N. Valskis debiutavo įspūdingai, o „Trakai“ šventė pergalę

„Trakai“ vejasi lyderius.<br>Modesto Patašiaus nuotr. iš archyvo.

alyga.lt

Aug 20, 2015, 7:50 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 5:45 PM

Rezultatyviausias 2013 metų Lietuvos čempionato futbolininkas Nerijus Valskis pelnė du debiutinius įvarčius, gindamas „Trakų“ garbę bei tokiu būdu užtikrindamas savo naujai komandai pergalę.

„Riteriai“ A lygos 24-o turo mače išvykoje 4:1 (1:0) nugalėjo „Klaipėdos granitą“.

Valdo Urbono kariauna laimėjo trečią tarpusavio mačą šiame sezone ir, iškovojusi septynioliktą pergalę, priartėjo prie pirmoje vietoje žengiančio Vilniaus „Žalgirio“ iki penkių taškų. Savo ruožtu klaipėdiečiai pralaimėjo keturioliktą kartą ir vis dar užima priešpaskutinę – devintą – poziciją.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Komandos nuo pat dvikovos pradžios žaidė pakankamai atvirą futbolą, mesdamos gana dideles pajėgas į priekį. „Trakai“ ne kartą pasinaudodavo šeimininkų gynėjų klaidomis ir turėdavo galimybių pavojingai užpulti.

„Riteriams“ įvarčių sąskaitą pavyko atsidaryti 10-ą minutę. Jurijus Mamajevas baudos aikštelėje perėmė kamuolį iš varžovo ir perdavė jį link N. Valskio. „Trakų“ naujokas savo proga pasinaudojo bei iš arti tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

Po praleisto įvarčio klaipėdiečiai kuriam laikui perėmė iniciatyvą ir sukūrė pavojingą ataką, kurią galėjo realizuoti. Deividas Lukošius surado baudos aikštelėje Marių Papšį, o šis nedelsdamas mušė dešine koja. Visgi saugo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką Marių Rapalį. Antroje kėlinio pusėje prie „Klaipėdos granito“ vartų siautėjo Davidas Aršakianas. Puolėjas kartą pabėgo nuo gynėjo, tačiau akistatoje su vartininku smūgiavo pro šalį. Rusas dar du sykius grasino šeimininkų vartams, bet kiti bandymai taip pat buvo nesėkmingi.

Iš karto po pertraukos N. Valskis bandė pasinaudoti kilusiu gaisru granitiečių baudos aikštelėje. „Trakų“ naujokas smūgiavo iš arti, bet uostamiesčio klubo gynėjas kamuolį atmušė beveik nuo vartų linijos.

49-ą minutę Gedimino Jarmalavičiaus treniruojama ekipa išlygino rezultatą. M. Papšys surado Titą Vitukyną, kuris gavęs perdavimą įsiveržė į baudos aikštelę ir kaire koja smūgiavo tiksliai. Kamuolys atšoko nuo virpsto ir suspurdėjo vartų tinkle.

Visgi „Trakai“ greitai vėl išsiveržė į priekį. 55-ą minutę N. Valskis sulaukė D. Aršakiano perdavimo ir, suklaidinęs baudos aikštelėje varžovą, sėkmingai nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Dvikovai artėjant į pabaigą, šeimininkai atakavo ne taip aštriai ir atrodė kiek pavargę. „Riteriai“ tuo pasinaudojo ir dar du sykius privertė Tadą Norbutą kapituliuoti.

83-ą minutę Aleksandras Byčenokas realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo Vaidotas Šilėnas, išprovokavęs Roko Boruso pražangą.

Per pridėtą laiką iš Marijampolės „Sūduvos“ į „Trakus“ atvykęs futbolininkas sugebėjo pasižymėti. V. Šilėno iš 20 metrų smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir įskriejo į vartus.

Klaipėdos granitas“ – Trakų „Trakai“ 1:4 (0:1)

„Klaipėdos granitas“: T. Norbutas, R. Borusas, T. Kozubajevas, J. Potapovas, D. Šiškinas, D. Duminika (68 min. L. Rimkus), M. Papšys, J. Pejičius, T. Vitukynas, D. Lukošius (82 min. R. Urbelis), P. Sušičius (74 min. A. Stepanjanas).

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis, L. Klimavičius, J. Januševskis, E. Gaurilovas, A. Byčenokas, J. Mamajevas (84 min. R. Stanulevičius), V. Šilėnas, N. Valskis (69 min. R. Solominas), J. Zasavickis, D. Aršakianas (78 min. P. Malinauskas).

Įvarčiai: T. Vitukynas (49) ; N. Valskis (10, 55), A. Byčenokas (11 metrų baudiniu – 83), V. Šilėnas (90+2)

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 24 3 5 16 20:58 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 19, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 15, D. Aršakianas („Trakai“) – 13 įvarčių.