I. Šimonytė nesureikšmina kivirčo su E. Dobrowolska: kaltinimais tarpusavyje mėtytis nereikėtų

Premjerė Ingrida Šimonytė nėra linkusi sureikšminti naujai kylančių trinčių valdančiojoje koalicijoje. Pasak politikės, „laisviečiams“ nederėtų mėtytis kaltinimais, nes ji visada palaikė ir toliau ketina palaikyti tiek Civilinės sąjungos įstatymo projektą, tiek Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Ingrida Šimonytė<br>Lrytas.lt koliažas
Ingrida Šimonytė<br>Lrytas.lt koliažas
Ingrida Šimonytė<br>V.Skaraičio nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>V.Skaraičio nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>T.Bauro nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>T.Bauro nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>T.Bauro nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>T.Bauro nuotr.
E. Dobrowolska<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
E. Dobrowolska<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Augustė Lyberytė

Mar 15, 2024, 11:22 AM

„Viešpatie, tarsi čia pirmas kartas“, – klausiama apie apsižodžiavimą su teisingumo ministre Ewelina Dobrowolska sakė I. Šimonytė.

„Nevertinčiau kaip kažkokio ypatingo apsižodžiavimo“, – penktadienį žurnalistams sakė ji.

Politikė pažymėjo visada rėmusi Laisvės partijai svarbius žmogaus teisių klausimus. Todėl ji apgailestavo, kad ir konservatorių frakcijoje buvo balsų, rėmusių siūlymą išbraukti Civilinės sąjungos įstatymą bei Stambulo konvenciją iš parlamento pavasario sesijos darbų programos.

„Kiekvieną kartą, kai tvirtiname Seimo sesijos (darbų programą – ELTA), visada atsiranda kas nors, kas nori išbraukti partnerystės įstatymą ir Stambulo konvencijos ratifikavimą. Vakar kažkam pavyko tai padaryti. Labai apgailestauju, kad mano frakcijos kolegos už tai irgi balsavo. Bet man atrodo, kad kaltinimais tarpusavyje mėtytis nereikėtų“, – teigė premjerė.

„Kolegos puikiai žino, kas yra kokios nuomonės šiais klausimais. Puikiai žino, kad aš balsavau, balsuoju ir visada balsuosiu už šitus įstatymus ir kitus raginsiu tai daryti“, – pridūrė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas patvirtino kovo 10-ąją prasidėjusios pavasario sesijos darbų programą. Visgi, Laisvės partijai itin svarbūs projektai – Civilinės sąjungos įstatymas bei Stambulo konvencija – į programą liko neįtraukti.

Tai sukėlė nepasipiktinimo bangą „laisviečių“ gretose. Viena partijos narių, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska savo „Facebook“ paskyroje apgailestavo, kad minėti sprendimai priimti ir valdančiųjų konservatorių bei liberalų balsais.

„Sutarkime dėl vieno – kalbėti apie žmogaus teises, liberalias vertybes ir gamtos apsaugą neužtenka, jei dalis frakcijos balsuoja kitaip. Tai veidmainystė. Ir tuo pačiu – tikrosios vertybės, kurias gauna rinkėjai pasirinkdami savo atstovus rinkimuose“, – rašė E. Dobrowolska.

Visgi, į tokį įrašą netruko sureaguoti premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mieloji, čia tiek pat hipokritiška, kiek būtų, jeigu sugalvočiau draust Tau ar tavo partijos kolegoms kalbėt apie viešąsias išlaidas įvairioms sritims, turint galvoj nebūtinai nuoširdžią dalies žmonių nuostatą dėl sąskaitos apmokėjimo. Niekas neturi monopolio į kalbėjimą vienais ar kitais klausimais. Tai leisiu sau ir toliau kalbėt kuo tikiu ir ką galvoju“, – Vyriausybės kolegei atkirto I. Šimonytė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.