TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Tomas atskleidė, kad jau spėjo apsilankyti Vilniuje ir kulinarijos mokykloje pravesti meistriškumo pamoką. Be to, Tomas turėjo galimybę paragauti cepelinų, kurie jam labai patiko!
„Jei rytoj turėčiau gaminti cepelinus, bandyčiau pateikti juos apkeptus ir supjaustytus mažais gabaliukais. O padažui sumaišyčiau grietinę su ikrais“, – apie galimus recepto patobulinimus svarstė jis.
Taip pat jis papasakojo ir apie savo paties karjeros pradžią.
„Maistą pradėjau gaminti būdamas labai jaunas, nes mano tėtis – virėjas. Mūsų šeima gyveno antrame aukšte, o pirmame buvo restoranas. Pradėjau nuo mokinio pozicijos. Daug keliauju po Prancūziją, po skirtingus restoranus, turinčius 2 arba 3 „Michelin“ žvaigždutes. Labai mėgstu varžytis dėl geriausio šefo vardo įvairiuose konkursuose“, – pasakojo T. Meyeris.
Be to, šefas atskleidė, kodėl pradėjo gaminti nuo desertų. Daugiau apie tai – šio sekmadienio laidoje.
Sezoniškumas ir Pietų Prancūzijos virtuvės ypatybės
Tomas mokėsi iš daugelio profesionalių šefų, o pats geriausio šefo titulą pirmą kartą pelnė 2021 metais.
„Pirmą žvaigždę laimėjau per 6 mėnesius. Tai buvo beprotybė. Pradėjau su labai maža komanda, bet po metų ji stipriai išaugo, nes reikėjo daugiau žmonių savo kūrybos stiliui plėtoti. Po 2 su puse metų tapau vyriausiu šefu „La Chèvre d’Or“ (liet. „Auksinis ožys“) restorane. Tai – labai garsus viešbutis Prancūzijos Pietuose, tarp Nicos ir Monako. Iš restorano atsiveria nuostabūs Viduržemio jūros vaizdai. Man visa tai dar labai nauja, nes savo pareigas einu nuo birželio“, – atskleidė virtuvės virtuozas.
Pietų Prancūzijos virtuvė, anot Tomo, ypatinga tuo, kad tai – Viduržemio jūros maistas. Joje vyrauja ančiuviai, sardinės, aštuonkojai, artišokai bei daug citrusinių vaisių. Virtuvėje taip pat naudojama daug gėlių, nes aplink auga jazminai, rožės bei figos.
O kuo nuo jos skiriasi Šampanės regiono virtuvė? „Tai – visiškai skirtingi regionai. Šampanės regione naudojamos įprastos daržovės – morkos, porai ir panašiai. Gaminama daug mėsos – kiaulienos, jautienos. O Pietų Prancūzijoje turime gurmaniškesnių produktų – čia auga puikūs pomidorai, paprikos, baklažanai“, – pabrėžė T. Meyeris.
Kas savaitę ar dvi, Tomas, priklausomai nuo sezono, mėgsta pakeisti patiekalus.
T. Meyerio patiekalai – kitokie. Ypatingą reikšmę jis skiria prieskoniams, įvairių skonių dermei.
„Mano patiekalai dirgina skirtingus skonio receptorius. Mėgstu spalvingus padažus. Ir kad jo būtų daug“, – šypsosis Tomas.
Anot šefo, kai kurie šefai kopijuoja patiekalus iš socialinių tinklų, tačiau jis mano, kad svarbiausias dalykas – gaminti su meile.