Vilniaus restoranų ir barų gidas: kur ką valgyti ir ką ragauti?

2015-ieji į Lietuvos kulinarinę padangę atnešė daug naujo. Pagaliau restoranų kultūros sėkla išleido ne tik šaknis, bet ir stiebą, kuris bando kerotis ir suvešėti. Prasidėję 2016-ieji ir dar tik ateisiantys 2017-ieji parodys, ar stiebui pavyks tapti augalu, ar jam prireiks daugiau laiko.

„Gaspar's“.
„Gaspar's“.
Vingio istorijos.
Vingio istorijos.
„Turgus“. Kebabas.
„Turgus“. Kebabas.
„The Town“.
„The Town“.
„Zatar falafel & hummus“
„Zatar falafel & hummus“
„Telegrafas“.
„Telegrafas“.
„Telegrafas“.
„Telegrafas“.
Sofa de Pancho.
Sofa de Pancho.
„Sweet root“.
„Sweet root“.
„Strange love“.
„Strange love“.
„Stebuklai“.
„Stebuklai“.
„Stebuklai“.
„Stebuklai“.
„Spiritus“.
„Spiritus“.
„Sidro namai“.
„Sidro namai“.
„Fire place“. Šakšuka.
„Fire place“. Šakšuka.
„Salvete city“.
„Salvete city“.
„Rhum Room“.
„Rhum Room“.
„Maghrib“.
„Maghrib“.
LAB180.
LAB180.
„Gastronomika“.
„Gastronomika“.
„Gaspar's“.
„Gaspar's“.
„Epernay“.
„Epernay“.
Desertinė „Atostogos“
Desertinė „Atostogos“
„Brasserie de Verres en Vers“
„Brasserie de Verres en Vers“
„Bistro 1 Dublis“
„Bistro 1 Dublis“
„Turgus“.
„Turgus“.
„Ali šokoladinė“
„Ali šokoladinė“
„Dine“.
„Dine“.
„Gastronomika“.
„Gastronomika“.
„Gastronomika“.
„Gastronomika“.
„Youm Cha“.
„Youm Cha“.
„Youm Cha“.
„Youm Cha“.
„Rib Room“.
„Rib Room“.
„Sofa de Pancho“
„Sofa de Pancho“
„12 istorijų“.
„12 istorijų“.
„Briusly“.
„Briusly“.
„Notre Vie“.
„Notre Vie“.
„Notre Vie“.
„Notre Vie“.
Daugiau nuotraukų (38)

Urtė Mikelevičiūtė (dervynas.lt)

Jan 8, 2016, 4:30 PM, atnaujinta Jun 11, 2017, 2:58 PM

Praėjusiais metais restoranus, barus ir visokias kitokias maitinimo įstaigas atidarinėjo visi, kas netingi. Atsirado tiek naujų vietų, jog norint visas aplankyti reikia prašyti padidinti algą ir suteikti daugiau laisvų dienų.

Daugelį jų vertinti dar anksti, tad šiais metais praleisiu restoranų ir kitų įstaigų vertinimus. Tačiau sisteminu ir dalinuosi rekomendacijomis, ką verta išbandyti ir kur ką paragauti.

Kai kurios vietos viršys lūkesčius, kai kurios gali ir nuvilti (juk virtuvės pamainos keičiasi, ir šiaip Lietuvos rinkoje nėra tiek gerų specialistų, kiek jų reiktų kiekvienai vietai), bet kaip ten sako: kas nerizikuoja, tas negeria šampano! Tad drąsiai eikite ir ragaukite, o butelį šampano visada galėsite atsidaryti ir namie.

Skanių metų, skanių atradimų!

VILNIUS.

Pusryčiai (taip pat ir vėlyvieji, vadinamasis brunch'as),  pietūs, vakarienė ir... ne tik

„Gaspar's“. Indiškos virtuvės interpretacija, persipynusi su įvairių Europos kultūrų skoniais. Restorano pagrindinis šefas  talentingasis Gasparas Fernandesas, kilęs iš Indijos, turintis šaknų Portugalijoje, o didžiąją savo gyvenimo dalį praleidęs Didžiojoje Britanijoje. Joje Gasparas baigė ir prestižinę „Le Cordon Blue“.

Karjerą Lietuvoje jis pradėjo „Čiop Čiop“ kulinarijos studijoje, dirbo ir su Deivydu Praspaliausku. Ir štai išnagrinėjęs mūsų rinką, pažinęs mūsų kultūrą, jis atsidarė jaukų, nedidelį restoranėlį. Ten eikite savaitgalio vėlyvųjų pusryčių (brunch'o), ragaukite visus patiekalus nuo čorizo dešros iki blynelių būtinai užsigerdami „Mimoza“. Eikite ten dienos pietų ir būtinai vakarienės. Vyno korta taip pat puiki!

„Stebuklai“. Stebuklai yra stebuklai. Moderni virtuvė be taškelių ir brūkšnelių lėkštėje jau daug metų ne tik išlaiko kokybę, bet nuolat ją kelia. Jie siūlo ne tik kone pusės vilniečių pamėgtus pusryčius, bet ir puikius verslo dienos pietus. O pakvietę į pasimatymą vakarienei ar nusivedę ten verslo partnerius ar klientus – liksite ir patys maloniai nustebinti. Bene geriausias šefas Martynas nemiega ant laurų,- jis dirba.

„Maghrib“. Marokietiškos virtuvės restoranas, tuoj peržengsiantis trijų metų slenkstį (čia kaip ir meilė, kuri trunka ilgiau  nei tris metus, esą tikra – taip ir restoranai, kurie sėkmingai veikia daugiau nei tris metus, įgauna potencialo veikti sėkmingai ir dar ilgiau). Išbandykite ten naujai atsiradusius sekmadienio vėlyvuosius pusryčius (brunch'ą). Ragaukite tradicinę kiaušinienę šakšuką, aišku, su „Mimoza“ arba karštu marokietišku gėrimu. Neabejingus marokietiškiems skoniams restoranas kviečia papietauti ir vakarieniauti.

„12 Istorijų“. Europietiškos virtuvės mišinys. Eikite ten vėlyvųjų savaitgalio pusryčių, o nukeliavę pavakarieniauti rinkitės antieną, tuno tartarą ir pagal sezoną kintantį pyragą. Ką valgyti, išsirinks kone kiekvienas, balgiaraštis gana platus ir neiššaukiantis. Ar tai gerai, ar blogai – laikas parodys. Man asmeniškai nusivilti neteko, tikiuosi, kad pasiseks ir jums. Bent pasigrožėsite mūsų filharmonija.

„Briusly“.  Naujųjų laikų Vilniaus klasika! Šią vietą myli ir jauni, ir seni. Nors pusryčių meniu jie nesiūlo, vėlyviesiems savaitgalio pusryčiams ši vieta puikiai tiks. Ragaukite viską – pradėkite nuo užkandžių (summer rolls, tacos, burritos), tęskite su dim sum, ragaukite sriubų, wok keptuvėse gamintus patiekalus ir pagrindinius patiekalus. Neteko girdėti, kad kas nors būtų nusivylęs jų maistu. O ir vieta labai neįpareigojanti: ateikite ir su draugais, ir su kolegomis, ir su mylimuoju. Beje, „Briusly“ pirmieji Lietuvoje pasiūlė azijietiškų sumuštinių bao su garuose virta bandele. Jie puikūs, tad lėkite jų ragauti.

Pusryčiai ir vėlyvieji pusryčiai

„The Town“. Grilio baru prisistatantis „The Town“ 2015-aisias vilniečius pakvietė pusryčių. Nors a la carte meniu mane šiek tiek nuvylė, pusryčių ten eikite. Smagu, jog juos jie siūlo ir darbo dienomis, ir savaitgaliais.

„Vingio istorijos“. Hipsteriška vietelė vėlyviesiems pusryčiams su pasivaikščiojimu! Ši vieta įsikūrusi pačiame Vingio parke, tad keliaukite į ten ir iš ten pėsčiomis – prasivaikščiosite. Pusryčiaudami grožėsitės medžiais, kurie skirtingais metų laikais apsirėdo specialiais rūbais.

Pietaukite ir...ne tik

„Strange Love“. Pietaukite ir eikite kavos. Nors jie save vadina fine dining restoranu, populiarūs jie savo puikiais dienos pietumis ir pačių malama kava. Super minimalistinis ir gal šiek tiek griežtokas interjeras labai patiks madų sekėjams. Nepraleiskite progos apsilankyti retkarčiais organizuojamose degustacinėse vakarienėse ir gėrimų ragautuvėse. Na, o keliaujant pasivaikščioti į Bernardinų sodą ši vieta bus puiki stotelė pasimėgauti gardžia kava, sultimis ar kokteiliu.

„Bistro 1 Dublis“. Daugelis šios naujos vietos laukė kaip išganymo ir sencacijos. Tad daugelis net jos nesulaukę ten kėlė savo įmonių kalėdinius vakarėlius, šventė gimtadienius ir veržėsi į į įvairias ragautuves. Tik kaip ten bebūtų, kone didžiosios daugumos atsiliepimai apie maistą oi ne patys geriausi, netgi priešingai. Ar šiai naujai vietai su restoranu ir braserija pavyks išlaikyti kartelę, parodys laikas. Siūlau pirmiausia nukeliauti į braseriją dienos pietų ir gėrimo, o jeigu lūkesčiai nebus sugadinti, tuomet užsisakykite ir degustacinę vakarienę. Net neabejoju, jog visi nors vieną kartą ten apsilankysite, tik klausimas išlieka tas pats – ar eisite dar kartą. Valio vyno ir gėrimų kortai, specialiai parinktoms taurėms, darbuotojų aprangai, atvirai virtuvei ir lokacijai.

Greitas maistas

„Zatar falafel & hummus“. O taip! Falafeliai (kaip ir arabai) užvaldė visą pasaulį. Jie maistingi, kvapnūs, sotūs ir skanūs. Be to, puiki ir soti alternatyva nevalgantiems mėsos. Tas pats pasakytina apie humusą – pasaulis jau spėjo jį pamėgti ir daug restoranų bei šefų įtraukė jį į savo meniu. Smagu, jog ir pas mus atsidarė tokia vieta. Interjeras visiškai puikus ir stilingas. Lyginant su ragautais svetur falafeliais – kur tobulėti dar yra. Tačiau tai geriausi falafeliai Lietuvoje, nes kito pasirinkimo kaip ir nėra. „Fire Place“. Jauki maža vietelė, kurioje pasistiprinsite sočiais sumuštiniais su krosnyje kepta pitos duonele. Kainos nėra labai mažos, tačiau porcijos sočios. Tai dar viena specifinė vieta. Ten rasite ir pusryčių – šakšukos kiaušinienės. Degustacinės vakarienės

„Gastronomika“. Garsiojo šefo Liutauro Čepracko ilgai brendęs projektas – gastronominis loftas. Ten keliaukite degustacinių vakarienių ir išbandyti Liutauro kulinarinių sprendimų. Valgiaraštis keičiamas kiekvieną sezoną.

„Sweet Root“. Šie metai buvo pripažinimo metai šiai vietai. Preciziškai laikęsi lėtos vakarienės iš vietinių produktų koncepcijos „Sweet Root“ susilaukė ne tik vietinio, bet ir tarptautinio pripažinimo. Ten keliaukite ragauti ne vieno patiekalo, pasiruoškite visai skonių kelionei. Pradėkite nuo aperityvinio kokteilio ir pasikliaudami personalo rekomendacijomis (dažnai dirba ir patys savininkai) išsirinkite kelis patiekalus. Geriausia eiti tiesiog į degustacinį vakarą. Atrasite ar prisiminsite vietinius ingredientus, miško ar daržo žoleles, senovinius ar močiutės ruoštus patiekalus, paverstus moderniais kūriniais. Ši vieta puiki nusivesti svečius iš užsienio – jie atstovauja moderniai vietinei virtuvei.

„LAB180“. Tai gastrobaras ir kulinarijos studija, pristatantys modernios ispaniškos virtuvės interpretaciją. Taip, važiuoti iki jų šiek tiek reikės, nes įsikūrė šiek tiek atokiau nuo miesto centro. Tačiau, kaip jie patys sako, jų studija – Vilniaus Brooklyn'e. Ten kasdien pateikiami dienos pietūs, o vakarais vyksta degustacinės vakarienės. Interjeras kurtas kaip laboratorija. Nepriekaištinga persnalo apranga, drąsūs sprendimai, ką patiekti ir kaip patiekti. Įdomu ir modernu. Laiko įsibėgėjimui dar šiek tiek reikia, bet potencialo labai daug.

Viešbučiai, į kuriuos reikia eiti pavalgyti ir atsigerti vyno/šampano

„Kempinski. Telegrafas“.  Fantastiškasis ir charizmatiškasis šefas Javieras į savo patiekalus perkelia visą savo charakterį. Ten verta keliauti ir pusryčių, ir vakarienės, ir progai esant. Sezoniniai meniu, specialūs šventiniai brunch'ai ir vakarienės – viską verta pabandyti. Ten dirbantis tituluotas geriausiu Lietuvos someljė Nerimantas Miežys turi puikią vyno ir gėrimų kortą. Užsisakę kone kiekvieną butelį, sulauksite ir dekantavimo šou. O ir putojantį ar šampaną jums atidarys kardu, jei paprašysite.

„Brasserie de Verres en Vers“.  Dar vienas puikus restoranas viešbutyje. Išbandykite ten specifinius valgiaraščius: žvėrienos ar šparagų. Kartkartėmis rengiami specifiniai vėlyvieji pusryčiai. O jeigu dar pataikysite, kai šampaną jums pilstys Lietuvos šampano magnatė – Jolanta Smičienė, laikykite save laimingais ir drąsiai paklausinėkite daugiau apie šį gėrimą.

„Rib Room“. Dar viena vieta viešbutyje, į kurią keliaukite ragauti šonkauliukų ir tuno tartaro! Be abejo, kaip ir priklauso, rasite puikią vyno ir gėrimų kortą bei didžiulį viskių pasirinkimą. Vakarienė

„Yum Cha“. Jų Dim Sum (specialiuose garų indeliuose virti patiekalai) nėra lygių. Juos ten ir ragaukite. Vyno korta gan silpnoka, bet valgykite ten kelias porcijas tų fantastiškų koldūniukų ir tuomet ramiai keliaukite kur nors dižestyvo.

„Dine“. Puiki vieta, puikus interjeras, puikus aptarnavimas, puikus meniu ir puiki vyno korta – viskas, ko reikia ramiai ir jaukiai vakarienei. Subalansuoti ir suderinti skoniai patiks daugeliui – nieko išsišokėliško. O puikusis someljė Arminas parinks tobulai derančius vynus.

„Sofa de Pancho“.  Šios vietos pristatinėti nebereikia. Tai geriausias meksikietiškos virtuvės restoranas Lietuvoje, kurį drąsiai galima vadinti vienu geriausiu bendrąją prasme. Smagu, kad ant laurų nemiegama, ir tiek maisto, tiek tekilų valgiaraštis nuolat atnaujinamas. Eikite ten gerti „Margaritos“, degustuoti tekilos ir valgyti. Būtinai išbandykite visai neseniai atsiradusį meksikietišką sumuštinį tortą, niekada nesuklysite pasirinkę tacos, fajitas magicas ar midijas.

„Sidro Namai“. Pavadinimas kalba už save. Restorane rasite puikų sidro asortimentą. Maisto meniu gan siauras, tačiau puikiai priderintas prie sidro. Čia galioja taisyklė –  jau geriau turėti mažesnį, bet išgrynintą valgiaraštį, nei dalintis patiekalais į kairę ir į dešinę. Juk tai šeimos restoranėlis, jie neturi daug žmogiškųjų išteklių, tad ir atsidaro tik nuo 17 val (savaitgaliais nuo 14 val.).

„Salvete City“. Ilgus metus tik golfo klube veikęs „Salvete“, šis šeimos restoranas persikėlė ir į Gedimino prospektą. Ilgametė patirtis restoranų versle ir atsidavimas šiam verslui duoda puikius rezultatus. Avis šeima užsiaugina patys, o restorano šefas italas – taip pat jų šeimos narys. Restoranas propoguoja lėto maisto filosiją. Ten būtina ragauti patiekalų su aviena! Ir viso kito, kas jums primins atostogas Italijoje. Vieno patiekalo restoranai

„Keulė Rūkė“.  Jei dar nebandėte, išbandykite šį žymųjį fenomeną, įsikūrusi stoties rajone ir netrukus atsidarysiantį Gariūnuose. Kirskite mėsainį su plėšyta kiauliena arba šonkaulius! Jų „arkliukas“, kaip jau supratote – kokybiška kiauliena, šviežiai išrūkyta, sužadinanti apetitą ir tirpstanti burnoje. Ne prastesnė ir komunikacija! Vien bendravimas vertas to, kad nueitumėte ir tą vietą išvystumėte patys.

„Boom Burger“. Prisipažinkite – juk bent kartą per du mėnesius valgote mėsainius? Jeigu dar nebandėte, tai drąsiai keliaukite jų ragauti į „Boom Burger“, įsikūrusius prie Katedros. Kiekvieną mėnesį siūlomas vis naujas mėnesio mėsainis – visuomet su daugyba priedų, įdomus ir sotus. Ragaukite kurį su jautiena (Irish Black Angus), ja čia didžiuojamasi.

Deserto?

„Ali šokoladinė“. Ali galima vadinti desertų ir šokolado dievaičiu. Jo desertams abejingų nėra. Smagu, jog asortimentą nuolat papildo nauji desertai ir nauji skoniai. Jie dažniausiai žengia kartu su gastronomine mada. Ragaukite ne tik macarons – nuobodoka. Ragaukite eklerus, praline saldainius ir visokius kitus kūrinius.

Desertinė „Atostogos“. Dar viena puiki vieta, kurioje galite pasimėgauti ne tik gardžiais desertais, bet ir raguolių sumuštiniais. Keliaukite ten skanauti mėgstamo pyrago – jų ten gausu, o asortimentas nuolat keičiamas ir pildomas. 

Išgerti!

„Spiritus“. Ir hipsterių, ir advokatų, ir piarščikų, ir restoranščikų pamėgtas baras. Už baro dirbantys savininkai niekam neleis sėdėti  tuščiomis, be to, pakels nuotaiką. Gėrimų asortimentas įspūdingas, ypač stipriųjų. Tačiau čia rasite ir šampano. Ragaukite tekilas ir meskalius (alkoholinius gėrimus iš agavos sulčių), prašykite ir kokteilio – jie čia puikūs. Beje, jums pasiūlys ir užkandžių. Jų meniu minimalus ir nuolat kinta – kartais atidarinėjamos austrės, kartais kepami  sumuštiniai.

„Turgus“. Dar viena pakankamai nauja vieta, prisidedanti prie stoties rajono atgaivinimo. Ten veikia puikus baras, siūlantis įvairių stipriųjų gėrimų ir įdomių alaus rūšių. Būtinai sukirskite ėrienos kebabą – jie čia geriausi.

„Piano Man bar“. Ten visada sausakimša! O ką tai rodo? Tai rodo, jog žmonėms ten patinka. O patinka kodėl? Nes ten gerai maišo kokteilius, ten turi didžiulį stipriųjų gėrimų meniu, o svarbiausia – gamina puikų maistą. Vilniuje mažai barų, kurie gali pasiūlyti fantastiškų šonkauliukų! Būtinai juos ten išbandykite.

„The Rhum Room“.  Dar labai labai nauja vieta, bet ilgai brandinta. Ir matosi – apgalvota kiekviena interjero detalė, personalas aprengtas kaip reikiant ir ne tik aprengtas, bet ir išmokęs bei išmokytas. Čia jums ne tik įpils romo, kurio meniu įspūdingas, bet ir praves degustaciją. Nemėgstantys romo išsirinks ir kito gėrimo, tačiau aš rekomenduoju čia eiti romo ar kokteilio su juo. Jį atidarė ilgus metus restoranų versle besisukanti kompanija. Sakyčiau, atidaryti romo barą buvo gan drąsu, tačiau, kaip rodo pasaulinė praktika, tokie vieno gėrimo barai labai paklausūs ir mėgiami. Čia rasite ir puikių užkandžių, ir rimtesnių patiekalų. Būtinai paragaukite užkandžio su kraujine dešra ir pyragėlių su vištiena.

„The Bubbles. Champaneria.“ Dar vienas vieno gėrimo baras. Ir ne bet kokio, o madingų ir mylimų burbuliukų. Čia rasite įvairių putojančių vynų bei šampano, kuris pilstomas ir taurėmis. Taip pat galėsite išsirinkti ir taurę, iš kurios galėsite ragauti pasirinktą šampaną. Be abejo, nėra labai pigu, bet kas sakė, kad šampanas – pigus gėrimas?

„Epernay“. Dar vienas burbuliukų ir šampano baras, pravėręs duris visai neseniai. Kaip jie patys teigia, pas save surinko visas Lietuvoje esančias šampano rūšis. Čia veikia ir virtuvė, tad prie šampano galėsite pasimėgauti ir užkandžiais.

„Notre Vie“. Puiki, nedidukė ir labai jauki vyninė įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje ir turbūt, prestižiškiausioje Senamiesčio gatvelėje – Stiklių. Jie jau čia – penkti metai. Nuolat besikeičiantis kokybiško vyno meniu ir minimali, bet pakankama maisto pasiūla. To čia ir keliaukite – jaukiai pagurkšnoti vynelio, užkąsti ir pasimėgauti senamiesčio dvasia.

Šaltinis – dervynas.lt 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.