Žinomi gurmanai neatsispyrė „Michelin“ žvaigždutėmis įvertinto šefo vakarienei

2017 m. lapkričio 13 d. 09:02
Lrytas.lt
Savaitgalį sostinės širdyje, Gedimino prospekte, prancūziškame restorane „Le BonJour“ įvyko gurmaniška „Michelin“ žvaigždutėmis įvertinto šefo Danilo Bianco ištaiginga vakarienė. 
Daugiau nuotraukų (13)
Čia pasimėgauti prancūziška kultūra bei paragauti rudens gėrybių patiekalų susirinko vilniečiai ir miesto svečiai, naujiems skoniams liko neabejingi Sandra ir Darvydas Šernai, Patricija Gadžijeva su seserimi, Edvardas Žičkus, Elena Puidokaitė, kolumbietis barzdaskutys Johnas Alexanderis Serna, diplomatas Gytis Marcinkevičius, fotografas Vygantas Ovadnevas su žmona Valdone ir kiti.
Išskirtinio renginio svečiams buvo pasiūlyta paskanauti itin subtilių patiekalų, pagamintų iš sezoninės virtuvės gėrybių su priderintais vynais. 
Skonių ir pojūčių jūra leido mėgautis Prancūzijos virtuvės kultūra, klausytis Rasos Rapalytės atliekamų Edith Piaf kūrinių, renginio vedėjas supažindino su ragaujamais patiekalais ir jų paruošimo būdu, vakarienės pabaigoje restorano lankytojai skubėjo pasveikinti šefo Danilo Bianco, paruošusio sėkmingą vakarienę ir padėkoti už naujai atrastus skonius. 
Žymūs žmonės negailėjo pagyrų
Po vakarienės, kurios pradžiai buvo patiekti kepti grybai, pagrindinis patiekalas – vištiena su pomidorų confit, porų fondiu ir laukiniais ryžiais, o desertui patiektu prancūzišku skrebučiu su sezoniniais vaisiais ir vaniliniais ledais bei priderintais vynais, žymūs vilniečiai negailėjo pagyrų ne tik šefui, bet ir pačiam restoranui.
„Tai buvo tikrai labai įdomi ir nauja pažintis su prancūzų virtuve, į kurią šefas įliejo lietuviškus skonius ir produktus, maloniai nustebino visa aplinka ir vakaro atmosfera, o desertas grąžino į šiltus ir jaukius rudens vakarus pas artimuosius“, – iškart po vakarienės gražių žodžių negailėjo Sandra Šernė. 
„Man labai patiko šilta vakaro atmosfera, prancūziška muzika, geros emocijos, sklidusios nuo visų asmenų. Ypač sužavėjo geras maistas ir vynas, puikiai derėjęs su nuostabaus aromato ir skonio patiekalais, kuriuos ruošė šefas“, – geromis emocijomis dalijosi Johnas Alexanderis Serna.
Šefo moto – kaskart naujai atrandama virtuvė 
Viena ryškiausių šių dienų gastronomijos krypčių bei maestro Danilo Bianco ir „Le BonJour“ moto – ta pati virtuvė, tik kaskart kitaip. Charizma bei begaline meile savo profesijai spinduliuojantis šefas didžiausiu įvertinimu laiko laimingus bei besišypsančius restorano lankytojus.
Pats šefas sako mažai pažįstantis lietuvių virtuvę, bet žino, kad yra daug patiekalų iš bulvių, sriubų. Lietuvoje mėgstama gaminti rūkytus gaminius, tokius, kaip žuvis. 
 S. ir D.Šernai su šefu D.Bianco.<br> V.Ovadnevo nuotr. Daugiau nuotraukų (13)
 S. ir D.Šernai su šefu D.Bianco.
 V.Ovadnevo nuotr.
Planuodamas šią gurmanišką vakarienę maisto virtuozas rinkosi gaminti patiekalus pagal sezoninius ingredientus, tik maišydamas skonius ir suteikdamas netikėto atspalvio.
„Tikiuosi, kad mano komandos patiekti patiekalai privertė klientus pakeliauti naujų skonių jūroje. Manau, kad padėjau restorano lankytojams nors šiek tiek įsilieti į kulinarijos pasaulį“, – mintimis jau po vakarienės dalijosi pats Danilo Bianco. 
Gastronomijos savaitė buvo ypatinga proga „Le BonJour“ lankytojams prisiliesti prie „Michelin“ įvertintos gastronomijos aukštumų bei susipažinti su prancūziška Danilo Bianco virtuve, naujiems lankytojams įvertinti restorano atmosferą, pabendrauti ir dar labiau susipažinti su prancūzų gastronomija bei vakarienių kultūra, kuri čia juntama kasdien, pradedant dienos pietumis, baigiant romantiškų porų, šeimų ar švenčių vakarienėmis.
restoranasvakarienėVilnius
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.