Advokatų garbės teismas nutraukė I. Vėgėlei iškeltą drausmės bylą: advokato veiksmuose etikos pažeidimų neįžvelgta

Advokatų garbės teismas antradienį nutraukė advokatui Ignui Vėgėlei iškeltą drausmės bylą. Teismas nenustatė I. Vėgėlės veiksmuose etikos pažeidimų.

I.Vėgėlė<br>T.Bauro nuotr.
I.Vėgėlė<br>T.Bauro nuotr.
I.Vėgėlė<br>V.Skaraičio nuotr.
I.Vėgėlė<br>V.Skaraičio nuotr.
I.Vėgėlė<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
I.Vėgėlė<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Gytis Pankūnas

Dec 5, 2023, 4:53 PM, atnaujinta Dec 5, 2023, 5:17 PM

Apie tai žurnalistams pranešė Advokatų garbės teismo pirmininkė Dalia Foigt-Norvaišienė.

„Sprendimas yra toks, kad Garbės teismas nusprendė nutraukti drausmės bylą, nes nėra profesinės etikos pažeidimų“, – sakė Advokatų garbės teismo pirmininkė D. Foigt-Norvaišienė.

Anot jos, teismas nustatatė, kad už tai, už ką iškelta I. Vėgėlei drausmės byla, nėra susiję su jo profesine veikla. Advokatui drausmės byla buvo iškelta už įrašus feisbuke bei DELFI publikuotame komentare, kur I. Vėgėlė aptarinėjo paramos Ukrainai akcijas.

„Straipsnis nebuvo pasirašytas advokato, advokatas niekur nesinaudojo tame straipsnyje savo profesine patirtimi, pati „Facebook“ paskyra irgi nėra advokato profesinės veiklos paskyra“, – dėstė D. Foigt-Norvaišienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad advokatų etikos kodekse numatyta, jog advokatai turi elgtis etiškai, vykdydami savo pareigas. Tiesa, pasak D. Foigt-Norvaišienė, tam tikrais atvejais gali būti vertinami ir advokato veiksmai, kurie nebūtinai susiję su profesine veikla.

„Straipsnyje nebuvo sakoma, kad advokatas iš savo patirties kažką reiškia – mintis, nuomonę ar panašiai. Tas nėra labai aiškiai ir ryškiai nurodyta tiek mūsų įstatymuose, tiek etikos kodeksuose. Kiekvienu atveju mes sprendžiame individualiai“, – apie I. Vėgėlės drausmės bylą kalbėjo teismo pirmininkė.

Pasak jos, šis Advokatų garbės teismo sprendimas nėra galutinis, jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

„Advokatų garbės teismas šioje byloje sprendė tik jo kompetencijai priskirtą klausimą, tai yra ar buvo pažeista advokatų profesinė etika, ar nebuvo, ir nesprendė nei garbės, nei orumo gynimo klausimų, nei dalykinės reputacijos gynimo klausimų. Priimtas sprendimas neužkerta kelio pareiškėjui įgyvendinti jo teises“, – pažymėjo D. Foigt-Norvaišienė.

I. Vėgėlei iškelta drausmės byla Advokatų garbės teisme pradėta nagrinėti vasario 28 d.

ELTA primena, kad buvusiam Advokatų tarybos pirmininkui, advokatui I. Vėgėlei drausmės byla teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos iniciatyva iškelta dėl jo viešų pasisakymų pernai rugsėjį apie asmenis, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje metu. Kaip tąkart pranešė ministrė, advokatui byla iškelta, nes jis savo pasisakymais portale DELFI ir įrašuose socialiniame tinkle „Facebook“ galėjo suklaidint, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti minėtų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu, t. y., kad asmenys tinkamai ir laiku neįvykdė pareigos atsiskaityti už paramą arba paramą panaudojo ne tiems tikslams, kuriems ji buvo renkama.

Viešai DELFI paskelbtame I. Vėgėlės komentare jis abejojo paramos medikams per COVID-19 pandemiją ir nuo Rusijos besiginantiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumu, svarstė, ar tokią paramą renkantys subjektai yra tinkamai tikrinami.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – portale DELFI publikuotame komentare dėstė I. Vėgėlė.

Dėl šių pasisakymų į teisingumo ministrę E. Dobrowolską kreipėsi „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. Jis mano, kad I. Vėgėlė savo komentare kalbėjo apie pinigų rinkimų akciją dėl kovinio drono „Bayraktar“ pirkimo Ukrainos kariuomenei. A. Tapinas, kuri po pinigų rinkimų akcijos buvo išvykęs žaisti pokerio į JAV, įsitikinęs, kad advokatas I. Vėgėlė manipuliuoja informacija, siekdamas sudaryti įspūdį, kad parama buvo renkama neskaidriai, neva pažeidžiant įstatymus, nepateikiant ataskaitų Valstybinei mokesčių inspekcijai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.