ vykdomuoju direktoriumi Antonu Blinovu.

VSD šią žiniasklaidos priemonę yra įvardijusi kaip lojalią Kremliaus vykdomai politikai.

Susitikimas įvyko ketvirtadienio vakarą, apie 21 val., vienoje iš Vilniaus kavinių. Susitikime, kuris truko daugiau nei valandą, buvo penki žmonės.

Susitikime dalyvavo ir Vilniaus tarybos narė Romualda Poševeckaja, kuri taip pat yra dirbusi PBK.

Nemato sensacijos

„Čia nėra jokios sensacijos. PBK yra legali televizija, kuri dirba ir Lietuvoje ir kuriai duoda interviu visi šalies politikai. Įskaitant aukščiausius atstovus“, – Seime žurnalistams sakė V.Tomaševskis.

Jis pabrėžė, kad turi kvietimą pakalbėti televizijoje, todėl susitiko su atstovais.

„Aptarėme apskritai bendrus reikalus susijusius su žiniasklaida“, – sakė jis.

V.Tomaševskis mano, kad dėmesio atkreipimas į jo ir PBK vykdomojo direktoriaus susitikimą yra organizuoto puolimo prieš jį dalis.

„Asmeniškai prieš mane ir prieš partiją. Tai buvo normalus susitikimas. Neturiu daugiau ko pasakyti“, – kalbėjo V.Tomaševskis ir pabrėžė, kad yra „laisvi žmonės gali susitikti su kuo nori“.

LLRA per paskutinius rinkimus reklamai žiniasklaidoje išleido 166 tūkst. eurų. Beveik visa ši suma buvo išleista rusų žiniasklaidai Lietuvoje. „Tai yra pakankamai žinomas kanalas. Ir kainos prieinamos“, – komentavo V.Tomaševskis.

Vykdo Kremliaus liniją

Kaip savo ataskaitoje yra skelbęs Valstybės saugumo departamentas (VSD), „Pervyj Baltijskij Kanal“ yra finansuojamas Maskvos ir vykdo aktyvią jos politiką.

Kaip nurodyta ataskaitoje, vienas Rusijos įtakos instrumentų įgyvendinat informacinės ir ideologinės politikos uždavinius Lietuvoje buvo rusakalbės žiniasklaidos priemonės „Litovskij kurjer“, „Obzor“, „Ekspress nedelia“ ir jau minėtas PBK, Lietuvoje rentransliuojami Rusijos televizijos kanalai, rusiškos interneto svetainės.

Šiose žiniasklaidos priemonėse pateikiamos informacijos turinys Lietuvos užsienio politikos, istorijos, energetikos, tautinių mažumų klausimais atitinka Rusijos viešojoje erdvėje formuojamas nuostatas Lietuvos atžvilgiu.

VSD pabrėžė, kad Lietuvos rusakalbės žiniasklaidos priemonės buvo tiesiogiai veikiamos ir kontroliuojamos Rusijos informacinės politikos vykdytojų. VSD vertinimu, Lietuvoje rusų kalba leidžiami savaitraščiai yra finansiškai priklausomi nuo Rusijos valstybės institucijų bei fondų.

Rusijos vykdomos informacinės politikos tikslai – skleisti dezinformaciją apie Lietuvos vykdomą užsienio ir vidaus politiką, diskredituoti Lietuvos narystę ES ir NATO, kurti Lietuvos, kaip nebrandžios demokratijos šalies, įvaizdį, menkinti Lietuvos energetikos politikos laimėjimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.