Politologas: jei būčiau konservatorius, reikalaučiau G. Landsbergio pasitraukimo

Naujausia visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tapo nepopuliariausiu politiku Lietuvoje – jį neigiamai vasarį teigė vertinantys net 71,4 proc. apklaustųjų.

Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Feb 20, 2022, 4:06 PM, atnaujinta Feb 21, 2022, 6:33 AM

Nepaisant to, politikos ekspertai abejoja, ar G.Landsbergio pakeitimas nauju, populiaresniu lyderiu konservatorių partijai būtinai atneštų daug naudos. Tiesa, ekspertai sutinka – tam tikrų pokyčių reikia, o asortimente – nemažai pasirinkimų.

V.Dumbliauskas: „Jei būčiau konservatorius, reikalaučiau G.Landsbergio atsistatydinimo“

Vasario 3-8 dienomis bendrovės „Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa parodė, kad konservatorių partijos pirmininką G.Landsbergį nepalankiai įvertino 71,4 proc., teigiamai – 12,8 proc. apklaustųjų (gruodį nepalankiai vertino 66,4 proc.).

Tuo metu Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, dar gruodį buvę antroje partijų reitingų lentelės pozicijoje, vasarį naujos, Sauliaus Skvernelio politinės jėgos buvo išstumti į trečiąją. Gruodį konservatorius teigė palaikantys 10,1 proc., vasarį – 8,9 proc. respondentų.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologas Vytautas Dumbliauskas, kalbėdamas apie itin neigiamą G.Landsbergio vertinimą visuomenėje, svarsto, kad dalis jo reitingo jau iš anksto nulemta dėl pavardės.

„G.Landsbergis neša naštą už senelį. V.Landsbergis yra labai nepopuliarus didžiojoje visuomenės dalyje. Mažesnioji dalis jį garbina, bet didesnė dalis jo nekenčia – čia yra fenomenas“, – lrytas.lt kalbėjo politologas.

Vis dėlto, politologo manymu, G.Landsbergis savo veikloje daro nemažai klaidų, o dabartinis jo reitingas – pelnytas. V.Dumbliauskas teigė pasitikintis žiniasklaidoje pasirodžiusia šaltinių informacija, jog sprendimą dėl Taivano pavadinimo su niekuo nepasitarę priėmė trys ar keturi užsienio reikalų ministerijos žmonės.

„Taip negalima – užsienio politika yra bendra. Tai buvo neapgalvota. Toks jausmas, kad G.Landsbergis norėjo pasidaryti sau pasaulinę reklamą – „Drakono žudikas“, tokie epitetai buvo tarptautinėje žiniasklaidoje. Tai va drakonai jam smogė atgal. O tauta tai jaučia.

Ir taip turime problemų – migrantai, pandemija, ir dar tuščioje vietoje susikūrė trečią problemą – Kinijos atsaką. Manau, kad tai buvo grubi klaida. Jei būčiau konservatorių partijos narys, reikalaučiau jo atsistatydinimo ir iš ministro, ir iš partijos pirmininko posto“, – teigė V.Dumbliauskas.

„Gal jam labiau tinka biurokratinis darbas? Galbūt jam reikėtų grįžti į Europos Parlamentą? Manau, kad tai buvo blogas projektas, vien dėl pavardės jį parinkti pirmininku. Bet tai konservatorių pasirinkimas“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, V.Dumbliauskas nėra įsitikinęs, kad naujas partijos pirmininkas konservatoriams būtinai išeitų į naudą ar kilstelėtų partijos reitingus.

„TS-LKD elektoratas nesiekia 300 tūkst., tad jie vargiai jį pasididins. Jiems reikėtų išlaikyti savo elektoratą, nes dalis gali pabėgti. Reikėtų gerai pastrateguoti, nes vis tiek G.Landsbergis nepatiks visai visuomenei, bet svarbu, kad jis tiktų bent Tėvynės Sąjungos rinkėjams.

Konservatorių rinkėjų – apie 300 tūkst., bet jie yra drausmingi, lojalūs, visada ateina balsuoti. Todėl jie turėtų labiau rūpintis savo rinkėjais, galvoti, ko nori jų rinkėjai, nes valstiečių, Darbo partijos rinkėjai niekada nebalsuos už konservatorius, nesvarbu, kas bus partijos pirmininku“, – pabrėžė politologas.

„Perkrovimas“ būtų naudingas

Savo ruožtu komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas svarstė, kad žemas G.Landsbergio vertinimas yra labiau jo asmeninių ambicijų klausimas, negu didelę reikšmę konservatorių partijai turintis veiksnys.

„Klausimas yra dėl G.Landsbergio ambicijų. Jeigu jis iš tiesų norėtų būti populiariu partijos vedliu, tada reikėtų susiimti ir galvoti, kaip tą reitingą taisyti. Iš kitos pusės, jeigu jis tokios ambicijos ir tikslo neturi, tada susitaikyti ir pasižiūrėti į tai su šypsena“, – lrytas.lt sakė M.Lapinskas.

„Nesu tikras, kad žmonės, kurie balsuoja už konservatorius, jį labai stipriai mato kaip partijos lyderį. Nelabai matome, kad jis pasisakytų nacionalinės politikos klausimais arba apie tai, kas nesusiję su užsienio politika. Ko gero, partijos lyderystės ir reitingų prasme I.Šimonytės reitingas yra gerokai svarbesnis negu G.Landsbergio“, – įsitikinęs komunikacijos ekspertas.

Vis dėlto, ir pačios I.Šimonytės reitingui šiuo metu – ne pačios geriausios dienos. Naujausia apklausa parodė, kad I.Šimonytės vertinimas – prasčiausias nuo premjeravimo pradžios: vasarį premjerę palankiai teigė vertinantys vos 24,3 proc., kai dar gruodį – 30,5 proc. apklaustųjų.

M.Lapinskas svarstė, kad I.Šimonytės atveju tam tikras „perkrovimas“ būtų naudingas.

„Nebūtina to susieti su pavardės ar veido pakeitimu, ar Vyriausybės sudėties pakeitimu, bet tam tikras šviežumas, tikriausiai, nepakenktų. Asortimente yra gana daug sprendimų: galėtų Vyriausybė iškelti kažkokias naujas, ambicingas iniciatyvas, I.Šimonytė galėtų šiek tiek performuoti ministrų kabinetą, paskelbti vajų, kad važiuos ministrai po Lietuvą ir kalbėsis su tauta.

Nėra taip labai svarbu, kad pasikeistų pats žmogus. Komerciniame pasaulyje matome, kad ta pati „Kokakola“ kartais atnaujina pakuotės dizainą, ir žmogus galvoja, kad tai nuostabus naujas dalykas, nors pats produktas jau šimtą metų toks pats“, – vardijo M.Lapinskas.

Daugiau apie naujausios apklausos rezultatus skaitykite čia.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.